King Tiger Dragon 63063

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

King Tiger Dragon 63063

Postprzez Mauser » wtorek, 5 lutego 2013, 22:32

Co sądzicie o tym modelu który właśnie kupiłem
http://plastmodel.pl/p/4/745/dragon-1-3 ... cerna.html
Czy jest on warty swojej ceny :?:
Jaki jest efekt końcowy tego modelu :?:

Czy ten kamuflaż
http://www.dragon-models.com/d-m-item.asp?pid=DRR61017
będzie pasował do tego modelu :?:
Jestem wdzięczny za wszelkie odpowiedzi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mauser
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 20:26

Reklama

Re: King Tiger Dragon 63063

Postprzez Siema » wtorek, 5 lutego 2013, 22:50

Na temat modelu się nie wypowiem, bo nie moja epoka i nie moja strona ;o)

Ale mam uwagę drobną, dobieraj lepiej miejsca umiejscowienia tematów- chyba powinien być w dziale warsztat a nie rzeczywiste.

Pozdrawiam
Pozdrawiam!
Paweł Siemaszko
Avatar użytkownika
Siema
 
Posty: 515
Dołączył(a): czwartek, 25 października 2012, 14:28
Lokalizacja: Siedlce/WWA

Re: King Tiger Dragon 63063

Postprzez Mauser » wtorek, 5 lutego 2013, 22:55

Dziękuje przyda się każda rada :mrgreen:
Mauser
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 20:26

Re: King Tiger Dragon 63063

Postprzez Mauser » wtorek, 5 lutego 2013, 23:00

A są może jakieś malowania z frontu wschodniego 1944 rok z tygrysem królewskim posiadającego wieże Henschela
Mauser
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 20:26

Re: King Tiger Dragon 63063

Postprzez NIEDZWIEDZ » środa, 6 lutego 2013, 02:48

Cześć
Model jak najbardziej ok ,dobry zakup,można tego tygrysa bardziej finezyjnie pomalować niż pokazałeś w linku,ale to już twoja wola.
Pozdrawiam
Mirek.
Przyjaciel to ktoś kto zrobi dla Ciebie wszystko bezinteresownie
Avatar użytkownika
NIEDZWIEDZ
 
Posty: 482
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2008, 23:31
Lokalizacja: Kraków

Re: King Tiger Dragon 63063

Postprzez Andrzej Wasilewski » wtorek, 12 lutego 2013, 01:36

Mauser napisał(a):A są może jakieś malowania z frontu wschodniego 1944 rok z tygrysem królewskim posiadającego wieże Henschela


Kolego Mauser mam do Ciebie małą prośbę - ogarnij się. Masz Google, są setki książek na ten temat, wysil się choć odrobinę. Kolejny Twój temat w którym oczekujesz że wszyscy dadzą Ci gotowe.
Z ciekawości przejrzałem wszystkie Twoje posty oraz tematy i zrobiło mi się słabo.
Ja rozumiem że ktoś czegoś nie wie, że można o coś spytać ale najpierw zwykła przyzwoitość wymaga tego aby samemu postarać się znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytanie.
Avatar użytkownika
Andrzej Wasilewski
 
Posty: 400
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 18:33
Lokalizacja: Leszno/Wawa

Re: King Tiger Dragon 63063

Postprzez Mauser » wtorek, 12 lutego 2013, 21:20

Andrzej Wasilewski napisał(a):
Mauser napisał(a):A są może jakieś malowania z frontu wschodniego 1944 rok z tygrysem królewskim posiadającego wieże Henschela


Kolego Mauser mam do Ciebie małą prośbę - ogarnij się. Masz Google, są setki książek na ten temat, wysil się choć odrobinę. Kolejny Twój temat w którym oczekujesz że wszyscy dadzą Ci gotowe.
Z ciekawości przejrzałem wszystkie Twoje posty oraz tematy i zrobiło mi się słabo.
Ja rozumiem że ktoś czegoś nie wie, że można o coś spytać ale najpierw zwykła przyzwoitość wymaga tego aby samemu postarać się znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytanie.

Kolego Andrzeju jak pewnie zauważyłeś ja już sobie odpuściłem nie zadaje więcej pytań, nie oczekuje odpowiedzi, nie ma więcej żenujących postów z mojej strony.Co do książek to kilka w swoim życiu przeczytałem.Pytania i przyzwoitość moim celem było zasięgnąć fachowej rady ludzi którzy zjedli zęby na modelarstwie no cóż, zdaje się że obowiązuje tu zasada nie pytaj bo to nie przyzwoite jest to co najmniej dziwne.Jestem na co najmniej trzech innych forach aktywny co prawda inna tematyka i nigdzie nie spotkałem się z takim podejściem nazwałbym to nieprzyzwoitym jeszcze nigdzie nikt nie irytował się zadawaniem pytań na które sam często odpowiadam innym forumowiczom.Podsumowując ja sobie odpuściłem kolega niech również sobie odpuści i niech każdy z nas pozostanie przy swojej definicji przyzwoitości. Z poważaniem Mauser
Mauser
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 20:26

Re: King Tiger Dragon 63063

Postprzez Andrzej Wasilewski » wtorek, 12 lutego 2013, 23:02

Kolego Mauser źle mnie zrozumiełeś. Nie twierdze że na forum nie można zadawać pytań - wręcz przeciwnie trzeba je zadawać bo forum jest po to żeby czerpać z niego wiedzę potrzebną do tego żeby się rozwijać. Ale zadawanie pytań, na które odpowiedź można znaleźć bez większego problemu w ciągu góra 5 minut przy pomocy wyszukiwarki albo na forum albo w Google jest moim zdaniem okazywaniem braku szacunku innym użytkownikom, którzy poświęcili swój czas aby zdobyć tę wiedzę albo poprzez studiowanie literatury, albo chociażby przez przeglądanie właśnie innych forów, a przecież mogli by po prostu założyć wątek żeby ktoś im na tacy wszystko podał prawda?
Avatar użytkownika
Andrzej Wasilewski
 
Posty: 400
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 18:33
Lokalizacja: Leszno/Wawa

Re: King Tiger Dragon 63063

Postprzez merlin_PL » wtorek, 12 lutego 2013, 23:19

Mauser, sorry , ale Andrzej ma rację . jest przynajmniej kilka stron poświęconych temu sprzętowi , gdzie można obejrzeć zdjęcia , przeanalizować je. Szukanie zdjęć analiza danych to też jest cześć modelarstwa.
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 22:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: King Tiger Dragon 63063

Postprzez Komandor » sobota, 9 marca 2013, 02:26

Mauser napisał(a):Co sądzicie o tym modelu który właśnie kupiłem
http://plastmodel.pl/p/4/745/dragon-1-3 ... cerna.html
Czy jest on warty swojej ceny :?:
Jaki jest efekt końcowy tego modelu :?:

Czy ten kamuflaż
http://www.dragon-models.com/d-m-item.asp?pid=DRR61017
będzie pasował do tego modelu :?:
Jestem wdzięczny za wszelkie odpowiedzi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Kupiłeś, no to temat zamknięty. Nawiązując po części do wypowiedzi Andrzeja, trzeba było przejrzeć zdjęcia Kotka II, w Necie. Ten model, dla mnie odpada, pod względem grubej i "siermiężnej" faktury Zimmeritu. Lepiej zrobić ja samemu, albo zakupić Zimmerit Ataka. Zdjęć i malowań Kotka II z wieżą produkcyjną jest kilkaset. Mogę Ci podrzucić kilka publikacji w PDFie. Podaj adres e-maila, postaram się spakować paczkę dla Ciebie i przesłać za pomocą "Wyślij To"

Pozdrawiam
Paweł
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 11:40
Lokalizacja: Z Domu

Re: King Tiger Dragon 63063

Postprzez Georg01 » sobota, 9 marca 2013, 16:34

Mauser napisał(a):Co sądzicie o tym modelu który właśnie kupiłem
http://plastmodel.pl/p/4/745/dragon-1-3 ... cerna.html
Czy jest on warty swojej ceny :?:
Jaki jest efekt końcowy tego modelu :?:


Wygląda przyzwoicie po sklejeniu. Trudno zrobić obicia zimmeritu. Trzeba usuwać zimmerit pod haki dla zawieszenia zapasowych ogniw gąsienic na wieży. Dla mnie to nieładny prezent od Dragona. Chyba tylko kilka egzemplarzy z bardzo wczesnych serii z wieżą Henschela nie miały haków na zapasowe ogniwa.

Mauser napisał(a):Czy ten kamuflaż
http://www.dragon-models.com/d-m-item.asp?pid=DRR61017
będzie pasował do tego modelu :?:


Ten kamuflaż to marzenie senne artysty malarza, który go wymyślił. 101 batalion SS nie miał takich malowań w Normandii. Krótko mówiąc jest to bzdura z gatunku fantasmagorii. Owszem, podobny sposób malowania "pasiastego" stosowano na Panterach i Jagdpanterach, ale było to wiele miesięcy później, gdzie po zimmericie zostały już tylko wspomnienia.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03


Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości