nowy TKS i C2P w 72- kolekcja Wrzesień 1939

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Re: nowy TKS i C2P w 72???

Postprzez jarekk » środa, 18 września 2013, 17:13

Obrazek

Nie za bardzo rozumiem Twoje stanowisko. Tłumaczysz się z tej reklamy na Facebooku jako...
"Modelarstwo to biznes i wszelkie chwyty reklamowe są dozwolone". Czy o to chodzi?
Model jest mały, ładny, z uproszczeniami proporcjonalnymi do skali ... i górą odpowiadającą zwykłej wersji TKS.
Czy napisałem, że to "bubel" nie warty tych kilku złoty.
Kampanie reklamową uważam lekko za przesadzoną. Ot i tyle.
Obrazek
Avatar użytkownika
jarekk
 
Posty: 259
Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 09:19

Reklama

modele polskich samolotów

Re: nowy TKS i C2P w 72???

Postprzez Sherman » środa, 18 września 2013, 17:34

jarekk napisał(a):Nie za bardzo rozumiem Twoje stanowisko.

Bo ja absolutnie rozumiem twojego. Czepianie się że model ma uproszczenia czy drobne błędy a producent na swoim fejsbuczku napisał że model jest zdetalowany jest robieniem wideł z igły.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: nowy TKS i C2P w 72???

Postprzez ergie » czwartek, 19 września 2013, 00:20

Jedno to jakość detalu, drugie to zauważone przez Jarka błędy. Ktoś dał delikatnie ciała i to jest fakt. Poza tym jeśli można było zrobić podwozie z delikatnym detalem to...

Ostatnio mam dziwne wrażenie, że różni rodzimi wydawcy/producenci oczekują od nas modelarzy bicia czołem za fakt istnienia. Tak jakby nam te swoje produkty za darmo rozdawali.

A co do reklamy na FB wystarczyło napisać "Dołączony do zeszytu model pojazdu..."
Modelarstwo redukcyjne jest mocno przereklamowane. Pasjonujące jest budowanie dioram.
ergie
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 29 stycznia 2009, 20:12

Re: nowy TKS i C2P w 72???

Postprzez Sherman » czwartek, 19 września 2013, 03:04

ergie napisał(a):Jedno to jakość detalu, drugie to zauważone przez Jarka błędy. Ktoś dał delikatnie ciała i to jest fakt. Poza tym jeśli można było zrobić podwozie z delikatnym detalem to...

Na razie podwozie wygląda delikatniej niż w RPMie.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: nowy TKS i C2P w 72???

Postprzez jarekk » środa, 9 października 2013, 12:33

Wychodzi na to, że model ma kolejny feler merytoryczny.
Osoby które będą budowały ten model powinny zmienić mocowania nkm-u w osłonie. Ponownie na rysunku jest prawidłowo a w modelu źle. NKM nie był mocowany w środku osłony tylko z boku po lewej stronie:

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
jarekk
 
Posty: 259
Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 09:19

Re: nowy TKS i C2P w 72???

Postprzez Robert P. » środa, 9 października 2013, 13:44

To na szczęście łatwe do korekty będzie. A w tym tłumiku to nie brakuje czegoś czasem?
...cars that were like wild ferocious animals.
Avatar użytkownika
Robert P.
 
Posty: 1761
Dołączył(a): czwartek, 18 czerwca 2009, 21:08
Lokalizacja: Kraków, czasem Świętokrzyskie

Re: nowy TKS i C2P w 72???

Postprzez jarekk » środa, 9 października 2013, 14:08

Tak. Brakuje też końcówki wylotowej.
Obrazek
Avatar użytkownika
jarekk
 
Posty: 259
Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 09:19

Re: nowy TKS i C2P w 72???

Postprzez mysiek13 » piątek, 15 listopada 2013, 21:27

Mam swoje 2 i jestem bardzo zadowolony z jakości i detalu;) a co najważniejsze " made in Poland" :) :) :)
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: nowy TKS i C2P w 72???

Postprzez Sherman » piątek, 15 listopada 2013, 22:27

mysiek13 napisał(a):a co najważniejsze " made in Poland" :) :) :)

Może chodzi o kartonik? :D Z Pilsnerem tak jest :P Na kartonach jest napisane "Made in Czech Republic" a te na naszym rynku niekoniecznie są z Pilzna :P
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: nowy TKS i C2P w 72???

Postprzez gumowy01 » sobota, 16 listopada 2013, 20:31

Takim myśleniem to dojdziemy zaraz do stwierdzenia że nie ma już nawet made in EU, bo i Revell robi na dalekim wschodzie i Airfix także chyba w Indiach. Pozostańmy przy tym że pomysł jest polski i główna firma także. Śmiało można powiedzieć Made in Poland i już.
Pozdrawiam Artek

Krakowska grupa modelarska "Grupa B"
https://www.facebook.com/GrupaBiezanowska
Avatar użytkownika
gumowy01
 
Posty: 483
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2012, 02:17
Lokalizacja: Kraków

Re: nowy TKS i C2P w 72???

Postprzez ergie » niedziela, 17 listopada 2013, 00:11

Kupiłem i faktycznie jeśli chodzi o jakość detalu to jest mistrzostwo, szkoda tym bardziej tych wymienianych powyżej błędów merytorycznych. Czekam na kolejne polskie pojazdy.
Modelarstwo redukcyjne jest mocno przereklamowane. Pasjonujące jest budowanie dioram.
ergie
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 29 stycznia 2009, 20:12

Re: nowy TKS i C2P w 72???

Postprzez GrzeM » niedziela, 17 listopada 2013, 01:10

Baaaardzo przyzwoity modelik. Elegancko wykonany. Drobne błędy nie psują przyjemności. Najtrudniej chyba obrobić gąsienice, bo mają mnóstwo (10 czy 11) kanałów wlewowych do odcięcia i wyczyszczenia. Ale da radę.
Kupiłem pluton kawaleryjski (5 sztuk). Jednego już z synkiem skleiliśmy (w wersji zabawkowej, uproszczonej), czeka na malowanie.
W planie jeszcze jeden dla drugiego dziecka, a trzy moje, jeden z działkiem, jeden z karabinem, jeden pootwierany, może dodam mu blaszane gąski od Parta.
Bardzo mnie ten model ucieszył, także z powodu ceny.
Jeśli utrzymają jakość, 25 zł za sztukę następnych modeli też będzie całkiem przyzwoitą ceną.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: nowy TKS i C2P w 72???

Postprzez Robert P. » niedziela, 17 listopada 2013, 02:11

To pewne, że kolejne numery mają kosztować 25 zł? A gdyby tak wydano modele pociągów pancernych...
...cars that were like wild ferocious animals.
Avatar użytkownika
Robert P.
 
Posty: 1761
Dołączył(a): czwartek, 18 czerwca 2009, 21:08
Lokalizacja: Kraków, czasem Świętokrzyskie

Re: nowy TKS i C2P w 72???

Postprzez rotpol13 » niedziela, 17 listopada 2013, 10:10

Kolejne numery będą w cenie 19,95 i będzie ich 79. Trudno tylko stwierdzić, ile będzie modeli pojazdów a ile figurek.
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: nowy TKS i C2P w 72???

Postprzez gumowy01 » niedziela, 17 listopada 2013, 11:26

Jak będą wydawane tj ile będzie pojazdów, a ile figurek to puki co zamysł producenta. Mnie się marzy aby figurki były wydane przynajmniej na poziomie Zvezdy i tak jak tam z twardego plastiku. To co było pokazane na FB jako próbka piechoty polskiej nie do końca mnie przekonało jeżeli chodzi o głowy w hełmach, nie za bardzo przypominały tam polski hełm wz. 31. A co do pojazdów to pewnie każdy ma swoje referencje w tym kierunku. Jak widzę nawet o nasze pociągi pancerne. Mnie się marzą samochody pancerne, jako że one jednak najkorzystniej wychodzą jeżeli chodzi o zestawy do szybkiego montażu. Jak by się ukazały 29 i 34 było by cudnie, przeciwlotniczy Bofors 40 mm też byłby wspaniały. Z rosyjskich lekkie czołgi pływające. Ale dosyć wyglądania w przyszłość Pz I ausf a za dwa tygodnie.
Pozdrawiam Artek

Krakowska grupa modelarska "Grupa B"
https://www.facebook.com/GrupaBiezanowska
Avatar użytkownika
gumowy01
 
Posty: 483
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2012, 02:17
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości