[GAL] Spitfire Mk.V Hydro, Hobby Boss & PM Model 1/72

Złośnice gotowe na bal...

[GAL] Spitfire Mk.V Hydro, Hobby Boss & PM Model 1/72

Postprzez Mac Eyka » środa, 11 listopada 2009, 21:11

No cóż do projektu zapisałem się z połączeniem Italerii ze skrzydłami z Airfixa. Ale jednak nieco poddałem się z tą operacją. Dołożyłem blaszki i straciłem wenę twórczą.
Ale oczywiście nie mogłem odpuścić sobie projektu ze swoim ulubionym myśliwcem w roli głównej.
Będąc kiedyś u pokątnego sprzedawcy na warszawskim Mokotowie zakupiłem pseudo Spita z PM Model.
Generalnie w zestawie nadają się do wykorzystania tylko pływaki, część statecznika pionowego i śmigła z kołpakiem.
Jako, że mam spore ograniczenia budżetowe podstawą zamyślanego modelu został zestaw HobbyBosa, który ma znośny kadłub ze skrzydłami, stateczniki, nieco słabszą osłonę kabiny i bardzo duże braki w podwoziu. Więc nadawał się do projektu, a jego niska cena była dużym pozytywem.
No i tak powstał mój hydroplan.

Tradycyjnie na początek jedna fotka.

Obrazek

A na resztę zapraszam tu:
http://www.modelarstwo.mdi.pl/spitfire/ ... hydro.html
Wszelkie uwagi mile widziane
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Reklama

Re: Spitfire Mk.V Hydro 1/72

Postprzez Daniel-Martola » środa, 11 listopada 2009, 21:16

O, jakie fajne pływaki do Spitfire :mrgreen:
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spitfire Mk.V Hydro 1/72

Postprzez Jaho63 » środa, 11 listopada 2009, 21:30

Bardzo fajne letadełko. Zmieniłbym tylko osłonę kabiny.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Spitfire Mk.V Hydro 1/72

Postprzez dewertus » środa, 11 listopada 2009, 21:37

Mac Eyka napisał(a):No cóż do projektu zapisałem się z połączeniem Italerii ze skrzydłami z Airfixa. /......./ podstawą zamyślanego modelu został zestaw HobbyBosa, który ma znośny kadłub ze skrzydłami, stateczniki, nieco słabszą osłonę kabiny i bardzo duże braki w podwoziu.


Model Ok, ale osłonę kabiny to już kolego mogłeś dać z Italerii... (w zestawie są dwie ;o) ) Co jak co, ale po "szpeniu" od Spitowych modeli nie spodziewałem się zamontowania tak spartolonej przez producenta części...

pzdr.
Hubert
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spitfire Mk.V Hydro 1/72

Postprzez Grzegorz2107 » czwartek, 12 listopada 2009, 01:32

dewertus napisał(a):
Mac Eyka napisał(a):No cóż do projektu zapisałem się z połączeniem Italerii ze skrzydłami z Airfixa. /......./ podstawą zamyślanego modelu został zestaw HobbyBosa, który ma znośny kadłub ze skrzydłami, stateczniki, nieco słabszą osłonę kabiny i bardzo duże braki w podwoziu.


Model Ok, ale osłonę kabiny to już kolego mogłeś dać z Italerii... (w zestawie są dwie ;o) ) Co jak co, ale po "szpeniu" od Spitowych modeli nie spodziewałem się zamontowania tak spartolonej przez producenta części...

pzdr.
Hubert



Tak cichaczem, bez zauważalnego wątku warsztatowego i dzięki temu uniknąłeś po raz kolejny zbudowania poprawnego modelu. ;o)

1. Pływaki były zamontowane prostopadle do poziomu morza...
2. Malowanie kolorami "morskimi" ( nie mogę na podstawie zdjęć wykluczyć, że nie użyłeś "lądowego" zestawu kolorów).
3. Przy minimalnie większym wysiłku mogłeś zbudować wersję z uzbrojeniem i bez litery "P". Np. EP751 albo EP754 .
http://www.spitfires.flyer.co.uk/spitfire_floatplane.htm
4.Brak białego koloru w fin flashu wygląda dziwnie...

Maćku, fajny pomysł, reszta jest taka sobie...
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19


Powrót do Merlin Spitfire - Galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości