[GAL] "Aut Pugna Aut Morere" Spitfire Mk.I Tamiya 1/48

Złośnice gotowe na bal...

[GAL] "Aut Pugna Aut Morere" Spitfire Mk.I Tamiya 1/48

Postprzez Dominik » poniedziałek, 4 stycznia 2010, 15:03

Ostatni model w tym roku. Ale też pierwszy. Pierwszy model Tamiya od początku do końca zbudowany przeze mnie (Żbik był już napoczęty, jak otworzyłem pudełko).
Co do samego modelu, to nie wszystko pasowało do siebie, jak można by sądzić. Chyba nawet musiałem użyć kawałka plastiku, aby zatkać jedną szparę. Ale poza tym model miodzio. Malowany farbami Gunze H (kamuflaż i spód, koła), Pactra (wnętrze kadłuba) i Gunze C (wnęki podwozia, wewnętrzne strony osłon i golenie). Trochę pobrudzone na sucho.
Wiem. Brakuje kilku rzeczy. Jednakże po przeprowadzce model stoi w tymczasowym miejscu, postanowiłem na razie nie doklejać drobnych części na stałe - maszt anteny i rurka pitota też tymczasowo zamontowane. Podobnie śmigło.
Warunków do zdjęć też najlepszych nie mam. Wybrałem kilka najlepszych. Galerii nie było, ponieważ nie miałem za dużo czasu na prace nad nim, a tym bardziej na fotografowanie. Dłubanie przy nim zacząłem w sierpniu, a skończyłem (no prawie) tuż przed Świętami.

Model przedstawia samolot w barwach 92 "East India" squadronu RAF. Do jednostki trafił 20 marca 1940. 31 sierpnia 1940 samolot zaliczył kraksę, po której trafił na remont, później zaś, 10 listopada, do 602 squadronu. Ostatni lot odbył 14 lutego 1941. Z lotu tego nie wrócił.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Poszukuję liter QJ-R z zestawu Tally Ho! o numerze 48018. Chętnie odkupię lub wymienię na inne kalki.

Pozdrawiam

Dominik

PS2. Jak już się wszystko z remontami i przeprowadzką ustabilizuje, wrzucę zdjęcia na normalnym tle i z zamontowaną całą drobnicą.

"Walcz lub giń"
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Reklama

modele polskich samolotów

Powrót do Merlin Spitfire - Galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość