[GAL] Spitfire Mk.VII Kopro 1/72

Złośnice gotowe na bal...

[GAL] Spitfire Mk.VII Kopro 1/72

Postprzez Mac Eyka » środa, 20 stycznia 2010, 21:32

Jako, że jestem miłośnikiem modeli tego wspaniałego myśliwca pomyślałem sobie, że nie wypada opaść na laury i pozostać na jednym modelu Spitfira.
Więc nieco po cichaczu, jak zwykle bez rozgłosu zbudowałem lajcikowy model wersji Mk.VII z leciwego zestawu KP zmodyfikowanego nieco prze Kopro.

Tradycyjnie już jedna fotka na rozruch

Obrazek

Reszta tutaj:

http://www.modelarstwo.mdi.pl/spitfire/galerie/kp7/kp7.html

Aby już na wstępie odpowiedzieć na ciężką krytykę, która mam nadzieje posypie się na moje umartwione życiem czoło chciałbym tylko nieśmiało przypomnieć, że zestaw z którego zbudowałem ten model powstał przed urodzeniem sporej części osób odwiedzających to forum.
A właśnie, był bym zapomniał.
Przednia cześć wyprasek kadłuba wyglądała jak przebita pociskiem 0,5 cala i kołpak wraz ze śmigłami musiałem przykleić na stałe do pozostałości czegoś która w zamyśle projektantów miała być otworem do zamontowania ośki obrotu śmigiełka.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Reklama

Re: [GAL] Spitfire Mk.VII Kopro 1/72

Postprzez piotr dmitruk » środa, 20 stycznia 2010, 22:00

Mac Eyka napisał(a):kołpak wraz ze śmigłami musiałem przykleić na stałe do pozostałości czegoś która w zamyśle projektantów miała być otworem do zamontowania ośki obrotu śmigiełka.

Uuuuuu, nie wzniosłeś się na wyżyny modelarstwa... :P
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [GAL] Spitfire Mk.VII Kopro 1/72

Postprzez Jaho63 » środa, 20 stycznia 2010, 22:52

Model nie jest znowu taki zły. W końcu jako miłośnik Spitów nie popełniałem samobójstwa. ;o) Żart. Jedno, w co nie mogę uwierzyć, że odpuściłeś podstawę modelarskiego rzemiosła:
Mac Eyka napisał(a):kołpak wraz ze śmigłami musiałem przykleić

:mrgreen:
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: [GAL] Spitfire Mk.VII Kopro 1/72

Postprzez Dominik » piątek, 22 stycznia 2010, 15:40

Ja się przyczepię. Czy aby na pewno wszystkie kokardy są dobrego typu? Coś mi się pod czachą kołacze, że kokardy i finflash powinny być czerwono-niebieskie (bez białego), przynajmniej w malowaniu MSG/PRU blue.
Co do samego modelu - wiem, że model stary, ale PAVLA robi trochę żywicy by zestaw ładniej wygladął. O CHOĆBY TEN.

A co do nieruchomego śmigła, to... ;o)
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: [GAL] Spitfire Mk.VII Kopro 1/72

Postprzez Mac Eyka » piątek, 22 stycznia 2010, 18:06

Dominik napisał(a):Ja się przyczepię. Czy aby na pewno wszystkie kokardy są dobrego typu? Coś mi się pod czachą kołacze, że kokardy i finflash powinny być czerwono-niebieskie (bez białego), przynajmniej w malowaniu MSG/PRU blue.


Zdjęcia oryginału nie znalazłem ale rzuć okiem na ten zestaw kalkomani.
Obrazek
Zdjęcie z HyperScale
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: [GAL] Spitfire Mk.VII Kopro 1/72

Postprzez PiotrekS » piątek, 22 stycznia 2010, 19:33

Zdjęcie oryginału jest w Osprey'u "Late Marque Spitfire Aces 1942-45" i kokardy i finflashe na modelu Maćka są jak najbardziej prawidłowe.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
PiotrekS
 
Posty: 240
Dołączył(a): wtorek, 11 listopada 2008, 11:29


Powrót do Merlin Spitfire - Galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości