* [GAL] * Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

* [GAL] * Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez marco2607 » poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 12:12

Serdeczne dzięki za wsparcie i kibicowanie, zapraszam do oceny.Wiem że zdjęcia nie są rewelacyjne ale w przyszłości obiecuję zdecydowanie lepsze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3307
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Reklama

Re: * [GAL] * Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 12:30

Z tego, co widać, to ładnie, czysto, poprawnie. Krawędzie żółtego troszkę rozmazane. Dziwnie też wyglądają komory podwozia, ale to tylko moje wrażenie, nie sprawdzałem jak powinny wyglądać. To samo z panelem przed celownikiem, nienaturalnie wygląda jak nie jest czarny, ale wierzę, że to sprawdzałeś. Ogólnie ciekawy "japoniec", choć wolałbym w wersji myśliwskiej. ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: * [GAL] * Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 12:35

Swoje zachwyty i aprobatę wyraziłem już w wątku warsztatowym :lol: - nie zmieniam zdania. Może rzeczywiście jak na japończyka, to trochę "czysty", ale w końcu na poczatku służby pewnie tak wyglądał. Wolę w każdym razie taki, niż zbyt mocno "wyświechtany"
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: * [GAL] * Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 19:10

Ciekawa konstrukcja. To jest wyższość mniejszej skali - można sobie zaszaleć w mnogości wielosilnikowych maszyn. Tak jak w powyższej wypowiedzi nie podoba mi się wykonanie żółtych pasów na krawędziach no i że trochę za czysty ale ogólnie fajne wykonanie i ładna sylwetkowo maszyna. Do tej pory kojarzyła mi się tylko z archiwalnych ujęc ataku kamikadze.
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: * [GAL] * Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez marco2607 » wtorek, 1 września 2009, 08:16

W odpowiedzi na ten nieszczęsny żółty pas na natarciu to miał być lekko cieniowany i brudzony, jest równy bo w wersji końcowej jeszcze go poprawiałem przez to dostałem po modelu żółty odkurz (też poprawiony).
Co do czystości to nie jest taki czyściutki powiedzmy średnio brudny -), za co jestem wdzięczny koledze donalyah00 ( naprowadził mnie na właściwy tor przy próbach zrobienia mocno zmęczonego modelu ).
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3307
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: * [GAL] * Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez Gienek » wtorek, 1 września 2009, 10:38

Był moment w którym przerażony byłem okopceniami po spalinach. Ale wszystko skończyło się szczęśliwie.
Model uważam za bardzo udany. Jedynie co mi się nie do końca podoba to pasy identyfikacyjne (żółty)oraz sposób brudzenia aluminium (taka forma czarnych plam?) ale sam nie mam pomysłu jak to robić (a mam za sobą parę modeli NMF) i nadal to dla mnie zagadka. Ale i tak ślady eksploatacyjne wyważone i dopasowane do "historii bojowej" oryginału.
Generalnie bardzo porządny japończyk ;o)
Dziękujemy za kolejny skończony model w projekcie ;o)
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: * [GAL] * Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez zegeye » wtorek, 1 września 2009, 13:02

Bardzo zacnie wygląda, nawet ze srebrnym spodem. :D Gratuluję świetnie wykonanego modelu.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: * [GAL] * Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez donalyah00 » wtorek, 1 września 2009, 22:44

Podoba mi się. :) Podoba mi się nawet bardziej, gdyż jest stosunkowo rzadkim gościem wśród zbudowanych modeli prezentowanych w Internecie. No i w ogóle to jeden z ładniejszych samolotów marynarki japońskiej.
Co następne w kolejce? ;o)
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Re: * [GAL] * Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez marco2607 » środa, 2 września 2009, 11:02

Dzięki za opinie, z tym żółtym jeszcze może powalczę pomimo że w realu wygląda całkiem nieżle to jednak na zdjęciach te cieniowanie nie jest ok.
Podsumowując nie uniknołem paru błędów i musiałem sporo się napocić aby to jakoś naprawić . Na szczęście mam jeszcze 1 gingę w innej wersji i ta będzie odrapana lub pomarańczowa ( zawsze to inny ).
Z testów ze srebrną farbą jestem zadowolony i w ten sam sposób pomaluję kiedyś ki-49 helen.
Co do następnej produkcji to jeszcze nie podjąłem decyzji, ale pewnie to 1 z 3 wodnosamolotów tj. e7k1 alf ( może ktoś ma zdjęcia wnętrza - PROSZĘ ), lub e13a1 jake, w grę jeszcze wchodzi e11a1 laura ale ten to jest kompletna kicha z dokumentacją.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3307
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: * [GAL] * Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez spiton » czwartek, 3 września 2009, 00:56

Bardzo ładny samolot, i ładny model.
Jak sugerował Piotr Dmitruk (którego lubię i szanuję) jak na mój gust za mało obity jak na "zielonego" japońca. Czy raczej w ogóle nie obity !! ,-))
Ale bardzo mi się podoba spód. Fajnie wyszedł ten preszejding.
Świetnie-bardzo czysto zrobione oszklenie!!!
Gratuluję skończenia modelu, co jest sukcesem samo w sobie, o czym wszyscy dobrze wiemy ;-)))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: * [GAL] * Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez Gujos » czwartek, 3 września 2009, 19:55

Bardzo ładny model ciekawego samolotu (nawet nie wiedziałem że taki coś było :oops: ).
Zastanawiam się cały czas nad, lotkami pomalowanymi na srebrno - czy rzeczywiście takie były? Lepiąc swoich japońców uznawał że skoro płatowiec był niemalowany, to przynajmniej lotki były pomalowane na srebrno. Ziarno niepewności zasiał Gienek swoim Oskarem, bo skoro Gienek tak zrobił to na pewno tak było.
Pozdrawiam
Poszukuję fotki/rysunku ściany ogniowej KI-84.
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 622
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 12:01
Lokalizacja: W-wa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości