Portfolio - o co w tym chodzi?

czyli Twoje dokonania na pwm.org.pl

Portfolio - o co w tym chodzi?

Postprzez Jarek Gurgul » wtorek, 3 listopada 2009, 12:57

Dajemy Wam do ręki nowe 'narzędzie', które pozwoli stworzyć swego rodzaju galerie Waszych modeli, 'zebrać' te prace razem i uporządkować Waszą dotychczasową działalność na forum i portalu pwm.org.pl.

Każdy użytkownik będzie mógł stworzyć w dziale Portfolio własny wątek, w którym umieści listę swoich prac (galerii, warsztatów itd.) zamieszczonych na forum lub portalu. Oczywiście jest to całkowicie dowolne, nie ma żadnego 'obowiązku' prowadzenia takiego wątku.

Wątek założyć można w dowolnym momencie, prosimy tylko o jego odpowiednie zatytułowanie. W tytule powinien się znaleźć forumowy nick, czy imię/nazwisko lub jedno i drugie. Dodatkowo dla większej czytelności działu uzupełniajcie tytuły o dziedzinę, którą się zajmujecie.

Przykłady:

• Piotr Kowal - lotnictwo 1:72
lub
• Mazi - lotnictwo 1:72
lub
• Piotr Kowal 'Mazi' - lotnictwo 1:72


• Bartosz Probierz - lotnictwo 1:48, pancerka 1:35

• Andrzej Nowak 'Andi' - cywile i figurki

i tak dalej.


W wątku pozostawiamy Wam całkowitą dowolność co do formy. Warto jednak zachować jakąś systematykę i podawać linki na przykład w ten sposób:

1:48 Spitfire Mk.I (wczesny) - Airfix+Part - warsztat: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=153&t=5480 - galeria: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=153&t=6585

1:48 Spitfire Mk.Vb - Tamiya - warsztat: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=153&t=5693 - galeria: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=180&t=7846

1:48 CA-13 Boomerang - LTD - warsztat: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=2856

i tak dalej.

Również sama zawartość portfolio będzie zależała całkowicie od jego właściciela (pod warunkiem, że bedzie dotyczyła prac prezentowanych na pwm.org.pl). Nie będziecie chcieli się czymś chwalić - nie musicie tego wstawiać. Można także napisać w tym wątku - jeśli ktoś będzie miał ochotę - parę słów o sobie, przedstawić się. Można również do każdego linka dodać fotkę modelu. Link do swojego portfolio można podać na przykład w podpisie.

I jeszcze kwestia techniczna. Z aktualizacją wątku będzie co prawda pewien kłopot związany z ogólnymi ustawieniami forum - ograniczeniem możliwości edycji postów do siedmiu dni wstecz. Ale oczywiście jak zawsze - nie ma sytuacji bez wyjścia, istnieje jakieś rozwiązanie :). Jeśli będziecie chcieli zmodyfikować swoją listę, dodajcie nowy post z nowymi linkami - my wyedytujemy pierwszego posta wątku (i usuniemy ewentualnie nowego). Możecie dla jasności w nowym poście pod linkami dopisać coś mniej więcej takiego:

'Proszę dodać nowe linki do pierwszego wątku i usunąć nowy post.'
lub
'Proszę dodać nowe linki do pierwszego wątku i nie usuwać nowego posta.'
lub
'Proszę nieedytować pierwszego posta i nie usuwać nowego.'
itp.

Przykładowy wątek z portfolio użytkownika znajdziecie tutaj viewtopic.php?f=207&t=8998.

Dziękuję za uwagę, mając nadzieję, że pomysł Wam się spodoba.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6029
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Portfolio - o co w tym chodzi?

Postprzez Jaho63 » wtorek, 3 listopada 2009, 18:51

Jarku pięknie, forum nam się rozwija. Mam tylko pytanie czy w portfolio też będę mógł napisać: "mam 40 lat, modelarstwem zajmuję się od 37? :mrgreen:
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 00:39

Re: Portfolio - o co w tym chodzi?

Postprzez Jarek Gurgul » wtorek, 3 listopada 2009, 19:15

Jak najbardziej. Chyba że to nieprawda :).
Zapraszam, zapraszam pierwszych 'odważnych'.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6029
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Portfolio - o co w tym chodzi?

Postprzez RAV » wtorek, 3 listopada 2009, 21:53

Jarek Gurgul napisał(a):Każdy użytkownik będzie mógł...

A kiedy będzie mógł? Bo na razie w tym dziale nie widzę ikonki "Rozpocznij wątek"...
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Portfolio - o co w tym chodzi?

Postprzez Jarek Gurgul » wtorek, 3 listopada 2009, 22:00

RAV napisał(a):A kiedy będzie mógł? Bo na razie w tym dziale nie widzę ikonki "Rozpocznij wątek"...

A teraz widać?

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6029
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Portfolio - o co w tym chodzi?

Postprzez RAV » wtorek, 3 listopada 2009, 22:03

Teraz widać.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Portfolio - o co w tym chodzi?

Postprzez Jarek Gurgul » wtorek, 3 listopada 2009, 22:17

Dziękuję Ci za zwrócenie uwagi.
Można działać.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6029
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Portfolio - o co w tym chodzi?

Postprzez Jarek Gurgul » środa, 4 listopada 2009, 23:02

Widzę, że zrobiliście się wszyscy jacyś tacy nieśmiali :mrgreen:. Ale bez obaw, nie ma się czego wstydzić - nikt tu nikogo nie posądzi o nieskromność :).

Skoro nie ma 'odważnych', ja zacznę na dobry początek.
Moja wizytówka.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6029
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Portfolio - o co w tym chodzi?

Postprzez Adam Obrębski » czwartek, 5 listopada 2009, 09:55

Jeśli warsztat prowadzony był na sPWM to mogę podrzucić link i nikt mnie nie ukamienuje? :mrgreen:
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 19:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Portfolio - o co w tym chodzi?

Postprzez Mecenas » czwartek, 5 listopada 2009, 10:00

Adam Obrębski napisał(a):Jeśli warsztat prowadzony był na sPWM to mogę podrzucić link i nikt mnie nie ukamienuje? :mrgreen:


Możesz, ale na papierze tego nie dostaniesz... ;P
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Portfolio - o co w tym chodzi?

Postprzez Jarek Gurgul » czwartek, 5 listopada 2009, 10:06

Adam Obrębski napisał(a):Jeśli warsztat prowadzony był na sPWM to mogę podrzucić link i nikt mnie nie ukamienuje? :mrgreen:

Jeśli galeria jest tutaj, to nikt nie rzuci w Ciebie najmniejszym kamykiem - możesz podać oba linki - do galerii i malutkimi literkami do warsztatu.

EDIT :arrow:
Przy okazji Adam, widzę że photobucket Ci wysiadł. Napraw to proszę, bo same takie obrazki mi sie pokazują:
Obrazek

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6029
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Portfolio - o co w tym chodzi?

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 5 listopada 2009, 10:07

Adam Obrębski napisał(a):Jeśli warsztat prowadzony był na sPWM to mogę podrzucić link i nikt mnie nie ukamienuje?


nie spodziewałeś się chyba odpowiedzi negatywnej, nikt tu na forum nie prowadzi wojny z innymi mediami (lub przynajmniej takiej wersji oficjalnie się trzyma), niemniej jednak jest chyba oczywistym, że inicjatywa ma na celu promowanie forum pwm.org.pl, i dość niezręcznym było by robić z portfolio tablicę ogłoszeń dla innych miejsc w internecie. 'rup jak ci rozum potpowiada'..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Portfolio - o co w tym chodzi?

Postprzez shivadog » czwartek, 5 listopada 2009, 12:28

Właściwie to się zastanawiałem czemu forum nie ma takiej funkcji, która od razu by pokazywała wątki założone przez danego użytkownika, najlepiej z podziałem na działy. W zasadzie funkcja "znajdź wszystkie posty użytkownika" mogłaby być bardziej zaawansowana i spełniać to zadanie. "Znajdź wszystkie posty użytkownika" w takiej formie jak obecnie to praktycznie bezużyteczny gadżet.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Portfolio - o co w tym chodzi?

Postprzez Cichociemny » czwartek, 5 listopada 2009, 12:42

shivadog napisał(a):Właściwie to się zastanawiałem czemu forum nie ma takiej funkcji, która od razu by pokazywała wątki założone przez danego użytkownika, najlepiej z podziałem na działy. W zasadzie funkcja "znajdź wszystkie posty użytkownika" mogłaby być bardziej zaawansowana i spełniać to zadanie. "Znajdź wszystkie posty użytkownika" w takiej formie jak obecnie to praktycznie bezużyteczny gadżet.

Hmm... jest. W zasadzie taki efekt można uzyskać odpowiednim zapytaniem w wyszukiwarce, np:
- Twoje galerie w dziale lotniczym
- wszystkie założone przez Ciebie wątki
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 18:33

Re: Portfolio - o co w tym chodzi?

Postprzez shivadog » czwartek, 5 listopada 2009, 13:19

Tak ale to jest już trochę (w sumie nieznacznie) bardziej skomplikowane.
W zasadzie to o co mi chodzi kryje się w portfolio, tylko, że tam trzeba wykonać trochę pracy i będą tam tylko Ci co ją wykonają, a fajnie by było jak by to się robiło z automatu. Drugą fajną opcją byłaby możliwość katalogowania nie autorami tylko tematami, oczywiście można sobie w wyszukiwaniu wpisać np. galerie>spitfire, ale super by było jak by była możliwość obejrzenia galerii lub warsztatów tematami alfabetycznie (trochę tak jak jest z galeriami na hyperscale).
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Następna strona

Powrót do Portfolio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości