Lanz Bulldog D 8506 1:24/ Miniart

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Lanz Bulldog D 8506 1:24/ Miniart

Postprzez Robcio » czwartek, 9 maja 2024, 22:17

Witajcie !
Rozpoczynam budowę nowego modelu. Modelu, który zainspirował mnie już w momencie opublikowania pierwszych newsów na jego temat, przez Miniart. Do tego, w nowej dla mnie skali - 1:24. Chciałem pierwotnie umieścić tutaj zdanie -" rozpoczynam z radością", ale życie czasem potrafi zaskoczyć i przyłożyć przez grzbiet , więc poprzestanę na tym, że w ramach odłączenia się na moment od problemów, umieszczę wątek na forum. Wyobraziłem sobie większy projekt z traktorem Miniartu. Pierwszy etap, to budowa modelu. Drugim będzie diorama/ scenka dla nadania tła i kontekstu do legendarnego Bulldoga.

Obrazek

Gdybyście mieli jakieś sugestie dotyczące malowań tego traktora w okresie tuż powojennym - w Polsce czy Niemczech, będę bardzo wdzięczny za pomoc. Wbrew pozorom, nie jest sztuką łatwą, znalezienie informacji o oryginalnych kolorach lakierów stosowanych przez fabrykę Lanza w Mannheim. Oczywiście kolor Lanz Blue był i jest nadal, chyba najpopularniejszy, ale co z pozostałymi wariantami ?..

Tymczasem zapraszam do relacji.
- W pierwszej fazie skupiłem się na gruszce żarowej, która jest główną ozdobą tego modelu. Nie byłem zadowolony z plastikowych elementów pochodzących z zestawu imitujących osłony otworów w gruszce, stąd też wykonałem je z blaszki mosiężnej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Robcio
 
Posty: 7
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2024, 22:03

Reklama

Re: Lanz Bulldog D 8506 1:24/ Miniart

Postprzez Robcio » niedziela, 19 maja 2024, 18:44

Mała aktualizacja wątku z mojej strony. Wymieniłem plastikowy wałek z zestawu ( bardzo mi się nie podobały, jego plastikowość i deformacja) na własne rękodzieło, które polutowałem z blaszek i drutu. Materiał- to ponownie mosiądz , bardzo wdzięczny w obróbce, jak i lutowaniu właśnie. Plus sprężynka oczywiście...)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Robcio
 
Posty: 7
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2024, 22:03

Re: Lanz Bulldog D 8506 1:24/ Miniart

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 19 maja 2024, 19:37

No, proszę Pana, powrót w pięknym stylu.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9970
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lanz Bulldog D 8506 1:24/ Miniart

Postprzez Robcio » niedziela, 19 maja 2024, 21:08

Dziękuję Piotr ;o) Szkoda , że już wzrok nie ten ... Ale staram się jeszcze coś wykrzesać :P
Robcio
 
Posty: 7
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2024, 22:03


Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości