Nissan Laurel HT 2000SGX - Aoshima - 1:24 - standard

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Nissan Laurel HT 2000SGX - Aoshima - 1:24 - standard

Postprzez Alvaro » poniedziałek, 4 lutego 2013, 20:02

Witam po dłuższej przerwie całą brać modelarską!

Model postaram się wykonać w klasie standard PZP, chyba że mnie fantazja poniesie i admin wyrzuci mnie do open :)
Nie ukrywam, że zabieram się za ten model z duszą na ramieniu, bo nie chciał bym zepsuć tego pięknego japońskiego klasyka.
Farbka będzie dobierana w mieszalni lakierów. Po wstępnej analizie próbek będzie to kolor z palety Toyoty -GQ4-OLIVE PEARL MET. 2C., który najbardziej, jak dla mnie, przypomina oliwkę metalik w jakiej występował ten Nissan.

Skromny in-boxik:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Moim zdaniem jest to bardzo przyzwoity zestaw, wypraski dobrej jakości, ładne wnętrze z ówczesnym sprzętem audio , metalstickery. Zestaw zawiera także kilka elementów dodatkowych jak druga kierownica, inne felgi, przez co jest możliwość budowy wersji 2000CUSTOM-6.

Poniższe zdjęcia ukazują fabryczną wersję 2000sgx i ku takiemu efektowi (także kolor lakieru) będę dążył z budową modelu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trzymajcie kciuki! :P
Ostatnio edytowano wtorek, 5 lutego 2013, 16:04 przez Alvaro, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Alvaro
 
Posty: 74
Dołączył(a): środa, 5 stycznia 2011, 13:44
Lokalizacja: Łomża

Reklama

Re: Nissan Laurel HT 2000SGX - Aoshima - 1:24 - standard

Postprzez powerpablo » poniedziałek, 4 lutego 2013, 20:55

Witaj Piotrek.
Cieszę się, że w końcu namyśliłeś się i startujesz w konkursie, a warsztat z klasycznym autem mało spotykany.
Mam nadzieję, że częste aktualizacje będziesz zamieszczał.
Powodzenia

3maj się
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: Nissan Laurel HT 2000SGX - Aoshima - 1:24 - standard

Postprzez Krzychu126 » wtorek, 5 lutego 2013, 12:07

Przepiękne autko sobie wybrałeś ;o) Tylko go nie zepsuj, nie mogę się doczekać ostrych prac nad modelem :twisted:
Obrazek
Avatar użytkownika
Krzychu126
 
Posty: 90
Dołączył(a): wtorek, 24 kwietnia 2012, 18:50

Re: Nissan Laurel HT 2000SGX - Aoshima - 1:24 - standard

Postprzez Alvaro » środa, 6 lutego 2013, 14:18

Krzysiek nie panikuj bardziej niż ja ;o)

Prace nad modelem, jak zwykle w moim przypadku, podzieliłem sobie na 3 główne etapy:
1. Kasta (w między czasie oszklenie i wszystkie dodatki)
2. Płyta podłogowa z zawieszeniem
3. Wnętrze

W pierwszej kolejności, za pomocą dostępnych narzędzi oraz papierów ściernych różnej gradacji, zabrałem się za przygotowanie kasty do podkładowania, czyli: pogłębienie linii podziału blach; zniwelowanie śladów łączenia form, śladów po wypychaczach, nadlewek; tam gdzie będzie to konieczne, zaszpachlowanie ubytków i różnej maści nierówności oraz pozbycie się po obu stronach przetłoczeń imitujących logotypy "Laurel SGX", które zastąpię elementami fototrawionymi dołączonymi do zestawu. Na koniec kasta zostanie zmatowiona pod podkład.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Alvaro
 
Posty: 74
Dołączył(a): środa, 5 stycznia 2011, 13:44
Lokalizacja: Łomża


Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości