Lotus Type 78 - TAMIYA - 1:12 - standard

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Lotus Type 78 - TAMIYA - 1:12 - standard

Postprzez DarkWing » środa, 24 kwietnia 2013, 14:21

i jeszcze dzisiaj....

ETAP 36
Obrazek
Osłona nosa i kokpitu wraz z lusterkami wstecznymi oraz osłona silnika z wlotami powietrza
Obrazek


ETAP 27
Obrazek

Tylni spojler
Obrazek

Myślę, że w piątek polerka tych elementów i końcowy montaż.
Pozdrawiam
Sławek (DarkWing)
Avatar użytkownika
DarkWing

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 757
Dołączył(a): niedziela, 2 października 2011, 15:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Reklama

Re: Lotus Type 78 - TAMIYA - 1:12 - standard

Postprzez Kazik » środa, 24 kwietnia 2013, 16:36

W sumie wychodzi na to że z racji gabarytów, ilości części i średniej dokładności zestawu model jest dość wymagający nawet i w PZP.
Fajnie by było zobaczyć Twój model i Caymana razem w jednym miejscu. Można by porównać naocznie jaki efekt daje waloryzacja.

Dwa słowa w kwestii frekwencji ostatnio w naszym dziale jeśli pozwolisz,
takiej kiszki to już dawno nie było.
Podziwiam że jeszcze masz motywację do wrzucania aktualizacji.
Pozdrawiam
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lotus Type 78 - TAMIYA - 1:12 - standard

Postprzez DarkWing » środa, 24 kwietnia 2013, 19:05

Marku - model jest bardzo wymagający i to raczej nie z racji ilości części ani gabarytów. Jest to dość wiekowa "konstrukcja" i widać tu wyraźnie,że przed laty nawet Tamiya nie była tak perfekcyjna jak dzisiejsze jej wypusty. Dokładność wykonania części to jedno, a dochodzi tu jeszcze logika pewnych połączeń. Dam głowę, że dzisiaj Tamiya poprawiłaby niektóre łączenia części tak, aby nie było ich widać (potrafią to w innych modelach, potrafiliby i tu)..
Myślę, że porównanie tych modeli wykonanych tak jak mój PZP i zwaloryzowanego nie miałoby większego sensu. Obydwa wyglądały by podobnie - ten w którym użyto by śrubek czy blaszek zgubiłby to pod wszelkimi osłonami itp. Nawet patrząc na swój model gdzie zrezygnowałem z fototrawionych boków spojlerów uważam, że nie obniżyło to w znaczącym stopniu wartości estetycznej i nie jest tak bardzo zauważalne :roll: . Oczywiście mówię tu o "normalnej" waloryzacji. To co wyczynia Cayman ze swoim Lotusem....nie odważyłbym się tego nazwać waloryzacją :mrgreen: - to już budowa REPLIKI.
Tu nie może być mowy o żadnym porównaniu !!!
Jedyne co to waga, jak ktoś na początku pytał ile by ważyły - taki prosto z pudła i ten z wszystkimi tymi śrubkami i dodatkami. Ponieważ mój praktycznie jest skończony (wymaga tylko polerki 2 elementów), jutro zważę całość i podam Wam jaka jest jego waga ;o)
Nawiązujęc Marku do Twojej wypowiedzi na temat tego forum... no cóż... brak słów... Nie przeszkadza mi zbytnio brak komentarzy bo przecież nie wystawiam warsztatów po to, żeby oglądać "ohy" i "ahy", żałuję tylko, że nikt nawet nie krytykuje, bo wtedy można by poprawić to czego samemu się nie zauważyło. Z drugiej strony pamiętajmy jaka była awantura u Siary i ile tam było niepotrzebnego "wymądrzania" się... i jak się to skończyło ??? Siara się zwinął :mrgreen:
Przyznam się jednak, że miałem kilka razy ochotę skończyć z prowadzeniem tego warsztatu ale przede wszystkim nie lubię zostawiać bez potrzeby rozgrzebanych tematów. Bardziej miałem ochotę rzucić budowę tego modelu... :twisted:
Martwi mnie również i drażni kwestia tegorocznego konkursu - samej organizacji, sponsorów, nagród itp.... ale to odrębny temat i nie warto go tu i teraz poruszać...
Pozdrawiam
Sławek (DarkWing)
Avatar użytkownika
DarkWing

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 757
Dołączył(a): niedziela, 2 października 2011, 15:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Lotus Type 78 - TAMIYA - 1:12 - standard

Postprzez cayman » środa, 24 kwietnia 2013, 22:29

Tak Sławek,masz rację w kwestii prowadzenia tegorocznego konkursu i ogólnego ruchu w naszym dziale.
Sam model wymagał dużo pracy a w szczególności klejenie elementów przedniej części górnego nosa i tzw.czapy ,a później szpachlowanie i szlifowanie tych elementów i ogólnie spasowanie wszystkich części skorupy wymagało paru pasowań.
W kwestii twojej pracy przy modelu mam parę uwag które miałem ostatnio napisać ale ostatnio wystąpił lekki brak czasu.
Tarcze hamulcowe mogłeś pomalować tak aby imitowały tarcze carbonowe i nie potrzebnie wkleiłeś blaszki na chłodnice ponieważ nie mają nic wspólnego z oryginałem a nawet szpecą wygląd chłodnic.
Z felg mogłeś zmyć fabryczny chrom i fuknąć polerowanym aluminium bo tak jak jest w oryginale.W tylnych felgach obręcz wokół ramion powinna być pomalowana w kolorze aluminium a tylko ramiona w złotym kolorze.Instrukcja proponowała inaczej.
Robiąc w PZP też można przejrzeć fotki referencyjne a nie kierować się tylko instrukcją .
Pozdrawiam Piotrek

A kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
cayman

Carbon Master
 
Posty: 820
Dołączył(a): czwartek, 20 października 2011, 02:30

Re: Lotus Type 78 - TAMIYA - 1:12 - standard

Postprzez DarkWing » czwartek, 25 kwietnia 2013, 11:44

Piotrze - zgadzam się z Tobą - wszystkie Twoje uwagi i sugestie są właściwe. Jednak po rozpoczęciu prac i przebrnięciu przez kilka pierwszych etapów... chciałem tylko skończyć ten model :roll:

ETAP 38 - OSTATNI
Obrazek

Końcowy montaż nosa, osłon i... model gotowy :lol:
Obrazek

Zgodnie z obietnicą wjechałem na wagę....
Obrazek
Równe 335g, tyle waży gotowy model - wykonany tylko i wyłącznie z materiałów zawartych w pudełku. Sam jestem bardzo ciekaw ile będzie ważył bolid Kolegi Piotrka vel. Cayman'a
Teraz jeszcze dokonam kilku drobnych korekt i w wolnej chwili przygotuję galerię.
Po tym modelu planuję dłuższy odpoczynek od cywili i tych wszystkich lakierowanych i polerowanych na wysoki połysk powierzchni. W najbliższym czasie planuję dokończyć rozgrzebanego Spita i rozpoczynam w ramach treningu czołg T-62 w 1:35 z małą dioramką a potem.... KingTiger 1:16 :lol:
Zapraszam wkrótce do galerii Lotusa....
Pozdrawiam
Sławek (DarkWing)
Avatar użytkownika
DarkWing

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 757
Dołączył(a): niedziela, 2 października 2011, 15:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Lotus Type 78 - TAMIYA - 1:12 - standard

Postprzez Kazik » czwartek, 25 kwietnia 2013, 16:53

DarkWing napisał(a):To co wyczynia Cayman ze swoim Lotusem....nie odważyłbym się tego nazwać waloryzacją :mrgreen: - to już budowa REPLIKI.

Eee tam bez przesady.
Takiego modelu nie da się zbudować jako repliki, trzeba by dysponować zdjęciami (ze wszystkimi szczegółami) jednego konkretnego modelu co zważywszy na rocznik i specyfikę (bolidy wyścigowe) jest raczej nie możliwe.
DarkWing napisał(a):Tu nie może być mowy o żadnym porównaniu !!!

Nie miałem na myśli porównania w celu powiedzmy stwierdzenia co lepiej wygląda tylko porównania na zasadzie ciekawostki i m.in. celem rozstrzygnięcia albo chociaż próby stwierdzenia czy faktycznie jest tak że większości waloryzacji przy oglądaniu skończonego modelu gołym okiem nie można wychwycić.
DarkWing napisał(a):Równe 335g, tyle waży gotowy model - wykonany tylko i wyłącznie z materiałów zawartych w pudełku. Sam jestem bardzo ciekaw ile będzie ważył bolid Kolegi Piotrka vel. Cayman'a

Pewnie parę dodatkowych gramów się u Piotrka znajdzie. Chociaż w dużej części jest to drobnica.
Za chwilę wejdzie nowa kategoria oceny - na wagę :lol:
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lotus Type 78 - TAMIYA - 1:12 - standard

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 25 kwietnia 2013, 17:06

Aale piękny!!!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lotus Type 78 - TAMIYA - 1:12 - standard

Postprzez powerpablo » piątek, 26 kwietnia 2013, 10:15

Gratuluje Sławek finishu na tak bardzo wysokim poziomie biorąc pod uwagę klasę.
Model robi wrażenie, nie tylko pod względem wielkości / skali ale ilość detali a tu wiadomo diabeł tkwi w szczegółach i fajnie się ogląda takie detale, które dodają smaczku modelowi.
Bardzo Ładny model.

P.S. Ja też już lecę powoli z robotą z Meśkiem

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości