Chevy Monte Carlo SS `86 - Revell - 1:25 - STANDARD

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Chevy Monte Carlo SS `86 - Revell - 1:25 - STANDARD

Postprzez Krzychu126 » niedziela, 31 marca 2013, 17:32

Witam!
Rozpoczynam kolejny wątek warsztatowy tym razem jako Standard gdyż model będzie dość ciekawy :mrgreen:
Nie będę nic przerabiał bo prace trwałyby w nieskończoność, chcę zrobić ładny model z pudła.

A oto moja ofiara :twisted:

Obrazek


Mój pierwszy model auta amerykańskiego w dodatku amerykańskiej firmy. Zobaczymy co to będzie.
Części wydają się być w miarę w porządku, zdarzają się nadlewki ale nie jest to jakieś uciążliwe. Co do spasowania kluczowych elementów to okaże się to w trakcie budowy. Swoja drogą części jest dość dużo, dodatkowo, w pudełku dostajemy wszystkie części potrzebne do zrobienia wersji jak najbardziej "normalnej", czyli zawieszenie przednie i tylne, felgi z oponami i elementy silnika, który również może być wykonany w dwóch wersjach.

Jedziemy z fotkami:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na tą chwilę to tyle, będę chciał wykonać model w konfiguracji widocznej na pudełku czyli w stylu Donk na 26" kołach. Bardzo możliwe też, że będzie czerwony, co do szachownic to jeszcze się waham.

Pozdrawiam!
Obrazek
Avatar użytkownika
Krzychu126
 
Posty: 90
Dołączył(a): wtorek, 24 kwietnia 2012, 18:50

Reklama

Re: Chevy Monte Carlo SS `86 - Revell - 1:25 - STANDARD

Postprzez fliper_nx » niedziela, 31 marca 2013, 21:12

Ciekawy model sobie wybrałeś, mam dwa podobne :). Co do zawieszenia/wersji to rzecz gustu, osobiście postawiłbym go nisko bądź w wersji standard. Ze spasowaniem części jak na tą firmę nie jest źle, ale sporo roboty Cię czeka.
Życzę powodzenia i cierpliwości :) .
"I gotta thank the Lord !!" :)
"Gdy Subaru slajdem tnie dzika chuć ogarnia mnie, a gdy Misiek zatnie bok orgazm jest o krok" :D
Avatar użytkownika
fliper_nx
 
Posty: 194
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:52
Lokalizacja: wroclaw.pl

Re: Chevy Monte Carlo SS `86 - Revell - 1:25 - STANDARD

Postprzez skwarciu21 » poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 00:59

Bardzo fajny model, no i Amerykaniec na dodatek :mrgreen: Godny rywal w tej kategorii hehe ;) Ja również zrobił bym go na normalnym zawieszeniu, tu masz parę fajnych inspiracji, może zmienisz zdanie ;)
http://2.bp.blogspot.com/-csEynz42r3I/U ... ulf_BX.jpg
http://i682.photobucket.com/albums/vv18 ... wheels.jpg
http://www.classicmontecarlos.com/wp-co ... nte_D1.jpg
Avatar użytkownika
skwarciu21
 
Posty: 205
Dołączył(a): poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 21:40
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Chevy Monte Carlo SS `86 - Revell - 1:25 - STANDARD

Postprzez Krzychu126 » wtorek, 9 kwietnia 2013, 14:08

Witam!
Powoli, małymi kroczkami do przodu.

Chłopaki, wiem, że seryjne Monte Carlo jest świetne, też tak uważam, ale skoro mam juz taką ciekawą wersję to ją tak wykonam. Jeszcze na naszych rodzimych forach nie widziałem "Donka".

Kasta po dwóch warstwach koloru, nie pokazywałem podkładu bo nic specjalnego tam nie było:

Obrazek

Jeszcze czeka ją szlifowanko i następne warstwy.

Wnętrze będzie w tonacji brązowej, a raczej brązowo piaskowej. Tak teraz wyglada:

Obrazek

Czeka je jeszcze trochę poprawek bo ręka sie trzęsła a i pędzel niedomagał :P

Jak coś jeszcze się zadzieje lub coś przyjdzie mi do głowy to napiszę :D

Pozdrawiam!
Obrazek
Avatar użytkownika
Krzychu126
 
Posty: 90
Dołączył(a): wtorek, 24 kwietnia 2012, 18:50

Re: Chevy Monte Carlo SS `86 - Revell - 1:25 - STANDARD

Postprzez Krzychu126 » piątek, 3 maja 2013, 10:47

Jedziemy dalej!
Kasta psiknięta bezbarwnym, potem kalki i znowu trochę bezbarwnego. Wyglada tak:

Obrazek
Obrazek

Jeśli chodzi o te szachownice to nerwów mi napsuły co nie miara... Nie chciały się trzymać, nie chciały ładnie przylegać no i jakby nie do końca pasowały do boku auta. No ale jednak są, podocinane, pokrojone ale są.

Deska rozdzielcza:

Obrazek

I klamoty - silnik, kolektory, osprzęt z paskami i światełko stopu:

Obrazek


Pozdrawiam!
Obrazek
Avatar użytkownika
Krzychu126
 
Posty: 90
Dołączył(a): wtorek, 24 kwietnia 2012, 18:50

Re: Chevy Monte Carlo SS `86 - Revell - 1:25 - STANDARD

Postprzez Krzychu126 » niedziela, 9 czerwca 2013, 13:32

Witam!
Przerwa się przeciągnęła z braku motywacji i chęci ale projekt nie upadł. Porobiłem kilka drobiazgów których nie ma na fotkach, lusterka, mocowania lusterek, tylne lampy i nieco z zawieszeniem i kołami. Mam za to kilka fotek przymiarki całości w jednym kawałku :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Czeka mnie jeszcze walka z kastą, głównie dodatki takie jak lampy, lusterka itd, pomalowanie drobiazgów w komorze silnika, podmalowanie nieco podwozia, wklejenie szyb. Najwięcej problemów będzie z wrzuceniem kompletnej kasty z szybami i wnętrzem na podwozie, trzeba sie nagimnastykować i podoginać kastę, nie wiem jak szybki to zniosą.
Byłoby na tyle!
Pozdrawiam!
Obrazek
Avatar użytkownika
Krzychu126
 
Posty: 90
Dołączył(a): wtorek, 24 kwietnia 2012, 18:50

Re: Chevy Monte Carlo SS `86 - Revell - 1:25 - STANDARD

Postprzez Krzychu126 » niedziela, 30 czerwca 2013, 15:04

Model skończony, zapraszam do galerii! :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Krzychu126
 
Posty: 90
Dołączył(a): wtorek, 24 kwietnia 2012, 18:50


Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości