Subaru Impreza WRX STi - Ken Block - AOSHIMA - 1/24 - OPEN

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Subaru Impreza WRX STi - Ken Block - AOSHIMA - 1/24 - OPEN

Postprzez woocasch » niedziela, 16 września 2012, 12:59

Bombowo to wygląda!
woocasch
 
Posty: 62
Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 12:12

Reklama

Re: Subaru Impreza WRX STi - Ken Block - AOSHIMA - 1/24 - OPEN

Postprzez TomekWnęk » niedziela, 16 września 2012, 14:17

Jak przeczytałem o wykonaniu szablonów do wycinania w corel'u to zacząłem mieć wątpliwości czy będzie to trzymało skale ale wyszło super. Kalka też znacznie ładniejsza, ta z kwadracikami mi się nie podoba.
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:00
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Subaru Impreza WRX STi - Ken Block - AOSHIMA - 1/24 - OPEN

Postprzez Mr_Benz » niedziela, 16 września 2012, 19:25

O kurczę, z kalką wygląda świetnie. Niezła robota! Na początku myślałem, że kolor czarny będzie lepszy niż carbon.
Ale teraz zmieniłem zdanie ;) Czekam z niecierpliwością na dalsze postępy. :)
.
Obrazek
MERCEDES SLK 230 AMG /FUJIMI 1:24/
Avatar użytkownika
Mr_Benz
 
Posty: 94
Dołączył(a): czwartek, 18 sierpnia 2011, 14:01
Lokalizacja: WAW

Re: Subaru Impreza WRX STi - Ken Block - AOSHIMA - 1/24 - OPEN

Postprzez JAY_R » niedziela, 16 września 2012, 23:47

Super, że masz dobre oczy i zauważyłeś ten carbon na masce i dachu. Super Ci wysło to oklejenie, już nie mogę się doczekać bezbarwnego na tych elementach i po polerce. Ale będzie szał. Podoba mi się ta nowa kalka, te kwadraciki takie sobie i dobrze że zmieniłeś je na tylnej lotce. Do boju
Obrazek
Avatar użytkownika
JAY_R
 
Posty: 48
Dołączył(a): sobota, 20 marca 2010, 19:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Subaru Impreza WRX STi - Ken Block - AOSHIMA - 1/24 - OPEN

Postprzez STI22B » poniedziałek, 17 września 2012, 19:36

Paweł robota I klasa. Carbony położone genialnie. Elementy wyglądają zjawiskowo, bardzo jestem ciekawy wyglądu kasty po całkowitym oklejeniu. Troszkę szkoda, że musiałeś się tak namęczyć przy lakierowaniu maski na czarno, a później okazało się, że jest ona carbonowa. Ale dzięki temu nabrałeś jeszcze więcej doświadczenia :)
Jeszcze raz wielkie słowa uznania za dotychczasowe postępy w projekcie Paweł i czekam na więcej ;o)
Projekty na warsztacie:

Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
STI22B
 
Posty: 243
Dołączył(a): niedziela, 12 lipca 2009, 22:55
Lokalizacja: Hecznarowice, koło Bielska-Białej

Re: Subaru Impreza WRX STi - Ken Block - AOSHIMA - 1/24 - OPEN

Postprzez powerpablo » poniedziałek, 17 września 2012, 21:52

Hej...

Aż miło się czyta te komentarze - dzięki chłopaki, że podoba Wam się moja praca i jak czekacie na więcej to proszę Was macie więcej.
Dziś położyłem kalki na boki kasty oraz maskę. Oto efekty ponad 3 godzinnego układania kalek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dach i tył auta wraz spojlerem jeszcze został do oklejenia. Musze jakoś uporać się z kalkomanią na dachu bo kawałek tego elementu nachodzi na dachowy wlot powietrza, a chce to jakoś oddzielnie okleić i polakierować by móc potem lepiej wypolerować dach.

c.d.n...

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: Subaru Impreza WRX STi - Ken Block - AOSHIMA - 1/24 - OPEN

Postprzez STI22B » czwartek, 20 września 2012, 13:10

Kalki to po prostu projekt idealny, nałożenie również, brawo Paweł. Widzę, że w Twoim egzemplarzu Imprezy maska ładnie pasuje do nadwozia, u mnie z jednej strony miała troszkę większy luz i była lekko krzywa, ale jakoś udało się to dopasować, u Ciebie krawędzie pokrywają się idealnie. Z oklejonych elementów moim zdanie najbardziej bojową prezentuje się maska i boki auta, jestem pod wielkim wrażeniem, już nie mogę się doczekać całości.
Projekty na warsztacie:

Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
STI22B
 
Posty: 243
Dołączył(a): niedziela, 12 lipca 2009, 22:55
Lokalizacja: Hecznarowice, koło Bielska-Białej

Re: Subaru Impreza WRX STi - Ken Block - AOSHIMA - 1/24 - OPEN

Postprzez TomekWnęk » czwartek, 20 września 2012, 15:14

A teraz zauważyłem, na masce "w prawym górnym rogu" jednak coś jest nie tak.
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:00
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Subaru Impreza WRX STi - Ken Block - AOSHIMA - 1/24 - OPEN

Postprzez JAY_R » piątek, 21 września 2012, 04:31

Bajka to malowanie. A powiedz mi, czemu ta kalka na masce (znaczek i napis subaru) wygląda jak położona wycięta z kartki? Złudzenie czy jak?
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
JAY_R
 
Posty: 48
Dołączył(a): sobota, 20 marca 2010, 19:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Subaru Impreza WRX STi - Ken Block - AOSHIMA - 1/24 - OPEN

Postprzez paco » piątek, 21 września 2012, 08:44

Fajnie to wygląda. Mały mankament na masce i prawym progu na łączeniu z błotnikiem, ale myślę że doprowadzisz do ideału:) Powodzenia
paco
 
Posty: 108
Dołączył(a): niedziela, 2 września 2012, 09:58

Re: Subaru Impreza WRX STi - Ken Block - AOSHIMA - 1/24 - OPEN

Postprzez powerpablo » niedziela, 23 września 2012, 19:13

Wiadomo, że na fotkach wszystkie niedociągnięcia wyjdą i nie umkną przed aparatem ;o)

Ale do rzeczy...skończyłem oklejanie kalkami i teraz muszę nanieść drobne poprawki i wyretuszować tu i ówdzie.
Przede wszystkim tylny spojler. Nad nim spędziłem całe 5 godzin - oklejanie imitacją carbonu oraz innymi kalkami.
W trakcie prac nad nim przeżyłem koszmar a miano wicie w trakcie kładzenia kalek i podgrzewaniu suszarką zaczął mi się odkształcać i to konkretnie. Nie wiedziałem, że żywica jest tak podatna na wysoką temperaturę.
Udało mi się go jakoś delikatnie wyprostować ale to nie jest ten kształt co przed oklejeniem. Po wstępnym przymierzeniu do tylnej szyby wydawać by było, że OK ale potem się okaże. Tak więc jeszcze przy nim spędzie trochę czasu, jest jeszcze nie skończony...podobnie z innymi elementami przed bezbarwnym.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zaczynam doceniać kolegów, którzy oklejają takie elementy z dużo lepszym rezultatem - z podziwem dodam.
Jak na pierwszy raz walka z kalką i spojlerem nie jest źle ale zawsze mogłoby być lepiej.

Teraz kilka poprawek i bezbarwny.


pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: Subaru Impreza WRX STi - Ken Block - AOSHIMA - 1/24 - OPEN

Postprzez cayman » niedziela, 23 września 2012, 20:07

Tak tak Paweł przy kalkach to można ducha wyzionąć.Jak kładłem na Mc Larenie carbony to w pewnym momencie myślałem że tyłek do krzesła niechcący kropelka przykleiłem.
Ale do rzeczy jak widzę to bardzo dobra robota.Jedynie w narożniku maski jedna Ci się skurczyła ????
Pozdrawiam Piotrek

A kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
cayman

Carbon Master
 
Posty: 820
Dołączył(a): czwartek, 20 października 2011, 02:30

Re: Subaru Impreza WRX STi - Ken Block - AOSHIMA - 1/24 - OPEN

Postprzez TomZak » niedziela, 23 września 2012, 20:18

Nieźle Ci idzie. Tylko na lusterkach masz jakieś zakalce. Dobrze by było poprawić zanim nie będzie za późno (bezbarwny)
Avatar użytkownika
TomZak
 
Posty: 442
Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 21:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: Subaru Impreza WRX STi - Ken Block - AOSHIMA - 1/24 - OPEN

Postprzez powerpablo » poniedziałek, 24 września 2012, 12:57

cayman napisał(a):...Ale do rzeczy jak widzę to bardzo dobra robota.Jedynie w narożniku maski jedna Ci się skurczyła ????


Dzięki, a z maską to tak za bardzo to i nie wiem jak to poprawić. W rzeczywistości jak patrze to nie rzuca się w oczy nawet nie czuć zgrubienia pod palcami jak dotykam, już schodek miałem przy oddzieleniu kolorów większy jak ten "zacios" z kalki w tym miejscu.

TomZak napisał(a):Nieźle Ci idzie. Tylko na lusterkach masz jakieś zakalce. Dobrze by było poprawić zanim nie będzie za późno (bezbarwny)


Owszem Tomku i takich niuansików jest więcej i tak jak wspomniałem postaram się je wszystkie poprawić wyretuszować.

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: Subaru Impreza WRX STi - Ken Block - AOSHIMA - 1/24 - OPEN

Postprzez powerpablo » wtorek, 2 października 2012, 09:22

Witam.

Mała aktualizacja - prace powoli posuwają się do przodu.
Kasta i inne elementy są pryśnięte 3 cienkimi warstwami lakieru bezbarwnego. Po wyschnięciu przeszlifuję delikatnie schodek przy kalkach i myślę, że kolejne 2 troszkę mokre warstwy powinny dać dobry rezultat.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Aktualnie prace są przy etapie II i III. A miano wicie zmieniłem układ wydechowy na tłumiki toczone, oraz przerobiłem tylne amortyzatory z związku z tym, że nabyłem nowe fotki do dokumentacji.
A w etapie III prace zacząłem nad przerobieniem tak zwanego tunelu podłogowego i całej podłogi z uwzględnieniem włącznika i miejsca na baterię pod układ oświetlenia.
Fotki niebawem...


pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości