Ford Taunus 17m P3 / Airtrax / 1:24. Co jest nie tak?

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Ford Taunus 17m P3 / Airtrax / 1:24. Co jest nie tak?

Postprzez Adas' » wtorek, 8 grudnia 2015, 07:55

U góry uzyłeś zdjecia z przed zmian. Zeszlifowałem przód i tył. Z boku widac tez ze zderzak jest zbyt gruby i kwadratowy.

Dach rzeczywiście jest zbyt płaski. Tego juz nie poprawie...
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 725
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Reklama

Re: Ford Taunus 17m P3 / Airtrax / 1:24. Co jest nie tak?

Postprzez Ralf_S » wtorek, 8 grudnia 2015, 14:25

Adas' napisał(a):Dach rzeczywiście jest zbyt płaski. Tego juz nie poprawie...


Tylne lampy za bardzo wystają, a przejście tylne słupki-dach jest zbyt łagodne. No chyba, że wersja 4d różniła się od 2d...

edit:
A nie masz fotki oryginału w wersji coupe? Bo w porównaniu modelu z fotką to dach jest całkiem do rzyci: w oryginale nad drzwiami jest go wiele więcej i tylne słupki wyglądają na masywniejsze.
edit:
Coś znalazłem:
Soris000 napisał(a):Założyłem, że długość jest ta sama i wyszło coś takiego:
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ford Taunus 17m P3 / Airtrax / 1:24. Co jest nie tak?

Postprzez Adas' » wtorek, 8 grudnia 2015, 15:24

Ale musisz tez liczyc ze zdjecie nie jest strzelone pod tym samym katem, zobacz ile dachu widac w "srodku".

Tu lepsze zdjecie z boku:

Obrazek

To juz poprawiana wersja, stoi wyzej, kola sa ustawione wedlug zdjec a nie wedlug kolkow montazowych itede, jeszcze miejsce pod kierunkowskaz jest dalej zbyt nisko, ale stugam i przymierzam zeby nie za bardzo poharatac tego grata.
Pozatym wydaje mi sie ze dach nie jest za plaski, z profilu, tylko z przodu.

I jeszcze raz, ze model kuleje, z tym da sie zyc, ale ze nie ma tego co ma orginal, czymkolwiek to by nie bylo, to mnie denerwuje. Zobacz te zabawki, one maja te essensje tego samochodu, a ten model tego niema.

Tu, jak narazie, pomysl na ustawienie go na podstawce.

Obrazek

Obrazek

Na dach zgnile kartony i liscie, dookola liscie, gdzies w lesie. Vespe opre o niego, albo dam gdzies z boku.
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 725
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Ford Taunus 17m P3 / Airtrax / 1:24. Co jest nie tak?

Postprzez Coppercat » wtorek, 8 grudnia 2015, 16:23

Może zabawa w programie graficznym coś pomoże :?: :?: :?:

Moje nieporadne próby dały taki efekt:
"wytęż wzrok i znajdź szczegóły, którymi różnią się te obrazki" :twisted: :twisted: :twisted:
Obrazek

Spróbujesz ? To lepsze od piłowania i strugania .......

Oryginał pierwszy od dołu
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ford Taunus 17m P3 / Airtrax / 1:24. Co jest nie tak?

Postprzez Adas' » wtorek, 8 grudnia 2015, 16:55

Jeszcze raz Jacku, ja WIEM ze auto jest tu i tam, i siam nietakie. Ale jak auta ktore zasznurowalem wczesniej sa karykaturami ktore nijak leza w tych planac, a jednak maja ten wyraz pyska, to cos czego nie portafie opdowiedziec. Nie wiem jak to wam inaczej wyklarowac.

Nie daze do tego zeby to auto bylo perfekcyjne, na to jest juz o wiele za pozno, o ile to w ogole bylo kiedys wykonalne, chce zeby ten samochodzik sie na mnie tak samo patrzal jak moj prawdziwy. Ot, tyle. I wiem ze tu, tam i sram trzeba podpilowac, podciac, wyskrobac, i bedzie sie tak patrzal. Pytanie jest tylko GDZIE?

Zobacz:

Obrazek

Dlaczego ta zabawka sie tak patrzy?

Albo ta:

Obrazek

A moja nie?
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 725
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Ford Taunus 17m P3 / Airtrax / 1:24. Co jest nie tak?

Postprzez Coppercat » wtorek, 8 grudnia 2015, 20:15

Sorry, ale skoro Ty nie wiesz w czym rzecz, to ja tym bardziej.
Dlatego zaproponowałem zabawę w programie graficznym. Sam sobie powyginaj wirtualnie swój model.
Może wtedy załapiesz o co biega ???
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ford Taunus 17m P3 / Airtrax / 1:24. Co jest nie tak?

Postprzez Soris000 » środa, 9 grudnia 2015, 01:23

Albo to kwestia różnych perspektyw zdjęć, albo totalnie skopanych proporcji modelu, albo moich błędów interpretacyjnych, albo... :?:
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Soris000
 
Posty: 1405
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 14:18
Lokalizacja: Sopot

Re: Ford Taunus 17m P3 / Airtrax / 1:24. Co jest nie tak?

Postprzez Adas' » środa, 9 grudnia 2015, 08:03

Dolny jest niedobrze porownany, bo odnosisz sie tam do troche innych czesci modelu. Gorny lepszy, i z tymi bledami da sie zyc.
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 725
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Ford Taunus 17m P3 / Airtrax / 1:24. Co jest nie tak?

Postprzez Soris000 » środa, 9 grudnia 2015, 10:42

Na górnym bazą jest długość całkowita- wynik jest taki, że kabina w modelu jest krótsza niż w "oryginale".
Drugi jest przeskalowany wg kabiny- różnice w długości całkowitej.
Avatar użytkownika
Soris000
 
Posty: 1405
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 14:18
Lokalizacja: Sopot

Re: Ford Taunus 17m P3 / Airtrax / 1:24. Co jest nie tak?

Postprzez Adas' » środa, 9 grudnia 2015, 11:54

Choc twiedze ze lampy w gracie nie sa tym czyms co mnie denerwuje, wczoraj wydlubalem je (bo jak juz ktos tu zgadl, byly o wiele za gleboko), a jak juz mialem wydlubane to... Ostroznie je rozmontowalem (sa z przezroczystej zywicy), wyfrezowalem oczodoly i zbudowalem bebechy z kapsli na kola ktore mi zostaly po jakims innym aucie, i ktore rownierz od srodka sa chromowane. To juz drugi raz gdzie te dekle pasuja srednica do lamp ktore buduje. Lampy w Taunusie sa dziwne, bo choc sam klosz jest jajowaty, to reflektor jest okragly. Maja po obu stronach takie polksiezyce ktore sa chromowane, a ramki dookola sa aluminiowe.

Te polksiezyce zrobilem naklejajac chromowana folie od srodka (jakies 30 razy, bo oczywiscie albo nie nakleilem jak sie nalezy, albo porwalem, albo diabli wiedza co jeszcze), ramki to wlasciwie reflektory z zestawu, ale zeszlifowalem na tyle ze zostala sama ramka.

Caly ten szmelc wkleilem na... Patafixa... Wlasciwie planowalem to skleic, ale patafix trzyma, patafix nie uswinil, patafix daje sie "modelowac" na tyle ze moge se te lampy ustawiac jak mi sie podoba.

Ale dalej twierdze ze to jeszcze nie to. Tak. Realizm tych lamp vs. tych ktore byly w zestawie to jakies +100%, ale to nie to co robi ze auto sie patrzy jak u mnie w glowie.

Zrobilem kupe zdjec na czystym tle, tym razem kalkulatorem, a nie zlewozmywakiem, i teraz tak. Dalej twierdze ze zderzak w przedzie cos psuje. I choc jak go niema to wcale nie jest 100% leipej, to jednak wtedy patrzac na przod auta nie koncentruje sie nad tym ze nie patrzy sie jak sie nalezy, a nad tym ze brakuje w przedzie czegostam. Gorny kant szyby ewidentnie jest zbyt plaski, i co bym tam nie wyfotoszopowal to itak nie pomaga i raczej nie bede mogl tego poprawic.
Mam co prawda dosc karkolomny pomysl, a nawet dwa, ale zobaczymy.

Tu zdjecia. Nie chce sie jeszcze poddawac, bo wedlug mnie model... wroc, samochodzik ma "momenty" i jakby go skonczyc to byl by ciekawym dodatkiem do mojej malej kolekcji debilnych gracikow zrobionych z o wiele zbyt rzadkich zestawow zeby je tak traktowac. Na zywo potrafie go sobie tak "przekrecic" ze jest prawie taki jak chce, ale nie umiem zrobic mu zdjec zeby to uczucie "wywabic". Kerunkowskaz dalej nie poprawiony, bo chce wystrugac z pomaranczowego czegos, zobaczymy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ze zderzakiem. Jestem na nie.

Obrazek

Nie.

Obrazek

Nie.

Obrazek

Absolutnie nie.

Obrazek

Nie.

Obrazek

Nie wiem co z tym zderzakiem tak mi psuje ten samochodzik. Moze przod wydaje sie krotszy jak go tam niema?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 725
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Ford Taunus 17m P3 / Airtrax / 1:24. Co jest nie tak?

Postprzez Adas' » środa, 9 grudnia 2015, 12:19

Tu jeszcze trzy zdjecia. We wszystkich "zeszlifowalem" w fotoszopie rogi (chromowane) przedniej szyby. Czy warto?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 725
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Ford Taunus 17m P3 / Airtrax / 1:24. Co jest nie tak?

Postprzez Ralf_S » środa, 9 grudnia 2015, 12:50

Adas' napisał(a):Tu, jak narazie, pomysl na ustawienie go na podstawce.

Obrazek

Obrazek

Na dach zgnile kartony i liscie, dookola liscie, gdzies w lesie. Vespe opre o niego, albo dam gdzies z boku.

... i zderzak w środku albo obok bagażnika dachowego :mrgreen:

I problem przodu rozwiązany :mrgreen:

Moim zdaniem szkoda zakrywać przedni pas, bo dużo ciekawych rzeczy się na nim dzieje ;o)
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ford Taunus 17m P3 / Airtrax / 1:24. Co jest nie tak?

Postprzez Adas' » czwartek, 10 grudnia 2015, 15:28

Obrazek
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 725
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Ford Taunus 17m P3 / Airtrax / 1:24. Co jest nie tak?

Postprzez Coppercat » piątek, 11 grudnia 2015, 00:09

Świeci :?: :twisted: :?:
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ford Taunus 17m P3 / Airtrax / 1:24. Co jest nie tak?

Postprzez Adas' » piątek, 11 grudnia 2015, 00:18

Od utrudniania sobie zycia jakimis swiecacymi lampkami jestes tutaj Ty.
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 725
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości