Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez Coppercat » niedziela, 23 lutego 2014, 01:01

Pod warunkiem, że uda mi się go tak ładnie zrobić :twisted:

Troszkę dzisiaj posiedziałem nad tą pierdółką. Robiłem ją od podstaw, więc nie oceniajcie zbyt surowo.
Materiał wyjściowy to pręcik PS o średnicy 3 mm (nie miałem innego :-| ). Zeszlifowany do średnicy ok. 2mm i podrzeźbiony według własnej fantazji. Na fotce detal wisi na wiertle 0.4 mm (tak dla złapania proporcji). Zastanawiam się nad mocowaniem tego do kasty. Wstępnie przewiduję opaskę taką jak na fotce.
Wyszło tak:
Obrazek


Po namyśle zmieniłem na taką wersję z odpowietrznikiem:
Obrazek


Na koniec efekty mojej dzisiejszej ciężkiej pracy. Ohlins'y na miejscu (narazie w jednym silniku). Przymiarka na sucho.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Reklama

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez Coppercat » poniedziałek, 24 lutego 2014, 10:39

A ja myślałem (naiwnie), że Was to choć trochę zainteresuje :oops:
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez rotpol13 » poniedziałek, 24 lutego 2014, 10:54

Bardzo fajnie wyszły Ci te Ohlins'y. Bez tego byłoby pustawo. Aż dziw, że nie było tego elementu w zestawie :!:
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez isz007 » wtorek, 25 lutego 2014, 00:13

Coppercat napisał(a):A ja myślałem (naiwnie), że Was to choć trochę zainteresuje :oops:


Interesuje nas, interesuje, ale nas interesuje, x3 nas interesuje. Niesamowite, cudowna robota, ochy, achy, ja cię. Patrząc na to co wyprawiasz ze swoimi modelami x3 mam ochotę porzucić modelarstwo ;o) Też bym chciał tak umieć x3 no ale mnie na to nie stać. Ale obiecuję interesować się x3.

Interesuje nas, interesuje, ale nas interesuje, x3 nas interesuje. Niesamowite, cudowna robota, ochy, achy, ja cię. Patrząc na to co wyprawiasz ze swoimi modelami x3 mam ochotę porzucić modelarstwo ;o) Też bym chciał tak umieć x3 no ale mnie na to nie stać. Ale obiecuję interesować się x3.

Interesuje nas, interesuje, ale nas interesuje, x3 nas interesuje. Niesamowite, cudowna robota, ochy, achy, ja cię. Patrząc na to co wyprawiasz ze swoimi modelami x3 mam ochotę porzucić modelarstwo ;o) Też bym chciał tak umieć x3 no ale mnie na to nie stać. Ale obiecuję interesować się x3.
Avatar użytkownika
isz007
 
Posty: 164
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2012, 19:04
Lokalizacja: lubin

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez rotpol13 » wtorek, 25 lutego 2014, 00:19

Między godziną 00.01 a 9.39 (cicha noc) byliśmy zajęci bardziej przyziemnymi sprawami :mrgreen: więc wybacz brak zainteresowania ;o)
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez Coppercat » wtorek, 25 lutego 2014, 01:24

OK. Sorry :twisted:
Po prostu chciałem poznać Wasze zdanie.

Jak przy Astonie napisałem, że brak zainteresowania, też mi się oberwało. Było wyciągać wnioski :idea:
Swoją drogą: niektórzy ujawniają się dopiero wtedy, jak trzeba być upierdliwym :mrgreen:
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez Bastek » wtorek, 25 lutego 2014, 10:56

Jacku, piękna robota. :-)apropos, my to chyba siedzimy na wielu forach. Nie ma hobby w którym nie bierzemy udziału. :-) . Mój nick to Sebas.
Ok tyle offtopa.
IS-3M Trumpeter 1:35 - 100%
T-34/85 Tamiya 1:35 - 100%
PzKpfw III Ausf. L Revell 1:72 - 100%
7TP Mirage Hobby 1:35 - na warsztacie... 30%
PZL Łoś MisterHobby 1:72 - na warsztacie... 35%
M-18 Hellcat Academy 1:35 - na warsztacie... 10%
Avatar użytkownika
Bastek
 
Posty: 30
Dołączył(a): środa, 18 września 2013, 01:17
Lokalizacja: Często(się)chowa

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez Gadas_75 » wtorek, 25 lutego 2014, 18:43

Wow :shock: Jacku, ale masz tempo, jeszcze niedawno śledziłem Twój warsztat z AM i wystarczyło, że chwilę nie zaglądałem na forum, a tu już następny i to daleko zaawansowany warsztat.
Jak zwykle jestem pod wrażeniem. „Ohlins-y” jak prawdziwe, jednak patrząc na zamieszczone przez Ciebie zdjęcia, nie ma ich za każdym razem, sugerując się oponami raczej są stosowane w wersjach torowych, ale nie twierdzę, że nie może ich być w wersjach drogowych, w końcu, kto bogatemu zabroni, jak kogoś stać na SLR-a i to i na tuning mu nie zabraknie. ;o)
W każdym razie jak zwykle obserwuję i mocno kibicuję.
Na warsztacie: W123
Pozdrawiam
Adam
Avatar użytkownika
Gadas_75
 
Posty: 117
Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 14:59

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez Coppercat » wtorek, 25 lutego 2014, 20:36

To nie ja mam tempo, ale czas tak szybko leci :twisted:
Dzięki za miłe słowa. Motywujesz mnie do dalszych prac :idea:

Po wypadku z budą rozważałem zarzucenie projektu :evil:
Jednak dzięki ludziom z forum tak się nie stało :D
Konkretnie dzięki Krzychowi (krzys500sec) z Modelwork, który zaoferował pomoc. Obiecał mi przesłać zbędną budę jak tylko wróci z wojaży :mrgreen: :D :idea: :D :mrgreen:

Mała aktualizacja.
Już wcześniej zrobiłem zawiasy maski silnika. Nie mogłem się oprzeć pokusie, bo blaszki wyglądały obiecująco. Mam na myśli blaszki ABER'a. Zostały one zaprojektowane przez Draz'a. I tu od razu szacunek dla Niego: blaszki są super :!: Przynajmniej te, które użyłem do tej pory :twisted:
Ale do rzeczy. Blaszki wyglądały tak:
Obrazek

Niedługo jednak, bo zaraz je "popsułem". Powycinałem i oszlifowałem elementy główne zawiasów.
Obrazek

Potem przyszła kolej na pozostałą galanterię, czyli mnóstwo drobiazgów :shock:
Obrazek

Następny etap prac to mozolne wyginanie i lutowanie. Główne części wyglądały tak:
Obrazek

W międzyczasie powstały siłowniki i można było powoli zacząć składać wszystko do kupy.
Obrazek

W ostatniej fazie montażu zawiasy zaczęły przypominać produkt docelowy.
Obrazek

Gotowe zawiasy:
Obrazek
Obrazek

Troszkę mnie martwi fakt, że po złożeniu górne płytki zawiasu nie są równoległe do podłoża. Nie wiem, czy to tak ma być, czy może coś źle zrobiłem. Okaże się przy przymiarce do maski.
Obrazek

Podkreślę tylko, że składanie tych zawiasów to czysta przyjemność. Żałuję, że mam tylko jeden taki zestaw (cena kosmiczna :szok: ). Do drugiego modelu będą zawiasy Top Gun Works, ale one już takie fajne nie są :cry:
Do trzeciego meśka będę musiał coś spłodzić samodzielnie, bo budżet tego projektu został maksymalnie wykorzystany :-/

I to by było na tyle .....
Ostatnio edytowano sobota, 9 lutego 2019, 12:18 przez Coppercat, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez Coppercat » piątek, 28 lutego 2014, 02:08

Kolejna aktualizacja.

Na warsztat poszły amortyzatory.
Do dyspozycji mam amorki z zestawu ABER'a oraz dodatkowe również Aber'owe.
Porównanie amortyzatorów Tamiy'owych i tego czym dysponuję w zamian.
Obrazek

O ile amorki dedykowane do tego modelu pasują idealnie, to z uniwersalnymi sprawa się troszkę komplikuje. Trzeba będzie coś wymyślić :idea:
Skoro robię wersję Ohlins, należało trzymać się odpowiedniej kolorystyki. Sprężyny dostały kolorek (Cream yellow Gunze H).
Obrazek

Uchwyty będą z tych blaszek:
Obrazek

Po malowaniu, złożeniu do kupy i wyginaniu blaszek mam taki oto komplecik:
Obrazek

Żeby dopasować uniwersalne amortyzatory do wymagań modelu wyciąłem kawałki rurek PS takim przyrządem:
Obrazek

Po odpowiednich poprawkach również ta wesja amorków powinna nadawać się do użytku.
Obrazek

Prace trwają, bo muszę wyprodukować tego 12 sztuk :-|

W międzyczasie wszedłem w posiadanie takiej oto farby. Nabyłem na portalu aukcyjnym za złotych 9 (słownie: dziewięć)
Obrazek

W związku z tym przyszedł mi do głowy kolejny zwariowany pomysł. Otóż rozważam możliwość zrobienia trzeciego meśka w takiej wersji:

Obrazek

Napiszcie proszę co o tym sądzicie. Mnie się podoba. I to bardzo.
Rozmawiałem już z Panem Havliną z car-model-kit i obiecał ściągnąć w ciągu tygodnia zestaw HD03-0131.
Wszystko zależy od tego, czy dostanę obiecaną budę od Krzycha.
Ostatnio edytowano sobota, 9 lutego 2019, 12:22 przez Coppercat, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez MesserDesign » piątek, 28 lutego 2014, 11:36

No no no - idziesz jak burza :mrgreen:
Pytanie co do zawiasów - czym je lutujesz?

Koncepcja na trzecią budę - jestem jak najbardziej za :D

Pozdrawiam
MesserDesign
Avatar użytkownika
MesserDesign

Animal Planet
 
Posty: 1198
Dołączył(a): wtorek, 2 listopada 2010, 22:40

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez Coppercat » piątek, 28 lutego 2014, 12:30

Lutuję taką pastą:
Obrazek
i lutownicą gazową:
Obrazek

Fajna zabawa, ale momentami stresująca :twisted:
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez Coppercat » piątek, 28 lutego 2014, 21:08

Słuchajcie :-o
Właśnie dostałem wiadomość, że krzys500sec z Modelwork_pl wysłał mi nadwozie do trzeciej wersji mojego projektu :mrgreen: :) :mrgreen:
Będzie kanarkowy Hamann :D 8-)
Krzychu - Wielkie dzięki raz jeszcze 8-) :lol: 8-)
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez rotpol13 » piątek, 28 lutego 2014, 21:11

Masz niesamowite szczęście z tą kastą. Super!
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez kashato » sobota, 1 marca 2014, 12:42

Dokładnie, trafiło się jak ślepej kurze ziarno że tak powiem. Czyli masz szczęście, więc naprzód! Hamann jak najbardziej, lubię takie wyróżniające się projekty ;)
Avatar użytkownika
kashato
 
Posty: 631
Dołączył(a): wtorek, 5 czerwca 2012, 11:41
Lokalizacja: Błonie, Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości