Porsche 934 RSR Turbo ''Jagermeister'' R. Stenzel 1:24Tamyia

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Porsche 934 RSR Turbo ''Jagermeister'' R. Stenzel 1:24Ta

Postprzez szpaku86 » wtorek, 15 marca 2016, 18:58

Witam !

Dzięki za komentarz.

Dawno nie pokazywałem karoserii Porsche, a tak się składa ze ostatnie półtora tygodnia walczyłem z polerowaniem modelu:

przed:

Obrazek

Po:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Krzysztof
Avatar użytkownika
szpaku86
 
Posty: 347
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 18:59

Reklama

Re: Porsche 934 RSR Turbo ''Jagermeister'' R. Stenzel 1:24Ta

Postprzez BCI Batou » wtorek, 15 marca 2016, 23:10

Piękny kolor w genialnym wykonaniu, co jeszcze potęguje efekt. Łał, po prostu łał...
BCI Batou
 
Posty: 80
Dołączył(a): wtorek, 20 listopada 2012, 16:23

Re: Porsche 934 RSR Turbo ''Jagermeister'' R. Stenzel 1:24Ta

Postprzez karambolis8 » środa, 16 marca 2016, 00:35

Mam parę pytań, bo mam problem z uzyskaniem takiego samego efektu. Jakimi papierami szlifujesz kastę przed polerowaniem? Jak długo polerujesz każdą z trzech past?
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: Porsche 934 RSR Turbo ''Jagermeister'' R. Stenzel 1:24Ta

Postprzez Adas' » środa, 16 marca 2016, 10:46

Zazdraszczam umiejetnosci polukrowania karoserii na takie lustro. Z drugiej strony przynajmniej moje modelowanie to przynajmniej choc troche budowanie, a nie w 99% oklejanie i szlifowanie :D...
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 725
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Porsche 934 RSR Turbo ''Jagermeister'' R. Stenzel 1:24Ta

Postprzez Coppercat » środa, 16 marca 2016, 16:22

Adas' napisał(a):Zazdraszczam umiejetnosci polukrowania karoserii na takie lustro. Z drugiej strony przynajmniej moje modelowanie to przynajmniej choc troche budowanie, a nie w 99% oklejanie i szlifowanie :D...


A ja próbuję znaleźć swoje miejsce gdzieś pośrodku :idea:
Niech się błyszczy, ale daję dużo od siebie.
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Porsche 934 RSR Turbo ''Jagermeister'' R. Stenzel 1:24Ta

Postprzez Adas' » środa, 16 marca 2016, 16:38

Meh. Nie chodzi o dodawanie "od siebie", a raczej o czas na same budowanie, kombinowanie. Jak widze to:

Obrazek

To mi sie konkretnie odechciewa blyszczykow. Dwie godziny maskowania, 3 sekundy psiukania, 15 minut mycia areografu, 24 godzin czekania, znowu maskowanie, 3 sekundy psiukania i tak dookola.

Nie umial bym tak.
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 725
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Porsche 934 RSR Turbo ''Jagermeister'' R. Stenzel 1:24Ta

Postprzez szpaku86 » środa, 16 marca 2016, 17:37

Jak zawsze dziękuje za komentarze !

A wiec po kolei;

karambolis8 napisał:

Mam parę pytań, bo mam problem z uzyskaniem takiego samego efektu. Jakimi papierami szlifujesz kastę przed polerowaniem? Jak długo polerujesz każdą z trzech past?


A wiec przed polerowaniem model szlifuje papierami od 1200 do 2500, początkowo na sucho, finalnie na mokro. Jeśli chodzi o używanie past polerski to wszystko z wyczuciem, nie ma jakiejś receptury typu więcej schodzi czerwonej pasty a mniej białej... Generalnie cały proces wymaga cierpliwości i staranności szczególnie przy używaniu papierów ściernych - zabawa może skończyć się przetarciem lakieru do podkładu i zaczyna się dramat. Dlatego w moim wykonaniu trwa to tak długo...

Adas' napisał:

Zazdraszczam umiejetnosci polukrowania karoserii na takie lustro. Z drugiej strony przynajmniej moje modelowanie to przynajmniej choc troche budowanie, a nie w 99% oklejanie i szlifowanie :D...


Przyznam ze to dosyć powierzchowna ocena pracy jaka wkładam w moje modele... Ja raczej staram się nie porównywać technik jakie stosuje dany modelarz by osiągnąć zamierzony efekt - uwagę skupiam bardziej na wspomnianym efekcie. Ciebie bardziej kręcą samochody które dostały od życia w kość (w blachę) i moim zdaniem jesteś genialny w tym co tworzysz - co z reszta widać po efektach Twoich prac. Mnie z kolei kreci detalizm i oddawanie jak największej ilości szczegółów w modelach by te wyglądały jak ich realne odpowiedniki- nity, przewody, pasy, lśniący lakier itp. Czy takie modelowanie jest ciekawsze czy mniej ciekawe? Odpowiedz znowu sprowadza się do twierdzenia - zależy co kogo bardziej kreci. Ale na pewno nie zgodzę się ze jest to w 99% oklejanie i szlifowanie i nie dodawanie nic od siebie ;o)

Pozdrawiam
Krzysztof
Avatar użytkownika
szpaku86
 
Posty: 347
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 18:59

Re: Porsche 934 RSR Turbo ''Jagermeister'' R. Stenzel 1:24Ta

Postprzez Adas' » środa, 16 marca 2016, 17:58

JW do Jacka. Nie chodzi mi o nie dodawanie mniej dodawania czy cotam, tylko o sama cierpliwosc do tych, wedlug mnie raczej nudnych powtarzalnych prac. Serio, podziwniam bo ani nie umie, a jak bym umial to by mi sie pewnie nie chialo. Ja juz buduje jeden samocho przez caly rok... Strach pomyslec ile bym budowal jak bym se ubzdural ze chce go tak jak ty,

A co do efektu, no sluchaj, bez dwoch zdan jest to raczej gorna polka, czyli chyba warto.
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 725
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Porsche 934 RSR Turbo ''Jagermeister'' R. Stenzel 1:24Ta

Postprzez szpaku86 » piątek, 18 marca 2016, 19:36

Dziękuje za pochwale !


Dziś kolejna fala zdjęć maskowania modelu, tym razem w celu malowa odblaśnika tylnych lamp:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Krzysztof
Avatar użytkownika
szpaku86
 
Posty: 347
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 18:59

Re: Porsche 934 RSR Turbo ''Jagermeister'' R. Stenzel 1:24Ta

Postprzez karambolis8 » piątek, 18 marca 2016, 20:24

Fajnie by było, gdybyś komentował jakoś to co widać na zdjęciach. Np jaka farba została użyta do odbłyśników. Czy poszła bezpośrednio na pomarańczowy.
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: Porsche 934 RSR Turbo ''Jagermeister'' R. Stenzel 1:24Ta

Postprzez Edekpl » piątek, 18 marca 2016, 20:51

Porsche świetne ! Podziwiam że chce się tobie tyle maskować pod kilkusekundowe malowanie.
Edekpl
 
Posty: 9
Dołączył(a): czwartek, 8 października 2015, 19:14

Re: Porsche 934 RSR Turbo ''Jagermeister'' R. Stenzel 1:24Ta

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 18 marca 2016, 21:08

Ale dlaczego maskujesz tak wiele? Malujesz pistoletem?
Ja nawet w 1:72 tyle nie maskuję.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Porsche 934 RSR Turbo ''Jagermeister'' R. Stenzel 1:24Ta

Postprzez Coppercat » piątek, 18 marca 2016, 22:35

piotr dmitruk napisał(a):Ale dlaczego maskujesz tak wiele? Malujesz pistoletem?
Ja nawet w 1:72 tyle nie maskuję.


Zgadzam się z Piotrem: to maskowanie to gruba przesada :idea:
Natomiast warsztat super 8-) . Piękna robota.
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Porsche 934 RSR Turbo ''Jagermeister'' R. Stenzel 1:24Ta

Postprzez Dorotka » niedziela, 20 marca 2016, 12:20

Coppercat napisał(a): Zgadzam się z Piotrem: to maskowanie to gruba przesada :idea:


Bynajmniej ... Zakładam, że do tego efektu potrzebne było malowanie na konkretnym ustawieniu dyszy, ciśnienia i z konkretnej odległości... Stąd tak a nie inaczej...

;o)
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: Porsche 934 RSR Turbo ''Jagermeister'' R. Stenzel 1:24Ta

Postprzez Coppercat » niedziela, 20 marca 2016, 13:15

Jacku, chodziło mi o to, że można przymaskować dokładnie tam, gdzie jest to konieczne, a resztę zakryć np. woreczkiem foliowym albo folią alu. Szpaku86 namęczył się przy maskowaniu, zużył kilometr taśmy i dopiero potem użył czegoś większego do zakrycia całości.

karambolis8 napisał(a):Fajnie by było, gdybyś komentował jakoś to co widać na zdjęciach. Np jaka farba została użyta do odbłyśników. Czy poszła bezpośrednio na pomarańczowy.


Podpisuję się pod komentarzem Adama.
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości