Nasze nowe, cywilne, nabytki modelarskie.

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Nasze nowe, cywilne, nabytki modelarskie.

Postprzez Dorotka » wtorek, 17 czerwca 2014, 08:06

monsterdark620 napisał(a):No dobra, widzę ze sie nie dogadamy.
Pozostaje czekać na warsztat.......


Słuchaj...

Nie za bardzo wiem o co Ci chodzi... Zgromadziłeś fajne dodatki do fajnego modelu i pokazałeś je na Forum... Super... W mojej ocenie nie ma się jednak czym "podniecać", bo to są tylko rzeczy kupione w sklepie, czy aukcji... Fajnie będzie zobaczyć model, który powstanie z ich wykorzystaniem... Przecież to jest Forum modelarskie, a nie Forum Kolekcjonerów Dodatków do Modeli... Tak więc faktycznie pozostaje czekać na twój warsztat, ale tu już wszystko zależy od Ciebie. Jeżeli poczułeś się czymś urażony to z góry przepraszam, choć powodów nie widzę....

Pozdrawiam
:)
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 10:31

Reklama

Re: Nasze nowe, cywilne, nabytki modelarskie.

Postprzez rotpol13 » wtorek, 17 czerwca 2014, 08:46

Za wytrwałość w gromadzeniu dodatków i ich koszt - punkty od 0 do 3.
Dodatki sprowadzone z Azji - dodatkowo 1 punkt. (przywiezione samodzielnie rowerem - 5 punktów)

Takie zapisy powinny znaleźć się w regulaminach konkursowych :lol:
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 09:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Nasze nowe, cywilne, nabytki modelarskie.

Postprzez kashato » wtorek, 17 czerwca 2014, 16:36

Umiejętne ich wykorzystanie 0-5 punktów. Bo nie ważne co się ma w portfelu, ważne co w głowie i w rękach (w tym przypadku).

Czekamy na warsztat.
Avatar użytkownika
kashato
 
Posty: 631
Dołączył(a): wtorek, 5 czerwca 2012, 10:41
Lokalizacja: Błonie, Warszawa

Re: Nasze nowe, cywilne, nabytki modelarskie.

Postprzez Kazik » wtorek, 17 czerwca 2014, 19:14

A się wtrącę,
wiem że niektóre z tych dodatków co je zaprezentowałeś to już powoli tzw. białe kruki. Pamiętam jak Cayman robił swojego MP4/6 ile się naczesał internetu co by znaleźć to i owo a i tak nie wszystko mu się udało albo odpuścił bo za niektóre fanty ludzie wołali jakieś strasznie wydumane kwoty. Jednak zgodzę się z Dorotką.
To dopiero jakiś ułamek sukcesu.
Masz zaje...dużą bazę na to by zrobić niezły model ale to wcale nie znaczy że jesteś skazany na sukces.
Przewinęło się już sporo modelarzy i nie tylko na tym forum którzy potrafili zrobić słabiutki model pomimo tony bajeranckich dodatków.
Generalnie sam sobie ustawiłeś bardzo wysoko poprzeczkę i teraz wszystko w Twoich rękach.
Powodzenia życzę i mam nadzieję że dobrze wykorzystasz to co udało Ci się zgromadzić.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze nowe, cywilne, nabytki modelarskie.

Postprzez monsterdark620 » wtorek, 17 czerwca 2014, 21:55

Dorotka napisał(a):
monsterdark620 napisał(a):No dobra, widzę ze sie nie dogadamy.
Pozostaje czekać na warsztat.......


Słuchaj...

Nie za bardzo wiem o co Ci chodzi... Zgromadziłeś fajne dodatki do fajnego modelu i pokazałeś je na Forum... Super... W mojej ocenie nie ma się jednak czym "podniecać", bo to są tylko rzeczy kupione w sklepie, czy aukcji... Fajnie będzie zobaczyć model, który powstanie z ich wykorzystaniem... Przecież to jest Forum modelarskie, a nie Forum Kolekcjonerów Dodatków do Modeli... Tak więc faktycznie pozostaje czekać na twój warsztat, ale tu już wszystko zależy od Ciebie. Jeżeli poczułeś się czymś urażony to z góry przepraszam, choć powodów nie widzę....

Pozdrawiam
:)


Absolutnie nie masz mnie za co przepraszac.
To ja przepraszam, ze nie wystawilem zdjecia pudla samego modelu bez dodatkow.
Jak juz wspomnialem warsztat juz niebawem
Pozdrawiam, Leszek
Avatar użytkownika
monsterdark620
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela, 12 stycznia 2014, 21:48
Lokalizacja: Rzym

Re: Nasze nowe, cywilne, nabytki modelarskie.

Postprzez Dorotka » wtorek, 17 czerwca 2014, 22:18

monsterdark620 napisał(a): Jak juz wspomnialem warsztat juz niebawem


Amen :D
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 10:31

Re: Nasze nowe, cywilne, nabytki modelarskie.

Postprzez monsterdark620 » wtorek, 17 czerwca 2014, 22:53

Kazik napisał(a):A się wtrącę,
wiem że niektóre z tych dodatków co je zaprezentowałeś to już powoli tzw. białe kruki. Pamiętam jak Cayman robił swojego MP4/6 ile się naczesał internetu co by znaleźć to i owo a i tak nie wszystko mu się udało albo odpuścił bo za niektóre fanty ludzie wołali jakieś strasznie wydumane kwoty. Jednak zgodzę się z Dorotką.
To dopiero jakiś ułamek sukcesu.
Masz zaje...dużą bazę na to by zrobić niezły model ale to wcale nie znaczy że jesteś skazany na sukces.
Przewinęło się już sporo modelarzy i nie tylko na tym forum którzy potrafili zrobić słabiutki model pomimo tony bajeranckich dodatków.
Generalnie sam sobie ustawiłeś bardzo wysoko poprzeczkę i teraz wszystko w Twoich rękach.
Powodzenia życzę i mam nadzieję że dobrze wykorzystasz to co udało Ci się zgromadzić.


Witaj!
Fajnie, ze sie wtraciles.
Sledze to forum od bodajze stycznia tego roku i to tutaj natknalem sie na Mp4/6 Caymana. Budowe jego McLarena przeanalizowalem kilkakrotnie i musze przyznac, ze model jest fantastyczny!
Zreszta juz kiedys pisalem do niego i osobiscie mu pogratulowalem ale cos nie odpisal. I tak sobie wtedy pomyslalem, zeby jeszcze troche podniesc poprzeczke i zabralem sie za gromadzenie dodatkow i "waloryzacji". Mialem sporo szczescia, bo faktycznie jest tak jak napisales ;niektore z tych rzeczy dzisiaj to juz biale kruki. Ale uruchomilem swoje znajomosci tu i tam i zdobylem to co chcialem.
Faktycznie obciazylo to dosc znacznie moj budzet, ale postanowilem nie oszczedzac na tym modelu. Oczywistym jest tez fakt zeby umiejetnie wykorzystac te dodatki przy budowie , ale tym sie nie martwie , bo znam swoje mozliwosci. Mam sporo ciekawych pomyslow i postaram sie dac z siebie wszystko. Najgorzej jest z dokumentacja. Z neta wycisnalem juz chyba wszystko co sie dalo, booka Joe Hondy ale to wciaz za malo. Zreszta tam te wszystkie foty to przewaznie Mp4/6b i to jeszcze Bergera, a mnie interesuje bolid Senny. Napisalem do kilku znajomych w Japonii , Stanach no i tu we Wloszech. Wkrotce powinno pojawic sie wiecej fotek.
Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze postawilem sobie wysoko poprzeczke, ale ja taki juz jestem. To mnie jeszcze bardziej mobilizuje do pracy i wierze (choc to nie pewne), ze uda mi sie zbudowac naprawde fajny model.
Pozdrawiam
Leszek
Avatar użytkownika
monsterdark620
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela, 12 stycznia 2014, 21:48
Lokalizacja: Rzym

Re: Nasze nowe, cywilne, nabytki modelarskie.

Postprzez Kazik » środa, 18 czerwca 2014, 12:12

Piotrek (Cayman) również miał spory problem z dokumentacja referencyjną. Sam też mu trochę pomagałem w wyszukiwaniu fotek w sieci.
Główny problem jest w tym że trudno jest zbudować jeden konkretny egzemplarz. Trzeba by dysponować wyczerpującą dokumentacją zdjęciową jednej sztuki w danym momencie. Najlepiej było by mieć dojście do fotek egzemplarza z jakiejś kolekcji bolidów muzealnych.
Z fotek historycznych z tamtego okresu trudno jest odtworzyć jeden egzemplarz ponieważ są to konstrukcje wyczynowe które były cały czas rozwijane i z wyścigu na wyścig coś się zmieniało.
Porównywaliśmy z Piotrkiem różne fotki i bolidy różniły się miedzy sobą detalami. Na jednej fotce jakiś element był na kolejnej już go nie było. Przy podwyższonym poziomie odwzorowania jaki chce się uzyskać przy tej skali zaczyna to mieć duże znaczenie.
A już przy malowaniu samego wydechu trzeba było się złapać jednego konkretnego zdjęcia bo tutaj co fotka to było inaczej.
Kolektory wydechowe różnią się znacznie wyglądem w zależności od stopnia przejechanych przez bolid kilometrów i wypalenia wydechu, rodzaju światła w jakim były robione zdjęcia a pewnie moment kiedy było robione zdjęcie też mógł mieć znaczenie. Mam tutaj na myśli to czy układ wydechowy już ostygł czy nie. Wszystkie te czynnik mają wpływ na kolorystykę układu wydechowego która w żaden sposób nie che być jednolita :) Z drugiej strony trochę kicha jest zrobić wiernie odwzorowany w detalach bolid i zostawić bolid z dziewiczych rur.
Życzę powodzenia przy budowie i liczę na rozbudowana relację.

Jeśli chodzi o kontakt z Piotrkiem (Caymanem) to trzeba go trochę pomęczyć i odpowie. Mam z nim kontakt i wiem że od jakiegoś czasu jest mocniej zajęty i rzadziej zagląda na forum. Z resztą jak duża część z nas :)
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze nowe, cywilne, nabytki modelarskie.

Postprzez monsterdark620 » środa, 18 czerwca 2014, 20:11

Kazik napisał(a):Piotrek (Cayman) również miał spory problem z dokumentacja referencyjną. Sam też mu trochę pomagałem w wyszukiwaniu fotek w sieci.
Główny problem jest w tym że trudno jest zbudować jeden konkretny egzemplarz. Trzeba by dysponować wyczerpującą dokumentacją zdjęciową jednej sztuki w danym momencie. Najlepiej było by mieć dojście do fotek egzemplarza z jakiejś kolekcji bolidów muzealnych.
Z fotek historycznych z tamtego okresu trudno jest odtworzyć jeden egzemplarz ponieważ są to konstrukcje wyczynowe które były cały czas rozwijane i z wyścigu na wyścig coś się zmieniało.
Porównywaliśmy z Piotrkiem różne fotki i bolidy różniły się miedzy sobą detalami. Na jednej fotce jakiś element był na kolejnej już go nie było. Przy podwyższonym poziomie odwzorowania jaki chce się uzyskać przy tej skali zaczyna to mieć duże znaczenie.
A już przy malowaniu samego wydechu trzeba było się złapać jednego konkretnego zdjęcia bo tutaj co fotka to było inaczej.
Kolektory wydechowe różnią się znacznie wyglądem w zależności od stopnia przejechanych przez bolid kilometrów i wypalenia wydechu, rodzaju światła w jakim były robione zdjęcia a pewnie moment kiedy było robione zdjęcie też mógł mieć znaczenie. Mam tutaj na myśli to czy układ wydechowy już ostygł czy nie. Wszystkie te czynnik mają wpływ na kolorystykę układu wydechowego która w żaden sposób nie che być jednolita :) Z drugiej strony trochę kicha jest zrobić wiernie odwzorowany w detalach bolid i zostawić bolid z dziewiczych rur.
Życzę powodzenia przy budowie i liczę na rozbudowana relację.

Jeśli chodzi o kontakt z Piotrkiem (Caymanem) to trzeba go trochę pomęczyć i odpowie. Mam z nim kontakt i wiem że od jakiegoś czasu jest mocniej zajęty i rzadziej zagląda na forum. Z resztą jak duża część z nas :)

Witaj bracie!
Popiszę dzisiaj na słuchawce, bo tu mam klawiaturę polską.
Wracając do tematu to pamiętam jak Piotrek nie mógł się zdecydować na ten kolor wydechu i jak tam się ugimnastykował.
Widziałem też jak dużo się udzielałeś i służyłeś w potrzebie.
Natomiast co do samego modelu to myślę wyhaczyć egzemplarz z konkretnego GP i tego się trzymać.
Szkopuł w tym, że na tych fotkach wszystko jest tak pomielone, że tak jak napisałeś nie wiadomo co jest, a czego nie było w danym modelu. To oczywiście związane jest z ulepszeniami jakie były systematycznie wprowadzane. Zresztą jest tak do dzisiaj, czy to w F1 czy też w MotoGP. Dla przykładu powiem Ci, że miałem okazję zrobić fotki samego silnika Ferrari F2000 i porównując je do zdjęć dostępnych w necie to jest kilka wyraźnych różnic.
Z tego co wiem to Andy ma znakomitą dokumentację. Ale on wykupił sobie prawa do zrobienia zdjęć i pobrania wszystkich możliwych wymiarów, a potem zlecił robotę Robertowi z RBMotion. Popisałem trochę z Robertem i udostępnił mi kilka fotek i kilka części z zestawu dla Andyego. Fantastyczny facet!
Teraz molestuję Paula z Thundera i coś tam mi podeśle. Jeszcze rozpuściłem wici u chłopaków w Mediolanie, bo jest tam jedyny we Włoszech salon McLarena i czasami pojawia się tam Mp4/6. Także nie jest tak źle.
Jakoś tam damy radę. A co do wydechów jeszcze to mam je też w białym metalu. Popróbuję trochę z lutownica i polerką i zobaczymy jaki będzie efekt. Potem spróbuję to poprzypalać trochę, ale raczej będzie lipa bo to w ponad 90% jest cyna.
A na Piotra nie będę naciskał. Jak się pojawi na forum to może natrafi na naszą pogawędkę i jak będzie chciał się włączyć to sam zagai.
Także sam widzisz, pomysłów nie brakuje, chęci też nie tylko czasu teraz nie mam za wiele , bo dużo pracuję.
Na wakacje jadę do Polski, wiec nie zabiorę "modelarni" ze sobą , tak więc budowa rozpocznie się na początku września. A do tego czasu coś tam sobie dłubnę w wolnej chwili i dojdzie kilka fotek.
Jakbyś czegoś potrzebował i inni koledzy z forum również to pisz śmiało.
Kończę już bo mnie gały zaczynają boleć od tej klawiaturki w słuchawce.
Pozdrawiam
Leszek
Avatar użytkownika
monsterdark620
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela, 12 stycznia 2014, 21:48
Lokalizacja: Rzym

Re: Nasze nowe, cywilne, nabytki modelarskie.

Postprzez Mr. Headshok » niedziela, 22 czerwca 2014, 08:23

Kupiłem se:
Obrazek
Pozdrawiam,
Tomasz Koebsch
Avatar użytkownika
Mr. Headshok
 
Posty: 1335
Dołączył(a): wtorek, 30 października 2007, 19:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze nowe, cywilne, nabytki modelarskie.

Postprzez kashato » niedziela, 22 czerwca 2014, 20:07

To jest tak piękna maszyna, ach... Dla niej rozważałem sprawdzenie się w motocyklach 1:12... Ale chętnie obejrzę najpierw warsztat :)
Avatar użytkownika
kashato
 
Posty: 631
Dołączył(a): wtorek, 5 czerwca 2012, 10:41
Lokalizacja: Błonie, Warszawa

Re: Nasze nowe, cywilne, nabytki modelarskie.

Postprzez Mr. Headshok » niedziela, 22 czerwca 2014, 20:15

Polecam, bardzo ładny model pięknego motocykla! A warsztatu to tak szybko nie będzie. Po pierwsze - muszę grzebać przy rozpoczętych modelach, po drugie - warto poczekać na dodatki to tego zestawu. Podejrzewam, że będzie tego sporo.
Pozdrawiam,
Tomasz Koebsch
Avatar użytkownika
Mr. Headshok
 
Posty: 1335
Dołączył(a): wtorek, 30 października 2007, 19:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze nowe, cywilne, nabytki modelarskie.

Postprzez mikemc » czwartek, 26 czerwca 2014, 23:38

私の新規購入

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
mikemc
 
Posty: 196
Dołączył(a): czwartek, 4 lipca 2013, 08:12

Re: Nasze nowe, cywilne, nabytki modelarskie.

Postprzez Dorotka » wtorek, 15 lipca 2014, 11:26

:)

Do kolejki:

Obrazek
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 10:31

Re: Nasze nowe, cywilne, nabytki modelarskie.

Postprzez Coppercat » środa, 16 lipca 2014, 10:08

Dorcia,
idziemy tymi samymi ścieżkami.
Też kupiłem tego konika. Z blaszkami od razu 8-) (car-model-kit.com)
Model jest wypaśny :)
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): piątek, 5 kwietnia 2013, 23:21
Lokalizacja: Częstochowa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości