AMG Mercedes SLK 230 + Mercedes SLK WALD

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

AMG Mercedes SLK 230 + Mercedes SLK WALD

Postprzez Kazik » wtorek, 15 stycznia 2008, 23:00

Przyszedł mi pomysł na fajny projekt. Już mniej więcej wiem jak ma wyglądać i zebrałem już trochę materiału ale po namyśle stwierdziłem że w ramach popracowania nad warsztatem i żeby nic nie schrzanić potrenuję trochę na czyś na czym mniej mi będzie zależało ;o) Taka mała wariacja bez presji.
Miałem w magazynie Merca SLK z fujimi którego kupiłem jakoś na samym początku mojej przygody modelarskiej. A że nie gustuje w mercach (może po za SLR'em) chciałem go sprzedać ale nikt się nie skusił nawet za 50zł więc sobie leżał na dnie. Wygrzebałem pooglądałem i stwierdziłem że się nada.

Pomysł jest taki: spróbować uczynić z niego supersportowy, rasowy wózek :mrgreen:

A oto model
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i z dachem
Obrazek
felgi są dosyć mizerne jak na szpanerski wózek w styli show car’a
Obrazek
będą do sprzedania prawdopodobnie

Na pewno powinien być w wersji z dachem (lepiej wygląda), na pewno z innymi felgami (chyba większymi i na pewno ciekawszymi), zostaną prawdopodobnie fotele bo są całkiem fajne
Obrazek
Obrazek
no chyba że deska rozdzielcza do wymiany na w styl hardcorowy z niezbędnymi zegarami przykręconymi do aluminiowej rurki ale to przydała by się również klatka a tutaj mi jakoś nie pasi.
Ogólnie trochę przeróbek stylistycznych, trochę karbonu ale wszystko ze smakiem żeby nie wyszedł jakiś kicz czy country tuning. Mam już kilka pomysłów ale może koledzy coś zaproponują? Może jakieś fotki inspirujace?
Myślałem żeby może nawiązać do SLR’a ale po pooglądaniu fotek stwierdziłem że to nie ta linia nadwozia.
Widzi mi się raczej srebrny kolor.
Czekam na sugestie! :)
Ostatnio edytowano poniedziałek, 17 marca 2008, 18:59 przez Kazik, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

modele polskich samolotów

Re: AMG Mercedes SLK 230 + Mercedes SLK WALD

Postprzez spiinacz » wtorek, 15 stycznia 2008, 23:19

Jakbym miał więcej wolnego czasu i chęci (bo z tym ostatnio kiepsko) to podłączył bym się z moim SLK do miniprojektu. Na warsztacie leży seryjny SLK z Fujimi ale będzie przerabiany na wersję Wald (o ile uda mi się kupić te felgi):
Obrazek Obrazek
Z tego co napisałeś to zapowiada się ciekawy projekt.
Czekam na kolejne zdjęcia z budowy!
Łukasz Szwarc
url=http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=215&t=10537
Avatar użytkownika
spiinacz
 
Posty: 431
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00
Lokalizacja: Poznań `84

Re: AMG Mercedes SLK 230 + Mercedes SLK WALD

Postprzez Kazik » wtorek, 15 stycznia 2008, 23:24

spiinacz napisał(a):...zapowiada się ciekawy projekt

No o ile coś wogóle z tego wyjdzie, podchodzę do tematu dość luźnie narazie ;o)
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: AMG Mercedes SLK 230 + Mercedes SLK WALD

Postprzez xenomorph » wtorek, 15 stycznia 2008, 23:59

Właściwie samochód faktycznie nadaje się tylko do takiej przeróbki. :P
A tak na poważnie, to wytnij ten badziewny wlot z kółkiem między maską, a zderzakiem.
Po za tym dach, to dobry plan, ale klatkę jak najbardziej powinieneś zrobić, taką delikatną, idącą tuż przy ramkach, narożnikach.
Z tyłu za przednimi fotelami możesz zrobić pustą przestrzeń, albo wsadzić bezpieczny zbiornik paliwa, no i klatkę ładnie przepleść. A klapę, możesz wygładzić miejsce na tablice i pozbyć się znaczka.
Po za tym, fajny pomysł, zobaczymy, czy przetrwa :P
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 12:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: AMG Mercedes SLK 230 + Mercedes SLK WALD

Postprzez INsejn » środa, 16 stycznia 2008, 00:00

Popełniłem takiego Merca na początku już profesjonalnej bardziej przygody z modelarstwem. Moim zdaniem maks felgi jakie dałoby radę wsadzić to 18 cali. Uważaj na wnętrze bo coś nie pasuje i wybija przez to podwozie z budy. W sumie najlepiej to zrobić tego Merca coś na wzór WALD`a, Lorinser`a czy innych tunerów specjalizujących się w Mercach. Co do zmian związanych z budą to zostawiłbym tak jak jest. Wersja AMG ma fajne zderzaki i progi. Można jedynie nieznacznie coś pozmieniać.
Łukasz
Obrazek
Avatar użytkownika
INsejn
 
Posty: 225
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: AMG Mercedes SLK 230 + Mercedes SLK WALD

Postprzez koksik750 » środa, 16 stycznia 2008, 01:18

Jakbym wiedział że masz taki na sprzedaż to bym go kupił :cry:
Obrazek
Avatar użytkownika
koksik750
 
Posty: 803
Dołączył(a): sobota, 27 października 2007, 00:04
Lokalizacja: z daleka...

Re: AMG Mercedes SLK 230 + Mercedes SLK WALD

Postprzez RMK » środa, 16 stycznia 2008, 01:30

xenomorph napisał(a):A tak na poważnie, to wytnij ten badziewny wlot z kółkiem między maską, a zderzakiem.
Po za tym dach, to dobry plan, ale klatkę jak najbardziej powinieneś zrobić, taką delikatną, idącą tuż przy ramkach, narożnikach.
Z tyłu za przednimi fotelami możesz zrobić pustą przestrzeń, albo wsadzić bezpieczny zbiornik paliwa, no i klatkę ładnie przepleść. A klapę, możesz wygładzić miejsce na tablice i pozbyć się znaczka.


Przepraszam bardzo , jeżeli to nie ma być wieś tuning, jak tu kolega wyżej pisał , to absolutnie takich zmian nie powinno być. Sam mam takiego merca tylko że z normalnym pakietem nie AMG , natomiast rzeczywiście wersja WALD jest nad wyraz ciekawa , aczkolwiek trudna do wykonania , ale jeżeli to ma być w formie treningu i czujesz się na siłach , spróbowałbym bo efekt murowany ;) zresztą widać na zdjęciach :twisted:
RMK
 

Re: AMG Mercedes SLK 230 + Mercedes SLK WALD

Postprzez kdz » środa, 16 stycznia 2008, 01:43

Ogólnie nie lubię tego modelu merca... :roll: Znacznie bardziej podoba mi sie ta nowsza generacja SLK. Moim zdaniem za dużo nie zrobisz z tym modelem bo może wyjść "wieś tuning" :roll: Możesz delikatnie obniżyć zawieszenie i dać jakieś skręcane felgi z oponami o profilu 30-35. Z prac zewnętrznych poprawiłbym szczegóły, bo z tego co widzę Fujimi aż tak sie nie postaralo... (wkłady lamp, nowy grill, nowe znaczki Merca) :roll: Jeżeli to ma być supersportowy wózek to ja bym pobawił się z silnikiem i zrobił V8 z kompresorem, bo takie chyba były montowane w wersji AMG. Oczywiście maska musiałaby się otwierać ;o)
Co do wnętrza, to nie robiłbym żadnych klatek itp... raczej pozostałbym przy skórach i bajerach... jeżeli ma być srebrny lakier to dałbym czarną skórę z brązowymi lub szarymi wstawkami (imitacja alcantary). ;o) Do tego na koniec audio. :P
Ostatnio edytowano środa, 16 stycznia 2008, 11:49 przez kdz, łącznie edytowano 1 raz
kdz
 

Re: AMG Mercedes SLK 230 + Mercedes SLK WALD

Postprzez xenomorph » środa, 16 stycznia 2008, 02:00

RMK napisał :
"...Przepraszam bardzo , jeżeli to nie ma być wieś tuning, jak tu kolega wyżej pisał , to absolutnie takich zmian nie powinno być...."

No widzisz, a gdybyś troszkę pomyślał nad tym co chciałem przekazać wiedziałbyś, że w życiu nie dopuściłbym się zrobienia wiejskiego tuningu, jestem tego tak daleki jak od słońca. 8-)
Po prostu dałem kilka propozycji, co można ewentualnie zrobić. I tak nie ja go będę robił, więc z kilkunastu naszych podpowiedzi łatwiej będzie koledze wybrać,
niż jeśli wszyscy wypiszemy, tak zrób wersję WALD. Bo to mija się z celem.
To tylko propozycje, a nie moje wizje... ;o)
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 12:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: AMG Mercedes SLK 230 + Mercedes SLK WALD

Postprzez Kazik » środa, 16 stycznia 2008, 09:04

Właśnie bardziej mi chodziło o coś w stylu burzy mózgów i rozruszania ostatnio troszkę zaspanego forum niż przekomarzanie się, co jest wiejskim tuningiem a co nie!
Także spokojnie, wszystkie propozycje mile widziane :)
Ostatnio edytowano środa, 16 stycznia 2008, 11:50 przez Kazik, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: AMG Mercedes SLK 230 + Mercedes SLK WALD

Postprzez Kazik » środa, 16 stycznia 2008, 11:33

Oj chyba będzie trudniej niż myślałem. Wyczytałem gdzieś na sieci że SLK ma opinie że to "kobiecy samochód" :-/

Obrazek
Obrazek
zdjęcia z portalu V10.pl
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: AMG Mercedes SLK 230 + Mercedes SLK WALD

Postprzez wuen » środa, 16 stycznia 2008, 12:47

Kazik napisał(a):SLK ma opinie że to "kobiecy samochód"


więc daj swojej kobiecie do lepienia a Ty masz luzik !!
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: AMG Mercedes SLK 230 + Mercedes SLK WALD

Postprzez INsejn » środa, 16 stycznia 2008, 13:48

Bo SLK to jest kobiecy samochód. Ale tylko w słabszych wersjach :P A może wsadzić silnik od SLR`a i zrobić z tego killer wóz :mrgreen: SLK-SLR i filmik
Łukasz
Obrazek
Avatar użytkownika
INsejn
 
Posty: 225
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: AMG Mercedes SLK 230 + Mercedes SLK WALD

Postprzez Kazik » środa, 16 stycznia 2008, 16:12

Sokro taki kobiecy to trzeba zrobić by był bardziej męski!
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: AMG Mercedes SLK 230 + Mercedes SLK WALD

Postprzez Kazik » środa, 16 stycznia 2008, 19:57

Wersja Wald całkiem ładna ale właśnie za ładna, chodziło mi o coś bardziej agresywnego bliższego sportu wyczynowego jak np. DTM. Raczej ciężko będzie coś znaleźć na wzór bo dość rzadko ktoś się bawi w przerabianie tak specyficznego autka. W necie mało co znalazłem.

Podobają mi się w nadwoziu niektóre kształty i myślę że może warto by je jakoś podkreślić, może malując w innym kolorze niż karoseria.
Obrazek
Obrazek
Maska też ma fajne przetłoczenia
Obrazek
Robiłem przymiarki z takimi felgami jakie mam na stanie. Są to 19stki, mniejsze ostatnio są trudne do zdobycia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Raczej będzie ciężko je upchnąć a żeby jakoś to wyglądało to wypadało by je bardziej schować w nadkola. W realu wersja AMG po liftingu ma 18stki także może...

Na początek przydało by się coś zrobić z podwoziem bo jego wkładanie w kastę jest tragiczne. Mam wrażenia że przy kolejnej próbie połamie się wszystko w cholerę, tyle trzeba przykładać siły żeby je włożyć. W Delcie mam podobnie. Co prawda potem siedzi już bardzo dobrze.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 17 marca 2008, 18:31 przez Kazik, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości