[W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

[W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez portalus » czwartek, 12 kwietnia 2012, 21:52

Nowy temat na warsztacie.
Model znany ale dodatki są premierowe - mam nadzieję, że draz swojego skończy do towarzystwa.
Planuję kolorystykę w pomarańczowym metaliku z czarnym dodatkami bez chromów oraz odrobina karbonu.
Punkt wyjścia.
Obrazek
Obrazek
Na perwszy ogień pójdzie karoseria ponieważ nie mogę się doczekać kloru.
Obrazek
Obrazek
Osprzęt blaszany znajduje się na poniższych płytkach oraz jest jeszcze kilka detali toczonych z woreczka, o których będzie więcej w odpowiednim czasie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
To mnie czeka na początek.
Obrazek

Spasowanie części jest perfekcyjne i dlatego planuję zmniejszyć trochę maskę aby zyskać miejsce na lakier.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Reklama

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez powerpablo » czwartek, 12 kwietnia 2012, 22:27

Fajny temat i bacznie będę śledził poczynania w budowie, bo zapowiada się kosmicznie.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez osa » piątek, 13 kwietnia 2012, 23:09

Z ciekawością będę przyglądał się twojej pracy z dodatkami, bo za jakiś czas będę miał dodatki w swoim modelu Hondy.
pozdrawiam
Arek


Obrazek
Avatar użytkownika
osa
 
Posty: 51
Dołączył(a): sobota, 9 lipca 2011, 13:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez Macio4ever » sobota, 14 kwietnia 2012, 13:38

Trzeba przyznać, że Aber przygotowal bogaty zestaw do tego modelu. Też jestem ciekawy tego koloru, który wybrałeś.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez wuen » sobota, 14 kwietnia 2012, 14:04

Nie wiem czy dobrze się domyślam ale kolor ma być taki?
Obrazek

Trochę dziwny jak na ten samochód - bardziej pasuje mi do McLaren'a.
Ja swojego chcę zrobić w takim kolorze:
Obrazek
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez spiton » sobota, 14 kwietnia 2012, 14:10

Trzeba powiedzieć, że jest to bardzo ładne auto.
Obrazek
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez portalus » czwartek, 19 kwietnia 2012, 21:37

Wuen - ten kolor to taki trochę za blady i za mało agresywny do takiego potwora.
Popracowałem nad maską.
Zwęziłem ją o około 1mm oraz usunąłem wzmocnienia od spodu gdyż były fikcyjne. Przygotowałem też otwory pod zamknięcia wg sugestii Aoshimy. Po porównaniu tych propozycji ze zdjęciami zmodyfikowałem wycięcia p bokach. Przykleiłem też pierwsze blaszki. Powiększyłem też wloty na masce.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dysponuję oryginalną blaszką i porównując wytwór Aber by draz można powiedzieć, że jest spora różnica. Elementy dublujące się na blaszkach będę porównywał na bieżąco aby można zobaczyć czy warto nabyć ten zestaw. Na razie zdecydowanie warto chociaż jest kilka naprawdę drobnych niedociągnięć wg mnie.
Obrazek
Obrazek
Tak wygląda postęp robót na dzisiaj. Próbka koloru, który wydaje się być trochę za bardzo.
Obrazek
Blaszki, które muszą być wygięte w łuk kształtuję na miękkim podłożu jakimś walcem. Im podłoże bardziej miękkie i walec mniejszej średnicy tym łuk ma mniejszy promień - oczywiście istotny też jest nacisk.
Obrazek
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez Macio4ever » czwartek, 19 kwietnia 2012, 21:48

Zapowiada się wypasiony model. Maska wygląda super.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez wuen » czwartek, 19 kwietnia 2012, 22:12

portalus napisał(a):Dysponuję oryginalną blaszką i porównując wytwór Aber by draz można powiedzieć, że jest spora różnica. Elementy dublujące się na blaszkach będę porównywał na bieżąco aby można zobaczyć czy warto nabyć ten zestaw. Na razie zdecydowanie warto chociaż jest kilka naprawdę drobnych niedociągnięć wg mnie.

Zastanawiałem się nad kupnem zestawu produkcji KA-Models firmowanego przez Aoshimę:
Obrazek

lub zestawu firmy Hobby Design:
Obrazek

Pierwszy odrzuciłem ze względu na małą ilość elementów zaś drugi gdy dowiedziałem się o pracach draz'a.
Od kilku dni jestem posiadaczem zestawu Aber'a i z tą ilością elementów "bije na głowę" konkurencję - a co do spasowania - najwyżej więcej szpachli i piłowania...
Ostatnio edytowano czwartek, 19 kwietnia 2012, 23:09 przez wuen, łącznie edytowano 1 raz
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez portalus » czwartek, 19 kwietnia 2012, 22:31

Zestaw Abera wydaje się być bardzo dobrze spasowany.
Może trochę zbyt ciasny jak ten cały model - ja sobie wszędzie robię mały zapas miejsca - ale zdecydowanie bardziej merytoryczny i przemyślany.
Brakuje mu do pełni szczęścia metaltranswerów i kilku emblematów oraz podtrawienia AMG w karbonowym opcjonalnym boczku drzwi.
Do zwykłego SL 63 AMG też chyba mam zestaw Aoshimy i HobbyDesign - ale to temat na inną relację.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez wuen » czwartek, 19 kwietnia 2012, 23:07

portalus napisał(a):Brakuje mu do pełni szczęścia metaltranswerów i kilku emblematów


Ja kupiłem takie zestawy:
1. A-Club
Obrazek
2. Hobby Design
Obrazek
portalus napisał(a):Do zwykłego SL 63 AMG też chyba mam zestaw Aoshimy i HobbyDesign

To tak jak ja... :D
Pokazane zestawy metaltransferów przydadzą się do obu modeli - a i SLS "załapie się"
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez draz » piątek, 20 kwietnia 2012, 08:23

Jeśli o kratki na masce chodzi, wzorowałem się na tym zdjęciu:

Obrazek

Sam, gdy dłubałem maskę przy swoim, najpier myślałem, że raszki mają być, a potem poszukałem w necie zdjęć i okazało się, że zamiast raszek jest sama kratka. Ale powiedz Maciek sam, że pasuje idelanie. Z kilkanaście razy ją poprawiałem.

Kurcze, aż się dziwię, że nie zauważyłem tych podtrawień AMG na drzwiach.

W przypadku emblematów to jest tak, że da się zrobić gwiazdę merca bez problemów, ale już logo AMG albo SL musiałyby być jakoś od dołu połączone, albo pełną blachą, albo jakimiś małymi uchwytami, żeby litery się nie rozeszły. Wyglądałoby to badziewnie, a robienie ich osobno nie ma sensu. Dlatego do czasu, kiedy będzie możliwość trawienia takich stickerów, albo wycinania ich laserem, to sobie to odpuszczam.

Fajnie tak popatrzeć na wytwory własne w trakcie prac.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez Kazik » piątek, 20 kwietnia 2012, 09:23

Te blaszki kratek wyglądają genialnie.
Precyzyjna robota.
Gratulacje Draz wprowadzasz nową jakość.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez portalus » sobota, 21 kwietnia 2012, 22:59

Miałem ostatnio trochę więcej czasu i weny na modele to sobie podłubałem.
Na początek zabrałem się za coś łatwego i przyjemnego - siatki z przodu. Trochę zmodyfikowałem rozwiązanie Aoshimy po to aby mieć miejsce trzymania podwozia na przednim pasie Siatka w głównym grillu po delikatnym podcięciu tworzywa w górnych narożnikach trzyma się sama z siebie idealnie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Następnie przerzuciłem się na koła a dokładniej hamulce. Skleiłem tarcze i je przeszlifowałem oraz z grusza obrobiłem zaciski. Nie lubię tak składanych tarcz ale poszło stosunkowo bezboleśnie. Tarcze szlifuję na szlifierce wcześniej dotaczając sobie okrągłe dociski.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Później wkomponuję je w mocowania Aoshimy.
Teraz kolejny łatwy i szybki element - chwyt powietrza. Podkleiłem go zgodnie z zaleceniami - użyłem płytki o grubości 1,5mm.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Teraz część dla masochistów - draz dałeś mi tym popalić. Przy lutowaniu ostatniej ości w drugim zawiasie zlutowała mi się całość i musiałem wszystko reanimować - jak na razie się udało. Zamieniłem również P z L listwy mocujące maskę - lepeij mi to pasuje teraz. Teraz kombinuję jak zaplanować wszystko tak aby siłowniki - mam już złożone - skleić z resztą po malowaniu na koniec. Siłownik jest wg mnie zaplanowany genialnie - trochę ćwiczenia z precyzyjnego lutowania i jest super. Pomalować go to już inna bajka. Blaski lutują się idealnie, jednak optymalnie by było mieć część nie mającą się lutować wytrawioną w blaszce, której się nie da zlutować (np Studio27) a ośki i zabezpieczenia takie jak są teraz. Nie mam niestety dostępu do lutów o różnych temperaturach topnienie i stosownej lutownicy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez draz » niedziela, 22 kwietnia 2012, 21:15

Cieszę się, że zestaw się podoba.

Jeśli kiedyś będzie możliowść trawienia w stali, to pokombinujemy. Można to robić jeszcze na zasadzie ramki wyciągniętej nad płomieniem i gorącm nożykiem spłaszczanej na końcach, ale nie wygląda to tak ładnie. Inną opcją byłoby zrobić te trzpienie z dwóch części, jeden jakby z rurki, a drugi wciskany w niego i byłoby kołnierzyk z dwóch stron, bez lutowania, ale w tej skali to nierealne.

A co do tarcz, to nie ma raczej na to innego patentu. Można robić z kilku elementów nakładanych na siebie, taka wielowarstwowa kanapka, ale to mnie nie przekonuje. Ciężko zachować wtedy symetrię. A te aberowskie blaszki są za to dosyć miękkie, więc łatwo się wycinają i zaginają, stąd to bezbolesne przejście. Gdyby był jakiś inny patent na tarcze, to chętnie bym zastosował.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Następna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości