[W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez osa » poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 17:32

Składanie zawiasów, to faktycznie zajęcie dla cierpliwych ;o) Zestawy blaszek wyglądają super. Zauważyłem je już prędzej w temacie kolegi draz'a, ale nie skojarzyłem, że to te same są. Powodzenia w dalszych pracach
pozdrawiam
Arek


Obrazek
Avatar użytkownika
osa
 
Posty: 51
Dołączył(a): sobota, 9 lipca 2011, 12:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez portalus » poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 22:34

Tutaj jeszcze jedno zbliżenie porównawcze dlaczego uważam, że Aber jest lepszy od Aoshimy.
Obrazek
Trochę lutowania i mam gotowe siłowniki. Średnica mniejszego pręta to około 0,6mm.
Obrazek
Lutuję tak jak poniżej.
Zawsze sobie wynajduję jakąś trzymaczkę do tego co chcę robić. Poniżej przygotowuję dystanse dla mocowań siłownika do zawiasów. Igła 0,6 robi za oś (nie zlutuje się). Pomiędzy elementy daję odrobinę topnika Cynel-Cu. Po zsunięciu i dotknięciu rozgrzanym grotem dystans gotowy. Następnie nabijam analogicznie na igłę z dystansem mocowanie i lutuję analogicznie.
Na ostatnim zdjęciu wstępna przymiarka. Dolna część osadzona na dystansie - górna swobodnie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tak natomiast wygląda moje stanowisko lutownicze.
Obrazek
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez portalus » środa, 2 maja 2012, 21:40

W wielkim skrócie. Przygotowałem sobie podwozie wraz z elementami zawieszenia do dalszych prac - w sumie to tylko pomalować i złożyć. Podwozie jest dość ubogie i chyba zbyt uproszczone - duże pole do popisu w modyfikacje.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pociąłem również kapę silnika aby łatwiej to wymalować. Korek oleju delikatnie podfrezowałem i sam wypadł. Korek ten bliżej przodu najpierw dorobiłem duplikat a następnie wywierciłem dziurę.
Obrazek
Obrazek
Karoseria po pogłębieniu linii podziału blach siknięta podkładem Surfacer 1200 z aero, do poprawki miałem tylko 3 kancery po liniach podziału i jeden skurcz w dziwnym miejscu - wzdłuż górnej krawędzi prawego błotnika z przodu.
Obrazek
I wszystko pokolorowane w docelowym odcieniu. Dzisiaj mam już całość po werniksie i wyszło nienajgorzej. Kolor to jakieś zapasy z palety Lambo.
Obrazek
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez Krzychu126 » czwartek, 3 maja 2012, 11:49

Witaj!
Osobiście nie trawię Mercedesów no ale trzeba przyznać, że poczynasz sobie odważnie z tym modelem, świetny kolor!
Trzymam kciuki za dalsze prace :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
Krzychu126
 
Posty: 90
Dołączył(a): wtorek, 24 kwietnia 2012, 17:50

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez portalus » sobota, 12 maja 2012, 09:46

Ostatnie postępy to nuda i nic ciekawego. Buda dostała połysk 2K - zlewki Zero, jakiś utwardzacz z mieszalni i rozcieńczalnik z Zero i Gunze. Potem była polerka i malowanie części detali czarnym półmatem z Gunze C92. Kapa silnika i dyfuzor z tyłu dostały kalki karbonowe z HobbyDesign chyba - jakieś pozostałe ścinki - na pewno nie SMS i nie S27.
Lakier
Obrazek
Polerka
Obrazek
Obrazek
Zestaw polerski: Proxxon + dwa krążki polerskie, pasty Finishersa, pasta Tamiya oraz ściereczki Tamiya. Wykonanie następujące:
Grube błędy czyli paprochy oraz kraterki ściąłem na mokro papierem 1500. Na to po zabezpieczeniu newralgicznych krawędzi paskami taśmy o szer. 2-3mm polerka najgrubszą pastą z ręki. Następnie dwie kolejne pasty mechanicznie. Miejsca trudniej dostępne pastą Tamiya i patyczkami higienicznymi. Na koniec mam jeszcze zamiar maskę dach i większe powierzchnie przetrzeć mleczkiem.
Obrazek
Malowanie kasty prawie skończone, do poprawki jest pasek na dole przedniego zderzaka oraz kilka miejsc do delikatnego retuszu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez powerpablo » sobota, 12 maja 2012, 10:04

Kolor bardzo ładny i werniks pierwsza klasa.
Bardzo mi się podoba powłoka lakiernicza.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 20:41
Lokalizacja: Łomża

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez daddycustomizer » sobota, 12 maja 2012, 10:38

Świetny kolor. Chyba sesję końcową będziesz musiał robić na dworze, bo najbardziej to sprzyja lakierowi( przynajmniej w moim monitorze). ;o)
daddycustomizer
 
Posty: 215
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 12:02

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez Mr. Headshok » sobota, 12 maja 2012, 13:31

Jak zawsze klasa!

No i podziwiam tempo prac.
Pozdrawiam,
Tomasz Koebsch
Avatar użytkownika
Mr. Headshok
 
Posty: 1335
Dołączył(a): wtorek, 30 października 2007, 19:04
Lokalizacja: Poznań

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez portalus » sobota, 12 maja 2012, 13:58

Jakie tempo, gdybym miał czas to bym już się brał za wnętrze.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez TomZak » sobota, 12 maja 2012, 14:03

Naprawdę pięknie się błyszczy :)
Na pierwszym zdjęciu widać skórkę na lakierze, wypolerowałeś pastami, czy papierem ściernym? Tamiya Coarse wystarczy czy potrzeba jakiejś grubszej samochodowej?

Tych krążków używałeś: [url]http://www.narzedzia.pl/Tarcze-polerskie-bawełniane-2szt-22-mm,27335.html[/url] ?
Avatar użytkownika
TomZak
 
Posty: 442
Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 20:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez draz » sobota, 12 maja 2012, 15:05

TomZak napisał(a):Na pierwszym zdjęciu widać skórkę na lakierze...


Widać, bo to zdjęcie przed polerowaniem.

Kolorek fajny. Roboty nie komentuję, bo wiadomo, że jest super. Aż mi się chce mojego dalej dłubać.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 09:44
Lokalizacja: Katowice

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez TomZak » sobota, 12 maja 2012, 16:46

draz napisał(a):
TomZak napisał(a):Na pierwszym zdjęciu widać skórkę na lakierze...


Widać, bo to zdjęcie przed polerowaniem.


Przecież dlatego pytam jakim sposobem to zrobił, bo na następnych jej nie ma.
Avatar użytkownika
TomZak
 
Posty: 442
Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 20:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez portalus » sobota, 12 maja 2012, 20:39

50-60% budy szlifowałem - reszta ścięta pastą tą najgrubszą.
Tarcze polerskie to są z takiego zestawu trzpieni co to dawno temu kupiłem na początek w Leroy - szukam od jakiegoś czasu takich delikatniejszych ale nigdzie nie ma.Te Proxxona to musiałbym chwycić do ręki aby coś więcej powiedzieć.
Pastą samochodową Tempo polerowałem SW-4 - lakier Gunze i wyszło całkiem przyjemnie jednak ona jest agresywniejsza i trzeba bardzo uważać, ponieważ delikatniejsze dociśnięcie powoduje, że bierze jak papier ścierny.
Mam też Turtle-Wax ale on wg mnie się nie za bardzo nadaje do modeli.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez TomZak » sobota, 12 maja 2012, 20:51

portalus napisał(a):50-60% budy szlifowałem - reszta ścięta pastą tą najgrubszą.
Tarcze polerskie to są z takiego zestawu trzpieni co to dawno temu kupiłem na początek w Leroy - szukam od jakiegoś czasu takich delikatniejszych ale nigdzie nie ma.Te Proxxona to musiałbym chwycić do ręki aby coś więcej powiedzieć.
Pastą samochodową Tempo polerowałem SW-4 - lakier Gunze i wyszło całkiem przyjemnie jednak ona jest agresywniejsza i trzeba bardzo uważać, ponieważ delikatniejsze dociśnięcie powoduje, że bierze jak papier ścierny.
Mam też Turtle-Wax ale on wg mnie się nie za bardzo nadaje do modeli.


Dzięki! Wiem o jaki zestaw chodzi, to są pewnie te same. Czyli trzeba sporą warstwę lakieru i swobodnie papierem wyrównać ;o)
Masz może jakieś porównanie z doświadczenia Finishers vs zestaw Tamiya (Coarse, Fine, Finish, wosk)?
Avatar użytkownika
TomZak
 
Posty: 442
Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 20:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez MartiniOCP » niedziela, 13 maja 2012, 01:38

Model śliczny. Zawiasy są niesamowite. Mam pytanie odnośnie lakieru - napisałeś, że paprochy usunąłeś papierkiem 1500 i potem od razu pasty. Kurczę, u mnie po szlifie 2000 i polerce pastą 3m + 3 poziomy past tamiya zostają rysy - poleruję maszynką. Żeby było idealnie muszę się męczyć delikatnym 2500. Myślisz, że rodzaj lakieru ma tutaj duże znaczenie? Tzn. ja używam lakierów samochodowych (app). Czy lakiery modelarskie (powiedzmy 2k) łatwiej się poleruję, są miększe? Fajne końcówki polerskie, ale podziwiam za odwagę, że nie boisz się zahaczyć tym metalowym łbem o karoserię.

pzdr.
MartiniOCP
 
Posty: 11
Dołączył(a): poniedziałek, 17 października 2011, 23:50

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości