[W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez TomZak » niedziela, 13 maja 2012, 08:00

1500 jest za gruby do polerki, zacznij 2000, potem 2500 i dopiero pasty. Ważne jest też jak szlifujesz tym papierem. Na mokro czy sucho? Szurasz przód-tył czy kółkami? Żeby powierzchnia była gładka trzeba 2000 na mokro szlifując kółka, bo wtedy rysy się zacierają, a przód-tył się pogłębiają ;)
Avatar użytkownika
TomZak
 
Posty: 442
Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 20:29
Lokalizacja: Szczecin

Reklama

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez draz » niedziela, 13 maja 2012, 09:47

MartiniOCP napisał(a):Myślisz, że rodzaj lakieru ma tutaj duże znaczenie? Tzn. ja używam lakierów samochodowych (app). Czy lakiery modelarskie (powiedzmy 2k) łatwiej się poleruję, są miększe?


Nie ma lakierów modelarkich 2K. Wszystko, co jest 2K, to lakiery samochodowe. Jedne są twardsze, inne trochę bardziej miękkie. To już trzeba się w lakierniach dowiadywać.

Jeśli chodzi o ryski po papierze 2000, to trzeba poprostu więcej pastą czerwoną Tamiyi popracować, a ryski znikają.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 09:44
Lokalizacja: Katowice

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez MartiniOCP » niedziela, 13 maja 2012, 10:25

Dzięki za odpowiedź. Z tym papierkiem 1500 - portalus napisał, że właśnie takim szlifował, a później spolerował pastami. Mi też się wydawało, że 1500 to trochę za mała liczba jak na polerkę lakieru, ale efekty na Mieczysławie są świetne. Ja szlifuję 2500 na sucho, kółeczkami.

pzdr
MartiniOCP
 
Posty: 11
Dołączył(a): poniedziałek, 17 października 2011, 23:50

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez draz » niedziela, 13 maja 2012, 14:17

Nie szlifuj na sucho. Robi się to na mokro (lakier się nie grzeje, papier się nie zapycha, paprochy są odprowadzane poza powierzchnię szlifu) stąd powierzchnia jest lepiej przygotowana pod pasy i rysy są mniejsze.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 09:44
Lokalizacja: Katowice

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez portalus » niedziela, 13 maja 2012, 14:33

Papier 1500 nie jest za gruby do ścięcia paprochów i skórki pomarańczy. Pasta "coarse" mam wrażenie, że jest bardziej agresywna od papierów 2000-2500. Ryski jakie pozostają ścinam pastami fine - finish polerując tarczkami poprzecznie do nich. Poleruję szlifierką ustawioną na 50% mocy na zasilaczu i 100% na szlifierce - dość szybkie obroty i poleruję od mokrego do suchego - jak pasta jest jeszcze mokra to często jestem ochlapany i brudny od niej (sugeruję używanie okularów ochronnych).
Nacisk raczej delikatny bo łatwo o przegrzanie.
Krawędzie polerują obrotami "od" nich, jak by polerować "do" to szybciej można się przepolerować do podkładu czy tworzywa oraz krążek może chwycić krawędź i zniszczyć lakier lub wyrwać element.
Co do twardości lakierów 2K to mam wrażenie, że są bardziej miękki od np Gunze. Przy zginaniu elementów Gunze pęka a 2K się ładnie odkształca razem z tworzywem. Gunze jednak łatwiej i szybciej daje się wypolerować.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez WestBikers » poniedziałek, 14 maja 2012, 20:35

Kasta wyszła super, bardzo podoba mi się kolor, który wybrałeś - wygląda świetnie. No i jak zwykle pełna profeska jeśli chodzi o warsztat i prezentacje.
Avatar użytkownika
WestBikers
 
Posty: 528
Dołączył(a): niedziela, 9 marca 2008, 21:35
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez portalus » sobota, 19 maja 2012, 10:27

Poskładałem tarcze hamulcowe wraz z kolumnami zawieszenia. Nie wiem po co są wykonane one jako ruchome - zakres ruchu to 0,5mm? a wyglądają dość lipnie. Dobrze to wykombinowałeś draz z tym centralnym krążkiem pomalowanym na czarno - wystarczy zagiąć od niemalowanej strony elementy imitujące śruby wraz z podkładkami i wszystko wygląda tak jak powinno. Lipa jest jednak z zaciskami. Napis AMG jest zawsze do wewnątrz/do osi ja dostałem parę do i parę od - jedna forma nie potrzebna wszystkie powinny być "do". Aoshima też dała ciała z montażem - w 65AMG zaciski na tarczach na tylnej osi powinny być od tyłu auta - w 63AMG od przodu.
Obrazek
Obrazek
Koła są wg mnie fantastycznie w skali - widać, że są duże i opona to opaska tak jak powinno być - chyba na razie najlepszy punkt tego modelu. Opon nie szlifowałem - to jest egzemplarz muzealny.
Obrazek
Pomalowałem sobie wydech i go lekko zróżnicowałem Tamiya smoke z aero i z pędzelka - imitacje spawów to paski BMF.
Obrazek
Tak sie prezentuje wstępnie sklejony:
Obrazek
Tyle będzie widać na koniec:
Obrazek
Prawie skończony silnik - niestety jest to uproszczona replika V8 z edycji 63, ale i tak będzie niewidoczny. Kapa pomalowana jakimś szarym połyskiem z Gunze - sprawdzę numer i podam później, z delikatnym łoszem na kratce. Gwiazdka na kapie z blaszek Aoshimy - nie znalazłem jej na Aberowskiej. Metaltransfery również z Aoshimy. Brakuje tylko etykietki z podpisem inżyniera-mechanika Pasek napędowy wyciąłem i postanowiłem zastąpić go paskiem z matowej czarnej taśmy - będzie prawie niewidoczny a poćwiczę sobie coś i tutaj. Wyszedł zdecydowanie za cienki - 3 warstwy taśmy lub inny materiał - może w przyszłości coś wymyślę.
Obrazek
Obrazek
Na koniec sprawdziłem sobie jeszcze pasowani dyfuzora z tyłu czy po lakierach zgra się tak jak powinien.
Obrazek
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez powerpablo » niedziela, 20 maja 2012, 22:03

Wydech przypadł mi do gustu i fajny pomysł z tą folią. Wszystko ładnie i czysto zrobione a w całości prezentuję się okazale.
Czekam na kolejne aktualizacje.

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 20:41
Lokalizacja: Łomża

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez portalus » czwartek, 24 maja 2012, 22:21

Kilka zdjęć w świetle dziennym.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Początek prac przy wnętrzu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zawiasy na swoim miejscu.
Obrazek
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez Mr. Headshok » piątek, 25 maja 2012, 07:22

Koła z tymi tarczami wyglądają bajerancko!!! Reszta też.
Pozdrawiam,
Tomasz Koebsch
Avatar użytkownika
Mr. Headshok
 
Posty: 1335
Dołączył(a): wtorek, 30 października 2007, 19:04
Lokalizacja: Poznań

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez cayman » piątek, 25 maja 2012, 08:14

O będzie KOCUR a te zawiasy maski dają niesamowity efekt.Teraz to aż się prosi o dodanie śrub trzymających amorki przednie.
Może byś Maciej wyciął te imitację ,zrobił lekki retusz i dodał śrubki z T2M lub HD.
Pozdrawiam Piotrek

A kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
cayman

Carbon Master
 
Posty: 820
Dołączył(a): czwartek, 20 października 2011, 01:30

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez Kazik » piątek, 25 maja 2012, 08:34

Szkoda że te wszystkie rolki z paskiem znikają za chłodnicami.
Felgi z gumami faktycznie wyglądają super.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez powerpablo » piątek, 25 maja 2012, 10:33

Zawiasy pięknie się prezentują jak z resztą i cała reszta.
Super - słowa uznania.

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 20:41
Lokalizacja: Łomża

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez WestBikers » piątek, 25 maja 2012, 18:04

Kasta wygląda mega, zwłaszcza teraz już z lampami. Wydech - bajeczny
Avatar użytkownika
WestBikers
 
Posty: 528
Dołączył(a): niedziela, 9 marca 2008, 21:35
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: [W] Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series /Aoshima+Aber 1:24/

Postprzez daddycustomizer » piątek, 25 maja 2012, 20:30

Pokrywa silnika kuleje na dolnej krawędzi, karbon się poszarpał. Zawiasy ładnie wyglądają, jak zniosły malowanie?

P.S czemu linie podziału zostawiasz na sam koniec?
daddycustomizer
 
Posty: 215
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 12:02

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości