'82 #11 Mountain Dew i '83 #22 Miller Buick Regal Nascar

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

'82 #11 Mountain Dew i '83 #22 Miller Buick Regal Nascar

Postprzez Seweryn » sobota, 8 marca 2008, 15:51

Witam wszystkich, jakiś czas temu zacząłem budowę dwóch modeli Buicka Regala z lat osiemdzisiątych. Samochody mistrzów Nascar Winston Cup z roku 1982 #11 Darrell Waltrip Mountain Dew i 1983 #22 Bobby Allison Miller High Life. Modele oczywiście Monogramu, te kupowane w wroreczkach, kalkomanie Powerslide (miller) i Wetworks (Mountain Dew), obie drukowane przez Cartograf. Modele będą z pudła (woreczka :mrgreen: ), z niewielkimi modyfikacjami.
Na początek oczywiście poszły konstrukcje ramy z płytą podwoziową. Przebudowałem przednią sekcję, ta w modelu była troszkę uboższa.
Obrazek
Obrazek

Felgi, opony:
Obrazek
Obrazek

Opony potraktowane dość mocno papierem ściernym, zeszlifowane szwy oraz wypukłe napisy Good Year, które zastapiłem kalkomaniami Powerslide. opony najpierw pociągnąłem bezbarwnym połyskiem Gunze, potem kaleczki i na to matowy clear grey tone.

Silniki prosto z pudła, malowane farbami Gunze, czeka ich jeszcze wash i może jakieś kabelki jak mi sie będie chciało, maski w obu modelach przyklejone na stałe.
Obrazek

Doszły fotele, chłodnice.

Obrazek
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2075
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Reklama

Re: '82 #11 Mountain Dew i '83 #22 Miller Buick Regal Nascar

Postprzez Seweryn » sobota, 8 marca 2008, 15:57

Kasty zostały pozbawione szwów i takich tam baboli, linie drzwi były za głębokie i dostały małą porcje szpachli Tamiyi, żeby były ledwo widoczne, w realu zaspawane. OKasty zostały pomalowane białym podkładem Tamiyi w spraju i pokryte 4 warstwami Gunze Super :evil: White IV. Potem przyszedł czas na kalkomanie, na poczatku Buick Allisona, nowe kalkomanie powerslide, poszło bez zbędnych nerwów :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Samochody Nascar w latach 80tych w każdym niemal wyścigu miały inne ułożenie małych kalkomanii sponsorów, co zdjęcie to inne położenie ;o)
Ostatnio edytowano sobota, 8 marca 2008, 16:31 przez Seweryn, łącznie edytowano 1 raz
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2075
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: '82 #11 Mountain Dew i '83 #22 Miller Buick Regal Nascar

Postprzez Seweryn » sobota, 8 marca 2008, 16:00

Potem przyszedł czas na kalkomanie Mountain Dew, pokrywają prawie 80% modelu :) Możecie wierzyć albo nie, ale kładłem je 3 wieczory przez 8 godzin, ale było warto. Położyły się przy użyciu płynu Gunze pięknie, super sie je kładło, zamówiłem drugi arkusz żeby zbudować wersje 1981 :mrgreen: Pozostaje jeszcze obkleić przód wokół grila i ewentualne retusze:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2075
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: '82 #11 Mountain Dew i '83 #22 Miller Buick Regal Nascar

Postprzez Seweryn » sobota, 8 marca 2008, 16:07

To wszystko jest budowane od miesiąca, wstawiam dzisiejsze fotki. Miller już po 4 warstwach Gunze Super Clear II w spraju, Mountain Dew czeka na wykończenie kalek wokół grila, dziś mam zamiar sie za to zabrać. Potem 24H schniecia kalek i clear. Ramy malowane czarnym matem gunze z minimalną kropelka glosa. Zagłówek w millerze czerwony w MD czarny. Felgi wymagaja jeszcze washa. złoty to metalizer gunze, zielony mieszanka C06 i Super Silvera Gunze. Zderzaki bedą sie kapać w krecie, potem dopasowanie i malowanie chromem, tylko nie wiem jeszcze jakim.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2075
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: '82 #11 Mountain Dew i '83 #22 Miller Buick Regal Nascar

Postprzez michal.s » sobota, 8 marca 2008, 16:30

Za tę kalki to Cię podziwiam, jak zawsze perfekt :)

Masz do tego zdrowie, ja swoje do kalkomanii straciłem przy Yamasze :P
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: '82 #11 Mountain Dew i '83 #22 Miller Buick Regal Nascar

Postprzez Macio4ever » sobota, 8 marca 2008, 20:39

Pięknie!
Jak ja Cię rozumiem, co do kalkomanii. Przy NSX kilka ładnych wieczorów poszło...
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: '82 #11 Mountain Dew i '83 #22 Miller Buick Regal Nascar

Postprzez wuen » sobota, 8 marca 2008, 21:00

Seweryn napisał(a):Potem przyszedł czas na kalkomanie .. Położyły się przy użyciu płynu Gunze pięknie, super sie je kładło


Którego płynu użyłeś ?
No i pytanie dotyczące chromów na zderzakach - firmowy czy farba albo folia ?
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: '82 #11 Mountain Dew i '83 #22 Miller Buick Regal Nascar

Postprzez Seweryn » sobota, 8 marca 2008, 21:22

wuen napisał(a):
Seweryn napisał(a):Potem przyszedł czas na kalkomanie .. Położyły się przy użyciu płynu Gunze pięknie, super sie je kładło


Którego płynu użyłeś ?
No i pytanie dotyczące chromów na zderzakach - firmowy czy farba albo folia ?


Chrom jest fabryczny Monogramu z lat 80tych ;o) Będzie chyba zmywany, ale jeszcze nie wiem czym pomalować żeby był dobry chrom. Najlepiej byłoby folia alu ale chyba kształty nie pozwolą. Płyn Gunze zielony do kalek zwykłych.

Z kalkomaniami jest tak, że ja lubie "tapetować" :) Jeżeli chodzi o klakomanie Cartografu to przy użyciu zielonego płynu Gunze cuda można oklejać. Praca z tymi kalkami to przyjemność, na szczęście Mike z Powerslide też zaczął wszystko drukować w Cartografie :D . Oklejanie trwało 3 wieczory dlatego, że:
- po pierwsze jak kładę kalki, przychodzi moment, że trza by było skończyć i wtedy kończę - nic na siłę :P
- po drugie najpierw kładłem te duże metaliczne zielone połacie, były dość mocno potraktowane płynem, a na nie trzeba było położyć kalki mniejsze. Wypadałoby siknąć clearem. Jednak jak kalka dokładnie wyschnie (u mnie 24h) to można kłaśc kalkę na kalkę, w przeciwnym wypadku jak kalkomanię będziesz miał "miękką" od płynu i położysz na nią drugą to już jej nie przesuniesz i lipa.
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2075
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: '82 #11 Mountain Dew i '83 #22 Miller Buick Regal Nascar

Postprzez RMK » sobota, 8 marca 2008, 23:33

Piękna robota no i piękne maszyny ;) Wielki podziw za kalkomanie.
RMK
 

Re: '82 #11 Mountain Dew i '83 #22 Miller Buick Regal Nascar

Postprzez Pietrek » niedziela, 9 marca 2008, 22:07

Kalki rzeczywiście położone bardzo czysto :) Chromu na Twoim miejscu bym nie zmywał, Folią idealnie się nie oklei a ładnie wyglądającego alcladu na dużej powierzchni jeszcze nie widziałem :(

PS. Gdzieś mam taką felge sztuk 1, a takiego modelu nigdy nie miałem :lol:

Słownik
TW
Ostatnio edytowano wtorek, 15 kwietnia 2008, 09:12 przez Pietrek, łącznie edytowano 1 raz
Pietrek
 

Re: '82 #11 Mountain Dew i '83 #22 Miller Buick Regal Nascar

Postprzez Seweryn » wtorek, 25 marca 2008, 21:54

Miller jet w 90% skończony, zderzaki, światła na razie nie przyklejone. Pasy na fotelu to samoróba.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kasta jeszcze do dopolerowania, do zrobienia trochę dupereli, ramki tylniej szyby z BMF.
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2075
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: '82 #11 Mountain Dew i '83 #22 Miller Buick Regal Nascar

Postprzez WestBikers » wtorek, 25 marca 2008, 23:18

No nieźle Seweryn - podziwiam Cię naprawdę - chciałbym prezentować taki poziom jak Ty z moimi Nascarami...
Avatar użytkownika
WestBikers
 
Posty: 528
Dołączył(a): niedziela, 9 marca 2008, 22:35
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: '82 #11 Mountain Dew i '83 #22 Miller Buick Regal Nascar

Postprzez Kazik » wtorek, 25 marca 2008, 23:33

No dopracowana gablota, jak zawsze!
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: '82 #11 Mountain Dew i '83 #22 Miller Buick Regal Nascar

Postprzez WestBikers » poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 23:40

No i jak tam Seweryn idą pracę nad modelami? Nie mogę się doczekać kolejnych fotek - zapodaj jakieś.
Avatar użytkownika
WestBikers
 
Posty: 528
Dołączył(a): niedziela, 9 marca 2008, 22:35
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: '82 #11 Mountain Dew i '83 #22 Miller Buick Regal Nascar

Postprzez Seweryn » wtorek, 15 kwietnia 2008, 20:45

Aktualnie Miller jest po zamontowaniu silnika, jeszcze musze zrobic od podstaw wydech, założyć szyby, zrobić siatke do okna i finito. Mountain jest po lakierze i tyle, nie mam na razie weny (ale do kolejnych zakupów mam :P ). Do skończenia Millera poganie mnie też właściciel Powerslide ;o)
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2075
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Następna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości