Yamaha FZ250 Phazer

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Yamaha FZ250 Phazer

Postprzez mongoose86 » wtorek, 15 kwietnia 2008, 21:01

Witam wszystkich, gdyż jestem tu nowy. Chciałem pokazać relację z budowy, która zacząłem 2 lata temu, lecz z wieloma przerwami. Relacja była na forum na www.modelarstwo.org.pl ale tam jakoś nic się nie dzieję i postanowiłem zawitać tutaj. Jest to mój drugi model, pierwszy przy użyciu aerografu.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Owiewka pomalowana podkładem i czarnym z motipa, na to także będzie werniks z motipa. Używałem ich przy pracy z pierwszym modelem i byłem w miarę zadowolony. Mam jeszcze werniksy tamiyi, puszkę i normalną i microscale ale jakoś mnie nie przekonują. Sprobuję jeszcze raz z motipami. Jeśli chodzi o kalki, w niektórych miejscach widać bezbarwny film, myślę że przez ich wiek, poza tym kładło się je dobrze. Do polerowania i szlifowania używałem past tamiyi i papierów wodnych 2000,2500.

Gaźniki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na ramie metalizer testorsa aluminium. Silnik trochę przekombinowałem, był wiele razy malowany bo mi się nie podobał, przez to ma taka fakturę a nie inną. Na pokrywach czy tzw. deklach oryginalnie ma być srebrna obręcz. Nie umiałem zrobić ich tak żebym był zadowolony, więc z nich zrezygnowałem- zeszlifowałem. No i narodziła się idea żeby przeważał kolor czarny. Na kołach obręczy także nie będzie. Zapomniałem, robiąc zdjęcia, że po jednej stronie tylna cześć ramy nie jest pomalowana:) Na ramie, wahaczu przewiduje delikatny wash.

Owiewka się lakieruje powoli. zostaje jeszcze kilka rzeczy do zrobienia, narazie zostałem bez aerografu (wykońćzyłem go :( )i nie wiem kiedy będę miał na nowy także nie wiem kiedy budowa będzie ukończona.
mongoose86
 

Reklama

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 117 gości