FORD FIESTA WRC - BELKITS - 1/24 - OPEN

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

FORD FIESTA WRC - BELKITS - 1/24 - OPEN

Postprzez krzysiekg » poniedziałek, 14 stycznia 2013, 00:54

Witam wszystkich! Chciałbym przedstawić relację z budowy rajdowej Fiesty. Model firmy Belkits wypuszczony jednocześnie w wersji WRC oraz S2000. W 90% są to te same części. Inna jest kasta, kilka części w dwóch wypraskach no i oczywiście kalki. Pomysł zrobienia 2 modeli z jednego głównego projektu nie do końca był dobry, gdyż wersja WRC zawiera kilka drobnych błędów. Na szczęście są one do usunięcia, dzięki temu budowa nie powinna być nudna.
Co do jakości samego modelu, to mam wrażenie, że pierwszy model firmy (207 s2000) był nieco lepiej wykonany. Tu mamy więcej nadlewek na wypraskach, niby nie problem, ale chyba przy drugim modelu krzywa powinna iść w górę nie w dół.

Ok, przejdźmy do mojej Fiesty. Będzie to wersja z ubiegłorocznego rajdu Monte Carlo, za kierownicą Jari Matti Latvala:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na początek relacji szybki In-box: (zdjęcia trochę na szybko, ale podczas warsztatu bardziej się przyłożę)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak, 10 opon nie 5 :) Dwa rodzaje bieżnika na każdą pogodę:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po lewej WRC, po prawej S2000. Inny zderzak przedni...

Obrazek

i tylny wraz z błotnikiem:

Obrazek

Obrazek

Kalki, których użyję. Niestety niebieskich pól nie można pomalować, gdyż producent nie zrobił osobno białych napisów (np. Ford EcoBoost na tylną klapę):

Obrazek

Do tego dojdą jeszcze blachy z Renaissance, może jakieś kable i na pewno karbony do wnętrza.
Na dzisiaj tyle, prace tradycyjnie zacznę od karoserii. Jestem otwarty na wszelkie rady i podpowiedzi.

Krzysiek
Avatar użytkownika
krzysiekg
 
Posty: 208
Dołączył(a): piątek, 23 listopada 2007, 09:28
Lokalizacja: Enfield

Reklama

modele polskich samolotów

Re: FORD FIESTA WRC - BELKITS - 1/24 - OPEN

Postprzez powerpablo » poniedziałek, 14 stycznia 2013, 08:41

Cieszę się, że dołączyłeś do rywalizacji bądź co bądź z fajnym projektem.
Zasiadam i kibicuję oraz mam nadzieję, że w tym roku skończysz model w konkursie :D

3mam kciuki

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: FORD FIESTA WRC - BELKITS - 1/24 - OPEN

Postprzez STI22B » piątek, 14 marca 2014, 19:17

Też mam ten zestaw w magazynie i uważam, że to bardzo ciekawy projekt. Podzielam zdanie Krzyśka, że Belkits troszkę odpuścił przy modelu Fiesty WRC, moim zdaniem model Fiesty S2000 jest lepiej odwzorowana niż WRC np. linie podziału pomiędzy tylnym zderzakiem a błotnikami w wersji WRC wg Belkits nie występują.

Co do niebieskich kalek, to białe napisy to mniejszy kłopot, znacznie większy to sześciokąty widoczne pod innym kątem patrzenia na kalki, ale myślę, że wszystko powinno się udać. Powodzenia w pracach nad projektem. Pozdrawiam
Ostatnio edytowano wtorek, 18 marca 2014, 20:06 przez STI22B, łącznie edytowano 1 raz
Projekty na warsztacie:

Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
STI22B
 
Posty: 243
Dołączył(a): niedziela, 12 lipca 2009, 22:55
Lokalizacja: Hecznarowice, koło Bielska-Białej

Re: FORD FIESTA WRC - BELKITS - 1/24 - OPEN

Postprzez krzysiekg » poniedziałek, 17 marca 2014, 12:04

Projekt czasowo zawieszony, koncentruję się na dokończeniu tych bardziej rozgrzebanych. Ale Fiesta, jak najbardziej niedługo wystartuje i to w kilku wersjach jednocześnie.
Avatar użytkownika
krzysiekg
 
Posty: 208
Dołączył(a): piątek, 23 listopada 2007, 09:28
Lokalizacja: Enfield


Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości