Daihatsu Copen - Aoshima - 1:24 - open

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Daihatsu Copen - Aoshima - 1:24 - open

Postprzez Kazik » czwartek, 24 lipca 2008, 21:05

Po ponad 3 miesiącach nie modelowania przeglądając fora nie wytrzymałem i stwierdziłem że muszę coś podłubać.
Warsztat po remoncie mieszkania mam niestety jeszcze nie rozpakowany (jeszcze nie znalazł sobie nowego miejsca :) ) więc nie było możliwości kontynuowania wcześniej zaczętych a teraz popakowanych projektów. Więc złapałem nowe pudełko które akurat niedawno zakupione leżało na wierzchu i zacząłem w piwnicy lekko piłować.
I tak wskakuje do konkursu z takim śmiesznym jeździdłem. DAIHATSU COPEN ULTIMATE EDITION z Aoshima.
Konkurencyjne to ono raczej nie będzie, bo jest dość skromne w porównaniu z innymi prezentowanymi przez kolegów pojazdami z klasy supersport, ale zawsze to coś innego.
In-box był tutaj. Maluch w klasie open bo dostałem do tego wynalazku blaszki z Ka-Models.
Obrazek
moje pierwsze blaszki z KA i bardzo miłe zaskoczenie, instrukcja bardzo dokładna i w kolorze
Obrazek
Obrazek
Plany do modelu? Bez szaleństw. blaszki + pasy + malowanie w jakimś żywszym kolorze jak np. Gulf Orange ;o)

Na początek wycinka poszczególnych części, szlifowanie i sprawdzanie spasowania części.
Obrazek
Obrazek
kasta jest bardzo delikatna i odlana z jasnego wręcz przeźroczystego tworzywa
Obrazek
Obrazek
niestety jest tylko wersja z kierownicą po prawej stronie
Obrazek
jest bardzo miło jak już przy próbnym montażu poszczególne części wpadają na swoje miejsca, jestem pozytywnie zaskoczony Aoshimą
Obrazek
z tyłu z dachem przypomina trochę Hondę s2000 :lol: :lol: :lol:
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Daihatsu Copen - Aoshima - 1:24 - open

Postprzez michal.s » czwartek, 24 lipca 2008, 21:31

Ciekawy żuczek z tego wyjdzie, będę obserwował :)

Skoro już tak ładnie na zdjęciu wyglądają otwarte drzwi, a karoseria jest odlana z cienkiej warstwy to może skusisz się na małe przeróbki i wersję z otworzonymi drzwiami :?: :->
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Daihatsu Copen - Aoshima - 1:24 - open

Postprzez Kazik » czwartek, 24 lipca 2008, 22:50

Oj nie nie!
Bo to się źle skończy tzn. kolejne never ending story!
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Daihatsu Copen - Aoshima - 1:24 - open

Postprzez koksik750 » czwartek, 24 lipca 2008, 23:48

Mijałem dziś to "coś" na ulicy, jakaś damulka nim jechała :P
Obrazek
Avatar użytkownika
koksik750
 
Posty: 803
Dołączył(a): sobota, 27 października 2007, 00:04
Lokalizacja: z daleka...

Re: Daihatsu Copen - Aoshima - 1:24 - open

Postprzez Kazik » sobota, 26 lipca 2008, 12:40

Mały progres.
Brak masek na szyby, więc trzeba było je zrobić
Obrazek
kasta oszlifowana i pogłębione linie podziału, pewnie jeszcze nie koniec z pracą przy niej ale na tym jasnym tworzywie nic nie widać więc położyłem na nią szary podkład tamiya
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
lusterka które będą przyklejane po lakierze - inaczej ciężko by było pomalować uszczelki - więc żeby nie mieć problemów z ich usytuowaniem dostały pręciki a na kaście pojawiły się otworki (b.dobry pomysł Michała przy Bemece)
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Daihatsu Copen - Aoshima - 1:24 - open

Postprzez michal.s » sobota, 26 lipca 2008, 14:17

Kazik napisał(a):...(b.dobry pomysł Michała przy Bemece)

Nie jest on taki mój :P popatrzyłem gdzieś na AFie :P
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Daihatsu Copen - Aoshima - 1:24 - open

Postprzez Kazik » niedziela, 27 lipca 2008, 20:15

michał.s napisał(a):...popatrzyłem gdzieś na AFie

Faktycznie też tam gdzieś go widziałem.

Weekend gorący ale coś tam do przodu.
Drobiazgi powycinane i obrobione czekają na malowanie.
Obrazek
fabryczne chromy poleciały do kreta
Obrazek
Obrazek
a siedzenia dostały plecki, na fotce jeszcze przed obróbką
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Daihatsu Copen - Aoshima - 1:24 - open

Postprzez Kazik » poniedziałek, 28 lipca 2008, 20:26

Maluch ma podrasowany korek wlewu paliwa, tj. w zestawie wygląda to tak że jest na kaście klapeczka
Obrazek
i do tego kalka
Obrazek
kiedyś kupiłem sobie blaszki ze sportowymi klapeczkami więc postanowiłem taką blaszkę zastosować w zamian z kalkę.
Wymyśliłem sobie też żeby nie naklejać blaszki zaraz na kastę przez co było by widać jej brzegi. Dorwałem więc mały frez, dremela i pojeździłem trochę po klapce. Po przymiarce z blaszką jest tak
Obrazek
Obrazek
tutaj blaszka się trochę przesunęła (co zauważyłem dopiero na fotce), wnęka jest większa od blaszki o linie podziału. Przy ustawieniu blaszki centrycznie jest całkiem nieźle.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Daihatsu Copen - Aoshima - 1:24 - open

Postprzez Kazik » środa, 30 lipca 2008, 23:03

Hop hop! Jest tu kto?
Widzę że wakacje na całego!

Mały postęp prac z kilku dni.
Tym razem zająłem się podwoziem. Tradycyjnie zostało nieznacznie oszlifowane, na to poszedł szary podkład z puszki tamiya.
W instrukcji podwozie jest zaznaczone jako malowane w kolorze karoserii a że postanowiłem nie kombinować tak też postanowiłem pomalować. Na kastę trafia Gulf orange z zero więc na podwozie również.
Gulf orange czyli po naszemu jakiś tam odcień pomarańczowego więc nie wiele się zastanawiając na szary podkład położyłem biały z gunze.
Obrazek
I jakiż byłem zdziwiony kiedy mieszając już docelowy pomarańczowy przeczytałem małymi literkami na buteleczce że jako podkład zastosować kolor czarny!!
Może następnym razem. Pomarańcz poszedł na białe.
Obrazek
Nic dziwnego że koledzy się tak zachwycali farbkami zero naprawdę układa się je genialnie (to moje pierwsze tak duże malowanie tymi farbami).
Później zrobiłem próbę z pomarańczem na czarne i ... jakoś nie zauważyłem różnicy. Plus tylko taki że fajniej się maluje bo dokładniej widać różnicę jak kryje farba. Przy malowaniu kasty będę chyba malował na czarny podkład.
Poszły trzy warstwy oranżu. Potem fuknąłem warstwą bezbarwnego gunze.
W innym kolorze pozostaje na podwoziu tylko zbiornik paliwa (czarny) i dół silnika (srebrny).
I tak odpowiednio semi gloss gunze i chrom silver mr.metal color z gunze.
Obrazek
Obrazek
Po rozmaskowaniu okazało się że przy malowaniu czarnym zrobiła się gdzieś szczelina (taśma nie przylegała) i pojawiły się naloty czarnej farby. W planach miałem lekkie łoszowanie podwozia więc mam nadzieję że jakoś się to zgubi.
Jeszcze dwa zdania na temat metalizera gunze.
WOW! Takie było moje pierwsze wrażenie.
Kupiłem tą farbkę już z pół roku temu jak nie więcej i jako zwolennik alclada tak ją przestawiałem tylko z miejsca na miejsce. Wreszcie tym razem nie chciało mi się robić podkładu pod alclada. Miałem do wyboru jeszcze akryla z tamiya (x-11) jednak stwierdziłem że wreszcie wypróbuję gunze. Zrobiłem sobie nawet próbkę czy pokryje bezpośrednio ten jaskrawy orange. Jedno fuknięcie i pomarańcz zniknął bez problemu.
Naprawdę extra farbka. Bez podkładu a efekt jak przy alcladzie. Potem resztką farby z aero pofukałem na taki plastikowy zacisk którym przytrzymuję sobie różne duperele przy malowaniu. Zacisk ma na sobie całą tęczę kolorów. Pofukałem go w jednym miejscu dwoma warstwami 5 minut później przeszorowałem (dosłownie!) wacikiem i nie dość że się nic nie przetarło ani nie odpadło to się świeci jak psu...!!!
Jeśli wszystkie colory z tej serii dają takie efekty to alclad jest u mnie zagrożony :)
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Daihatsu Copen - Aoshima - 1:24 - open

Postprzez xenomorph » środa, 30 lipca 2008, 23:39

również uważam, że te super metalizery od Gunze, mimo że drogie, to naprawdę warte ceny.
Malowałem podwozie Nissana Alclad2 i niestety podczas maskowania pomalowanych elementów
odeszło dosyć sporo. Postanowiłem na zamianę, po wyjęciu z płynu hamulcowego, maznąć
właśnie metalizerem Gunze i faktycznie boskie są.

Fajnie, że nie wszyscy z cywilnego pojechali na wakacje. Myślę, iż faktycznie uda Ci się
przykryć washem ten mały psikus. Życząc ukończenia bez niespodzianek, dalej obserwuję. 8-)
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 12:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Daihatsu Copen - Aoshima - 1:24 - open

Postprzez Timi » czwartek, 31 lipca 2008, 00:30

Jeszcze lepiej by pokrył to filtr,a i kolorek by się ładnych odcieni nabrał
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: Daihatsu Copen - Aoshima - 1:24 - open

Postprzez portalus » czwartek, 31 lipca 2008, 09:04

Nie wszyscy się urlopują. A niektórzy to wręcz nie śpią i robią relacje o niefizjologicznych dla mnie porach 2-5 w nocy.
Ten Gulf to sponsor, nazwa firmy paliwowej.
Czarny odkurz to może spróbuj usunąć delikatną polerką, kilka razy się tak właśnie ratowałem na połysku.
Powoli dłubię przy F1 GTR, w łikend powinienem mieć trochę czasu na zrobienie kilku zdjęć.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Daihatsu Copen - Aoshima - 1:24 - open

Postprzez Kazik » czwartek, 31 lipca 2008, 09:36

portalus napisał(a):Ten Gulf to sponsor, nazwa firmy paliwowej.

Wiem, wiem.
Myślę tylko że ten pomarańcz to jakiś taki odcień dla ich barw.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Daihatsu Copen - Aoshima - 1:24 - open

Postprzez TomekWnęk » czwartek, 31 lipca 2008, 22:20

Kazik napisał(a):Hop hop! Jest tu kto?
Widzę że wakacje na całego!
Niestety nie wakacje, właśnie nad robotą siedzę :/ Ale śledzę konkursowe zmagania konkurencji ;)
Kazik napisał(a):Myślę tylko że ten pomarańcz to jakiś taki odcień dla ich barw.

Wzięty chyba z logo firmy http://www.gulf.pl/
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:00
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Daihatsu Copen - Aoshima - 1:24 - open

Postprzez Kazik » czwartek, 31 lipca 2008, 23:16

Tomek Wnęk napisał(a):...logo firmy...

Dokładnie!
Timi napisał(a):Jeszcze lepiej by pokrył to filtr...

Zacząłem szukać po forum co to jest ten filtr ;o)
No faktycznie cóś takiego będę chciał zrobić.

A tymczasem pomalowałem x-18 elementy zawieszenia, tunel środkowy oraz deskę rozdzielczą.
Obrazek
Obrazek
Do przednich tarcz dokleiłem blaszki (bez fajerwerków). Po blaszkach przeleciałem papierem żeby choć zasymulować przytarcie używania tarcz
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości