Ferrari F430 - Fujimi - 1:24 - open

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Ferrari F430 - Fujimi - 1:24 - open

Postprzez koksik750 » piątek, 1 sierpnia 2008, 21:16

W związku iż czasu coraz mniej ( i w konkursie i w życiu ), postanowiłem wystartować z innym projektem ( jak i we "włoskiej robocie" :mrgreen: ) A jest nim Ferrari F430 - a konkretnie stuningowana wersja Novitec TuNero, która wygląda tak:
Obrazek
Obrazek

Kolor zarówno felg jak i karserii to czarny mat.
Czas przedstawić to czego użyje do wykonania tego auta:
Model - Ferrari F430 Fujimi:
Obrazek
Elementy fototrawione dedykowane do tego modelu:
Obrazek
I taśmy maskujące:
Obrazek

Do tego jeszcze z czegoś bedę musiał wykonać końcówki tłumików

P.S. Proszę adminów o przeniesienie wątku peugeota do warsztatu i przepraszam za zamieszanie.
Obrazek
Avatar użytkownika
koksik750
 
Posty: 803
Dołączył(a): sobota, 27 października 2007, 00:04
Lokalizacja: z daleka...

Reklama

Re: Ferrari F430 - Fujimi - 1:24 - open

Postprzez TomekWnęk » piątek, 1 sierpnia 2008, 22:35

Będzie to model tego samochodu czy 'wariacja na temat' wzorowana na tych zdjęciach?
Jeśli ten F430 to tak z góry zapytam z czego/jak chcesz dorobić zderzaki (z tyłu też jest inaczej niż w modelu seryjnym) i spoiler?
Ciekawe jak to będzie wyglądało bo mat w takim wydaniu jest jeszcze trudniejszy niż błyszczący.
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:00
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ferrari F430 - Fujimi - 1:24 - open

Postprzez koksik750 » piątek, 1 sierpnia 2008, 22:42

Będzie to model tego samochodu. Tył różni się tylko tym, iż na dole jest dana dokładka, w miejsce końcówek wydechów są wstawione siatki, a wydech przesunięty wyżej. Co do przedniego - wystarczy jak poszerzę środkową dziurę w zderzaku, a pomniejsze boczne wloty. Co do spoileru jeszcze nie mam koncepcji. (może jakaś podpowiedź? :-> ) Co masz na myśli pisząc że mat w takim wydaniu jest trudniejszy?
Obrazek
Avatar użytkownika
koksik750
 
Posty: 803
Dołączył(a): sobota, 27 października 2007, 00:04
Lokalizacja: z daleka...

Re: Ferrari F430 - Fujimi - 1:24 - open

Postprzez Kazik » piątek, 1 sierpnia 2008, 22:48

A masz fotkę tyłu?
Co do przedniego zderzaka to wg mnie sprowadza się to do jego dość sporej przebudowy. Boczne wloty to chyba nie tylko zmniejszenie ale również lekkie przemodelowanie. Zresztą centralny wlot również.
A co do matu to wydaje mi się że musisz mieć idealne powierzchnie pod mat. Tak jak w przypadku tego przedniego zderzaka to musi on być super wyprowadzony.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ferrari F430 - Fujimi - 1:24 - open

Postprzez koksik750 » piątek, 1 sierpnia 2008, 22:53

Oto tył:
Obrazek
Co do przedniego zderzaka - wcale nie jest spora przebudowa - na początku tak myślałem - ale wstawki wlotów które się wkleja w zderzak są idealnie takie same jak te w realu - wystarczy trochę szpachli, żeby zrobić je na równo ze zderzakiem bo normalnie są bardziej wklęsłe.
Jedyne co mnie martwi to biała linia poprowadzona wzdłuż auta...jak ją zrobić na czarnym kolorze ( chce użyć czarnego podkładu )
Obrazek
Avatar użytkownika
koksik750
 
Posty: 803
Dołączył(a): sobota, 27 października 2007, 00:04
Lokalizacja: z daleka...

Re: Ferrari F430 - Fujimi - 1:24 - open

Postprzez draz » piątek, 1 sierpnia 2008, 23:10

A ja nie wiem co to za jakieś fanaberie ostatnio na matowe samochody, toż to szkaradztwo totalne. Jaki samochód by nie był, moim zdaniem od razu traci.

Co do trudności - uważam, że akurat wykonanie lakieru matowego/lekko satynowego jest znacznie łatwiejsze niż połysku. Dwie warstwy i po kłopocie. Bez werniksu, polerowania. A powierzchnia musi być i tak przygotowana jak pod zwykły błysk. Jedyne, ale to już przy montażu - na takim lakierze widać każdy flek z tłuszczu, paluch itp. A doczyścić trudniej.

Biała linia - skoro to i tak matowe ma być to najlepiej zamaskować taśmą 3M i malować białym podkładem gunze z aero. Lub najpierw białum zrobić grubą linię, potem maskowanie (choć skomplikowany kształt ma to z przodu) a potem malowanie na czarno. Problemem nie są farby, kolory i wykończenia, lecz sama technika maskowania. Można zastosować kalkomanię, jednak model musi być "na błysk" a potem werniksowany matem.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Ferrari F430 - Fujimi - 1:24 - open

Postprzez koksik750 » piątek, 1 sierpnia 2008, 23:14

Dobry pomysł Draz, z tym podkładem - nie pomyślałem. Faktycznie z przodu ciężko będzie zrobić tą "strzałę" - ewentualnie na dwa razy - ciekawe czy nie będzie widać :-/
Obrazek
Avatar użytkownika
koksik750
 
Posty: 803
Dołączył(a): sobota, 27 października 2007, 00:04
Lokalizacja: z daleka...

Re: Ferrari F430 - Fujimi - 1:24 - open

Postprzez Kazik » piątek, 1 sierpnia 2008, 23:26

draz napisał(a):...na matowe samochody, toż to szkaradztwo totalne.

Nie jest tak źle. Oczywiście nie do wszystkiego to pasuje, może nawet do niewielu ale jak już się trafi to robi wrażenie.
Obrazek
a tutaj jeszcze parę fotek tego samego lambo tylko już w wykonaniu profesjonalisty Dominika Kalamusa (niezłe gość robi zdjęcia z wszelkich imprez motoryzacyjnych i nie tylko)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
fotki zapożyczone z autoklub.pl
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ferrari F430 - Fujimi - 1:24 - open

Postprzez Marcin Sobótka » sobota, 2 sierpnia 2008, 08:59

Pomysł całkiem ciekawy.
Zasiadam w 1wszyn rzędzie.
Marcin Sobótka
 
Posty: 68
Dołączył(a): piątek, 14 marca 2008, 13:06

Re: Ferrari F430 - Fujimi - 1:24 - open

Postprzez TomekWnęk » sobota, 2 sierpnia 2008, 10:30

koksik750 napisał(a):Co masz na myśli pisząc że mat w takim wydaniu jest trudniejszy?

To, że na matowym widać każdy odcisk palucha i każde dotknięcie i nie da się tego wyczyścić polerowaniem czy przetarciem woskiem. A pisząc w takim wydaniu miałem na myśli czystą powierzchnię. Na powierzchni samolotu upaćkanej śladami eksploatacji łatwiej ukryć takie niedociągnięcia.
draz napisał(a):wykonanie lakieru matowego/lekko satynowego jest znacznie łatwiejsze niż połysku
tylko połysk można dopolerować, tu musi być od razu idealnie

Zderzaki to chyba jednak większa zabawa. Później bede miał może chwile czasu to zaznacze o co mi chodzi i dlaczego nie wydaje mi się to takie proste.
Kazik napisał(a):Nie jest tak źle. Oczywiście nie do wszystkiego to pasuje, może nawet do niewielu ale jak już się trafi to robi wrażenie.

Robi, robi :) Zdjęcia z Rzeszowa (nie moje, z sieci):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:00
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ferrari F430 - Fujimi - 1:24 - open

Postprzez portalus » sobota, 2 sierpnia 2008, 10:38

Jest moda na mat i tyle, myślę, że szybko minie. Tak jak w osobówkach jest teraz u nas moda na biały. Pierwszy wóz w macie jaki widziałem kilka lat temu na jakiejś relacji z targów motoryzacyjnych to było reaktywowana Hispano Suiza – teoria była taka, że lakier się nie przyjmie gdyż trudny do nałożenia i mniej trwały.

Wracając do modelu to zapowiada się ciekawie zostawił bym oryginalny zderzak z przodu ponieważ ten ze stylizacji jest jakiś taki mdły. Poszedł bym w kierunku własnej wizji. Reszta OK., skrzydło duże i niskie pasuje do tego wozu.
Felga super, może zrób w przerwach szprych karbonowe wstawki coś na styl Reventona – karbon też jest w modzie.
Odnośnie malowania to maskowanie na białym podkładzie wg mnie odpada ponieważ maska musiała by mieć 0,1mm lub mniej aby to naturalnie wyglądało. Ja bym zrobił to odwrotnie. Na czarnym maskował bym w pierwszy etapie samą białą linię a w drugim dorobił groty. Technicznie jest to zdecydowanie trudniejsze ponieważ trzeba położyć idealnie równolegle dwie maski bardzo blisko siebie. Jednak efekt powinien być lepszy.
Może złamać tą stylizację black&white czerwienią (zacisk, rant felgi i linia)?
Nie wymyślam już tylko obserwuję w końcu to Twój model.
Jeśli będziesz walczył ze zderzakiem i malowaniem tej kreski zrób proszę dokładniejsze relacje z tych dwóch etapów.

To Lambo jest malowane czy obklejone - pierwotnie chyba było czerwone.

PS
Jak wspominałem karbon też jest w modzie – może ktoś wyklei cały model kalką tak ten tutaj.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Ferrari F430 - Fujimi - 1:24 - open

Postprzez Kazik » sobota, 2 sierpnia 2008, 11:38

portalus napisał(a):o Lambo jest malowane czy obklejone

To u Kuzaja było malowane.
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ferrari F430 - Fujimi - 1:24 - open

Postprzez koksik750 » sobota, 2 sierpnia 2008, 18:34

Co do zderzaka przedniego zgadzam się z Tobą Portalusie. Bardziej podoba mi się seryjny, no ale jeśli już robić wszystko tak jak w realu to i zderzak trzeba...
Co do maskowania linii to zgadzam się i zostaje przy białym podkładzie - gdyby najpierw maznąć białym - potem dać czarny podkład, a na to czarną farbę będzie duży przeskok.
Co do tej czerwieni to rant w 100000% odpada bo mi się kompletnie coś takiego nie podoba. Chyba zostanę przy zrobieniu repliki...zobaczymy... ;o)
Obrazek
Avatar użytkownika
koksik750
 
Posty: 803
Dołączył(a): sobota, 27 października 2007, 00:04
Lokalizacja: z daleka...

Re: Ferrari F430 - Fujimi - 1:24 - open

Postprzez wuen » niedziela, 3 sierpnia 2008, 08:08

Do listy przeróbek dorzuć zmianę foteli ... W tej wersji są inne niż w pudełku
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: Ferrari F430 - Fujimi - 1:24 - open

Postprzez Kazik » niedziela, 3 sierpnia 2008, 10:59

No i zdaje się że jakieś fragmenty klatki tam w środku widać.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości