Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez Coppercat » środa, 7 maja 2014, 09:19

Prace trwają ....
Głównie przy wersji Hamann.

Na początek fotka z "placu boju". Jak się dobrze przyjrzeć można zauważyć wśród roboczego bajzlu elementy wnętrza modelu.

Obrazek

Boczki tapicerki czekają jeszcze na bezbarwny....

Obrazek

Nie mogłem wytrzymać i przymierzyłem to co mam do kupy. Poskładałem na słowo honoru, więc widać mnóstwo niedokładności. Kasta jeszcze czeka na polerkę. I jeszcze poczeka, bo brakuje kilku rzeczy ...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I tyle na dzisiaj ...
Ostatnio edytowano sobota, 9 lutego 2019, 14:08 przez Coppercat, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Reklama

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez Coppercat » środa, 7 maja 2014, 12:01

Moja prywatna fabryka Mercedesów działa ..... Produkuję seryjnie :-)

Obrazek

Ooops :oops:
Przepraszam za post pod postem :idea:
Ostatnio edytowano sobota, 9 lutego 2019, 14:09 przez Coppercat, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez Dorotka » czwartek, 8 maja 2014, 05:53

Śrubki z kółka wypadły :)
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez Coppercat » czwartek, 8 maja 2014, 11:44

Nie kracz Dorotka, bo jak ostatnio napisałeś, że jest plamka na masce, to poszła do malowania :evil:
Śrubki się tylko schowały :idea:

Jak już coś piszę, to wrzucę foty z postępów prac przy Barbus'ie.

Kasta w czarnym podkładzie z przymiarką pokrywy dachu (oklejona skóro podobnym tworzywem T2M).

Obrazek

I wszystkie fanty do nadwozia.

Obrazek

Teraz będzie przerwa weekend'owa.
Ostatnio edytowano sobota, 9 lutego 2019, 14:10 przez Coppercat, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez Dorotka » czwartek, 8 maja 2014, 12:16

Coppercat napisał(a):Nie kracz Dorotka, bo jak ostatnio napisałeś, że jest plamka na masce, to poszła do malowania :evil:
Śrubki się tylko schowały :idea:


:)

No to ja już nie wiem czy pisać, czy nie pisać.... Co do śrubek to jak piszesz, że się schowały to znaczy, że się schowały... Kolorek chyba dobrze wyszedł .... Z tyłu jakaś plama chyba jest? Co to za tworzywo jest, bo gdzieś mi umknął ten produkt?

:)
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez Coppercat » czwartek, 8 maja 2014, 13:57

Jest to samoprzylepny, w miarę elastyczny kawałek folii przypominający polichlorek winylu.
Ma fakturę skóry. Całkiem fajnie to wygląda.
Kupiłem toto w HE: Leather-like - BROWN
Postaram się zrobić lepszą fotkę, ale rzecz jest ciekawa i warta zakupu (nie drogie).

Acha: to jest produkt MFH, a nie jak wcześniej napisałem T2M. Polecam. Są różne kolory.
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez Dorotka » czwartek, 8 maja 2014, 15:46

:)

Już zamówione ... Co do plamy, to może coś na obiektywie ale mi się rzuciło w oczy. Tutaj:

Obrazek
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez Mr_Benz » czwartek, 8 maja 2014, 16:05

Łooo Panie !
Dawno tu nie zaglądałem, a tu się tyle dzieje ciekawego na forum samochodowym :mrgreen:

Zacząłem właśnie czytać Twój wątek - tak patrzę i podziwiam, że mimo przeciwności idziesz ostro do przodu. Oby tak dalej.
Mercedes - moja ulubiona marka.

Niesamowity jest ten żółty ;) W ogóle wszystkie są niesamowite, ilość detali i pracy przytłaczająca.
Jak się przegląda wątek od początku to widać szybki postęp zarówno w składaniu modeli jak i w coraz lepszych zdjęciach.

Życzę szybkiego ukończenia modeli. Podziwiam, naprawdę ciekawy i nietuzinkowy wątek.

Pozdrawiam,
Michał
.
Obrazek
MERCEDES SLK 230 AMG /FUJIMI 1:24/
Avatar użytkownika
Mr_Benz
 
Posty: 94
Dołączył(a): czwartek, 18 sierpnia 2011, 14:01
Lokalizacja: WAW

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez Coppercat » czwartek, 8 maja 2014, 16:54

Dorotka napisał(a)::)

Już zamówione ... Co do plamy, to może coś na obiektywie ale mi się rzuciło w oczy. Tutaj:

Obrazek


Uff kamień z serca 8-)
Myślałem, że widzisz plamę na Hamann'ie.
Brabus (kasta) jest dopiero po podkładzie i "docierce" (czarny surfacer 1500). Wyobracany i wypalcowany do bólu :twisted:
Plam na nim jest mnóstwo.
Ciężko było dopasować kastę po "wycince" do elementów transkit'u i dlatego jeszcze jest nie pomalowana bazą.
Ten kolor (ciemna zieleń ZP z palety MB SLR) to mój ulubiony i mam nadzieję, że będzie dobrze wyglądał na modelu.
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez Dorotka » czwartek, 8 maja 2014, 18:42

Coppercat napisał(a):Uff kamień z serca 8-)
Myślałem, że widzisz plamę na Hamann'ie.


:)

Co do Hammana... Nie chcę wyjść na pierwszego krytyka, ale:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z góry proszę o wybaczenie mojej upierdliwości....

;o)
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez Jaco » czwartek, 8 maja 2014, 23:17

czepialstwo. :) aż się boję zacząć publikować warsztat z pierwszego modelu cywilnego...! :D
_______
Pozdro.
Jaco
Avatar użytkownika
Jaco
 
Posty: 32
Dołączył(a): piątek, 18 kwietnia 2014, 18:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez Coppercat » piątek, 9 maja 2014, 00:41

Jaco napisał(a):czepialstwo. :) aż się boję zacząć publikować warsztat z pierwszego modelu cywilnego...! :D


Spoko. Te typy tak mają ;o)

Dorotka
To tylko przymiarka. Pisałem o tym. Świeżo po malowaniu. Bez klejenia. Złożone do fotki.
Nie wytykaj mi np. braku zapuszczenia linii podziału, czy nierówności na łączeniu progów. To nie ma sensu na tym etapie prac.
Zaznaczyłeś nawet odblaski światła na czarnych elementach :shock: A przecież jeszcze nie było nawet polerki :evil:
Rozumiem, że się nudzisz w tych górach, ale wyluzuj 8-)
Złożyłem żeby ocenić kolorystykę i sprawdzić, czy jest szansa na spasowanie elementów.
Upierdliwe uwagi będą mile widziane pod koniec projektu i w galerii :twisted:

Teraz oczekuję raczej dobrych rad udzielonych zanim coś zchrzanię :idea:
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez Dorotka » piątek, 9 maja 2014, 05:00

Jaco napisał(a):Rozumiem, że się nudzisz w tych górach, ale wyluzuj 8-)


He, he, he.... Gwarantuję Ci, że się w górach nie nudzę. Jak widzisz jest przed piątą. Pogoda dopisuje, więc za chwilę zbiórka sprzętu i wyjście.... Trudno się nudzić w takich "okolicznościach przyrody" :P A co do "luzu" to jest on immanentną cechą mojej osobowości ;o)

Coppercat napisał(a):To tylko przymiarka. Pisałem o tym. Świeżo po malowaniu. Bez klejenia. Złożone do fotki.

Jaco napisał(a):Złożyłem żeby ocenić kolorystykę i sprawdzić, czy jest szansa na spasowanie elementów.


Pisałeś o tym ale chyba poprzednim razem, zanim poszło do kreta... Jeżeli teraz to jest też tylko "próba" to spoko...

Coppercat napisał(a):Nie wytykaj mi np. braku zapuszczenia linii podziału, czy nierówności na łączeniu progów. To nie ma sensu na tym etapie prac.


Nie wytykałem Ci w żadnym moim poście "braku zapuszczenia linii podziału". To faktycznie byłoby bez sensu. Nierówności na łączeniu progów to rzecz całkowicie inna i tu pozwolę sobie mieć inne zdanie :oops:

Coppercat napisał(a):Upierdliwe uwagi będą mile widziane pod koniec projektu i w galerii :twisted:
Teraz oczekuję raczej dobrych rad udzielonych zanim coś zchrzanię :idea:


Luzik... Model/modele generalnie mi się podobają, poziom wykonania także (bo widać postępy). I to tyle. Idę się ponudzić na Świnicy :lol:

Pozdrawiam
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez Coppercat » środa, 14 maja 2014, 12:39

Potrzebuję Waszej pomocy :oops:
mam kłopot z kalką karbonową produkcji T2M.
Jest to taka kalka (link do HE)
Obrazek

Problem polega na tym, że nie mogę jej ułożyć na nierównych elementach (konkretnie tyły siedzeń w SLR).
Nie działają na nią żadne płyny. Próbowałem już: Agama (Hypersol), Microscale (Sol), Tamiya, Revell, Humbrol i nie pamiętam co jeszcze.
Kalka zamiast mięknąć, jak to zwykle się dzieje, zwija się stroną drukowaną do wewnątrz, a następnie czernieje.
Pełna tragedia.
Na płaskim podłożu prezentuje się super i miałem nadzieję położyć ją na kilku detalach.
Czy ktoś może miał z taka kalką do czynienia ?
Pomóżcie PLZ
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mercedes_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3

Postprzez Coppercat » wtorek, 20 maja 2014, 01:46

Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc w sprawie kalki :evil:

Prace trwają .....
Głownie nad wnętrzami, ale również kasty są dopieszczane.
Roadster dostał bezbarwnym i aktualnie wygląda mniej więcej tak:

Obrazek
Obrazek

Wnętrze jeszcze nie dopracowane, ale już widać zamysł kolorystyczny.
Zastanawiam się nad wykonaniem mocowania siedzeń z zestawu Aber'a. Jednak troszkę przeraża mnie ilość pracy, jaką trzeba by w to włożyć. Przemyślę ...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Równolegle robię także Hamann'a i Brabus'a. Ten ostatni doczekał się bezbarwnego (przy okazji fukania roadster'a).
Wnętrze planuję czarno-czerwone, bo jakże by inaczej :mrgreen:

Obrazek
Obrazek

Na koniec lusterka. Nie miałem pomysłu na światełka, więc dałem metalizer Gunze 211 ...
Lustereczko powiedz przecie .......... który merc najpiękniejszy na świecie ?

Obrazek
Ostatnio edytowano sobota, 9 lutego 2019, 14:13 przez Coppercat, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości