1:24 1984 Ford Transit / Esci

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

1:24 1984 Ford Transit / Esci

Postprzez Adas' » czwartek, 19 lutego 2015, 11:25

Tak!

To moj drugi rozgrzebany grat ktorego sobie bardzo powoli dlubie. Dosc dawno temu kolega z pracy, dosc znany modelarz ciezarowkowy zreszta, pochwalil sie ze dostal sklejonego Transita Esci. Jakiego Transita? No Esci. Nie znam. To trzeba bylo poguglowac.

W 1984 roku firma Esci rzeczywiscie wyprodukowala model Transita w 1:24. Trzy wersje: Hertz, Rally i wersja specjalna tylko dla dilerow Forda. Roznily sie tylko pudelkiem, naklejkami i kolorem plastiku w ktorym odlano nadwozie (zolty, bialy i czerwony).

No i od kiedy uslyszalem o tym Transicie zaczalem na niego polowac, obojetnie jaka wersja, aby byl. No i czasem sie znajdzie, ostatnio byl za 190 Euro wlasnie Hertz, i podarowalem sobie bo wydawalo mi sie za duzo kasy, ale kumpel tego kumpla co ma sklejonego kupil sobie Transita za 250 Euro i klepal sie po plecach ze zrobil dobry interes. No i zaczalem plakac o ten model, bo jakbym nawet wydal tyle kasy to potem bym nie potrafil sie przemoc zeby go skleic, bo ja kleje graty i zlomy, a przecie szkoda by bylo poharatac tak drogi model.

Ale itak szukalem i znalazlem na Kingkit.uk uzywanego, i zamowilem go natychmiast bo kosztowal co prawda 70 Euro, ale tyle akurat mialem (bo rzucilem palenie).

Tak wyglada uzywany wedle Kingkit.uk :

Obrazek

Obrazek

Tak? Brakuje folii dookola pudelka. Reszta nowka. Jest to najrzadsza z tych trzech wersji, to wlasnie tak zapakowane byly Transity dla dilerow.

Karoseria w czerwonym plastiku, absolutna perfekcja oddania prawdziwego pojazdu w skali. Nie mozna sie przyczepic do zadnej dupereli. Tak, to jest Transit. A nie wyglada jak Transit, albo jest podbny do Transita, albo bedzie z tego Transit.

Tylna klapa i drzwi otwierane, sam model to taki curbside, czyli bez silnika, tak sobie oddane podwozie, jakby sie uprzec to trzeba by bylo zbudowac wszystko od zera, ale ja nie odwracam modeli i mam gdzies jak wyglada to czego nie widze.

Plan na budowe prawie prosty. Zrobic zdezelowanego Transita bo VW busy to juz kazdy robi.

A ze nigdy nie buduje z glowy, to wybralem sobie ten egzemplarz jako baze do gracenia (btw. to mialem go wyszukanego jeszcze zanim kupilem model)...

Obrazek

Obrazek

Tak mi wychodzi:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W miedzyczasie strugam tez Vespe w 1:24 Tamiya ktora chyba wyladuje na pace, ale nie jestem pewien.

Obrazek

Obrazek

Wlasciwie to chcialem na pake dac czesci zamienne i silnik V6 z Serry XR4i Tamiya, a sama Sierre pomalowac jak moj samochod i postawic na lawecie za Transitem bez silnika (moj to 1,6), ze niby jedzie do warsztatu na przeszczep, taka scenka z mojego zycia :D... Ale zobaczymy.

Kola z jakiegos powodu nie mialy srub, to dorobilem...

Obrazek

Bardzo jestem zadowolony z koloru i faktury brudu na stalakach. Bardzo. W przedzie naturalnie wiecej czarnego bo Transit w 84 roku mial juz tarcze.

A to stan na dzis, mowie, mialem konczyc najpierw jego, a potem grzebac sie z Bel Airem, ale ten mi akurat wychodzi i niema co sie spieszyc, tym bardziej ze model mnie nie meczy i nie denerwuje i moge planowac w stylu: Dzis zrobie lusterka boczne i sruby mocujace kierunkowskazy, albo: dzis pomaluje zderzaki, i na koncu pomaluje zderzaki a nie bede musial nad czyms klac.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze dwa slowa o samym zestawie. Krotko: REWELACJA. Model jest tak przemyslany ze praktycznie nie trzeba uzwac kleju, podwozie skleilem, ale reszta jest poprostu zlozona na sucho i nie rozpada sie, spasowanie czesci jest wysmienite, a mnogosc bardzo logicznych rozwiazan pozwala popasc w zachwyt nad tym jak wymyslnie pracowali projektanci. Np. szybe przednia wystarczy wsunac na swoje miejsce, a potem tylko dosunac deske rozdzielcza do podszybia i juz. Ani kropelki kleju.
Nadwozie pasuje na podwozie, glebiej niz jak powinno nie wlezie bo sciana grodziowa i zawiasy drzwi, a zeby nie wylecialo trzeba tylko wsunac zderzaki ktorych kolki montazowe wsuwaja sie w szyny w podwoziu i juz. Siedzi perfekcyjnie. Naturalnie te rozwiazania "zyja" tym ze wszystko bardzo dobze pasuje.

Uproszczenia sa, pare dupereli trzeba dodac we wlasnym zakresie, nie wiem, wnetrza lamp nie bylo to sam zrobilem, dodalem pare srub, przelacznikow, palaki siedzen trzeba zrobic od zera bo sa grube itd. ale summa sumarum bardzo dobra baza do uzyskania bardzo ciekawego i proprawnego modelu. Zeby nie to ze model ma 31 lat napisal bym ze polecam.

Ahoi i do nastepnego razu.
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 725
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Reklama

Re: 1:24 1984 Ford Transit / Esci

Postprzez Cesiu » czwartek, 19 lutego 2015, 12:36

Wygląda świetnie. Tą konstrukcję na dachu też będziesz robił?
Avatar użytkownika
Cesiu
 
Posty: 41
Dołączył(a): poniedziałek, 22 grudnia 2014, 15:45

Re: 1:24 1984 Ford Transit / Esci

Postprzez Adas' » czwartek, 19 lutego 2015, 12:44

Nie. Bedzie mial prawdopodbnie bagaznik, ale napewno nie taki. To jakas konstrukcja dla Anglikow, na innych takich dziwnych nie widzialem, a moj bedzie na Niemieckich rejestracjach.
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 725
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: 1:24 1984 Ford Transit / Esci

Postprzez maciej ritmann » poniedziałek, 9 listopada 2015, 10:03

Co ja będę wypowiadał się na temat czy ładnie czy nie. Kurde super! Powiedz mi jak zrobiłeś efekt odstającego lakieru?
Avatar użytkownika
maciej ritmann
 
Posty: 47
Dołączył(a): środa, 2 października 2013, 08:26
Lokalizacja: łódź

Re: 1:24 1984 Ford Transit / Esci

Postprzez Dorotka » poniedziałek, 9 listopada 2015, 10:07

Na szybko...Klosze przód do "przepracowania", nie wpisują się w poziom wykonania całości...

8-)
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: 1:24 1984 Ford Transit / Esci

Postprzez Adas' » poniedziałek, 9 listopada 2015, 10:44

A co z tymi kloszami nietak?

Odstajacy lakier to po prostu nacinany plastik skalpelem pod ostrym katem...
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 725
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: 1:24 1984 Ford Transit / Esci

Postprzez Dorotka » poniedziałek, 9 listopada 2015, 11:03

Adas' napisał(a):A co z tymi kloszami nietak?

Odstajacy lakier to po prostu nacinany plastik skalpelem pod ostrym katem...


Z cyklu "a ja bym":

1. Główne - przeszlifował po samych krawędziach papierem od 3 do 12.
2. Kierunki - po krawędziach pomazał czarną gumową.
3. Kierunki - dodał śrubki, co cieszą oko w oryginale.

:roll:

P.S. 1. Oczywiście jak nie wklejone.
P.S. 2. Popatrz jeszcze na zderzaki. One są w oryginale metalowo-plastikowe. U Ciebie brak tego "zróżnicowania" i tworzą jedną całość.
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: 1:24 1984 Ford Transit / Esci

Postprzez Adas' » poniedziałek, 9 listopada 2015, 11:20

Aaa, to juz dawno zrobione, srubki sa, niedomalowane kanty sa domalowane. Projekt lezakuje na razie, ale teraz jak buduje Warszawe mam ochote skonczyc...
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 725
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: 1:24 1984 Ford Transit / Esci

Postprzez Dorotka » poniedziałek, 9 listopada 2015, 11:37

Adas' napisał(a):Aaa, to juz dawno zrobione, srubki sa, niedomalowane kanty sa domalowane. Projekt lezakuje na razie, ale teraz jak buduje Warszawe mam ochote skonczyc...


No to luzik w sprawie świateł, ale zderzaków bym nie odpuszczał :)
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: 1:24 1984 Ford Transit / Esci

Postprzez Adas' » poniedziałek, 9 listopada 2015, 11:44

Zderzaki tez juz sa inaczej. Pordzewiale i "dokonczone".
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 725
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: 1:24 1984 Ford Transit / Esci

Postprzez Dorotka » poniedziałek, 9 listopada 2015, 12:05

Adas' napisał(a):Zderzaki tez juz sa inaczej. Pordzewiale i "dokonczone".


Hm... Ja skomentowałem to co widzę na zdjęciach...

:mrgreen:
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: 1:24 1984 Ford Transit / Esci

Postprzez Adas' » poniedziałek, 9 listopada 2015, 12:12

Niemozliwe.

A tak na serio, to nie bylo odzewu, to nie robilem update dla dupereli.
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 725
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: 1:24 1984 Ford Transit / Esci

Postprzez Dorotka » poniedziałek, 9 listopada 2015, 13:59

Adas' napisał(a):Niemozliwe.


Myślałem, że nie zauważyłeś :P

Adas' napisał(a):A tak na serio, to nie bylo odzewu, to nie robilem update dla dupereli.


Nie znają się na tym co najlepsze... Wrzucaj, przyjemnie popatrzeć :!:
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: 1:24 1984 Ford Transit / Esci

Postprzez Coppercat » poniedziałek, 9 listopada 2015, 14:37

Dorotka napisał(a):......
Nie znają się na tym co najlepsze... Wrzucaj, przyjemnie popatrzeć :!:


Popieram 8-)
Łatwiej pisać o chińskim żarciu niż dać konkretną radę na poziomie :evil:

Dawaj fotki, jeżeli je masz :D
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 1:24 1984 Ford Transit / Esci

Postprzez Adas' » piątek, 13 listopada 2015, 09:32

Potrzeba mu jeszcze korekty suchego pedzlowania, jakis wash albo laserunek...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 725
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Następna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości