Porsche 911 GT3 type 996 (1999) na szybko

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Porsche 911 GT3 type 996 (1999) na szybko

Postprzez Dorotka » wtorek, 21 lipca 2015, 13:21

Czołem!

Postanowiłem zrobić coś na szybko i bez marudzenia. Wybrałem sobie przedmiotowe Porsche + blaszki HD. Zero zmian, zero dłubania, czysta przyjemność składania. Narzuciłem sobie też, że jak jakiś babol jest ewidentnie straszny to poprawiam raz, a jak nie straszny to może być :P Samochodzik okazał się bardzo wdzięcznym obiektem: prosty, dobrze spasowany, z niezłym szkłem i ogumieniem. Z czystym sumieniem mogę polecić zarówno zaawansowanym jak i początkującym. Cena zestawu też bardzo przyjemna - można go trafić na allegro za 50-60 zł.

Na początku wyglądało to tak:

Obrazek

Wstępne pasowania wypadły pomyślnie. Zdecydowałem się, że efekt finalny będzie w kolorze "Speed-Yellow-Porsche 12G" z palety Zero-Paints, czarne matowe felgi, być może przyciemniane szyby i gdzieniegdzie nieco karbonu. Środek tradycyjny, czarny (wykładzina Tamiya na tylne "fotele" w bliżej nie określonym kolorze, zastąpiona czarną wykładziną MFH). Czyli mniej więcej coś w tym charakterze:

Obrazek

Na początek poszedł podkład, czyli tradycji stało się zadość. Właściwie to wylałem go na całość (na części "metalowe" poszedł czarny Alclad, na resztę Gunze), bo mi się nie chciało bawić w jakieś pojedyncze psikania, to tu, to tam. Kabina dostała po całości, wstępnie Gunze C92.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy okazji zmieniłem podejście i postanowiłem kłaść kolor i lakier na samym końcu, a wcześniej dłubać różne duperele. Budę z podkładem Gunze jedynie przetarłem na mokro i położyłem na to podkład Gaia:

Obrazek

Obrazek

Zrezygnowałem z flocka i na podłogę położyłem "prawdziwą" wykładzinę. Według mnie to dużo "lepsiejsze" rozwiązanie niż sypanie czegoś na coś, przez coś:

Obrazek

Obrazek

Walczyłem też, trochę z szybami (i jeszcze walczę), bo zachciało mi się testować nową taśmę Tamki (be!) i zrezygnowałem z masek HD. Tu już prawie skończone. Choć prawie w tym wypadku robić będzie sporą różnicę (boczne szyby to osobna historia):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powalczyłem też trochę z kołami, dodając śrubki... Miałem zmienić opony na jakieś nisko profilowe, ale po analizie budgetu postanowiłem zaoszczędzić środki i kupiłem zamiast nich piwo... Uważam, że była to słuszna decyzja! Zostały jeszcze "kapsle" i wentyle do zrobienia:

Obrazek

Ostatecznie"majom być" z czerwonymi zaciskami. Zaciski bez śrub i drutów i przewodów, bo "nie kce mi się". Napisów na zaciskach też raczej nie będzie, bo nie mam tak małych kalek, chyba że coś gdzieś znajdę to może przykleję:

Obrazek

Obrazek

Na jakiejś fotce wypatrzyłem też "płetwę" spoilera w karbonie i postanowiłem tak zrobić. Poniżej pierwsza próba. Do du.., splot się przesunął - poszła do poprawki:

Obrazek

Tu już z bazą wyszło lepiej i można kłaść na to bezbarwny połysk:

Obrazek

Z "carbonem" walczyłem też trochę na dolnych pokrywkach.... Słów wypowiadanych przy okazji przytaczać nie będę.... Wyszło trochę "załamań" ale, że to model na półkę to zostawiłem, szkoda czasu mi było, tudzież "carbonu" z MFH. I tak model nie będzie "podnoszony", a na żadne konkursy się z nim nie wybieram...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po jakimś czasie modelik jeszcze mi się podoba... Ma ta sylwetka coś w sobie...

Obrazek

W międzyczasie uprawiałem magazynowy onanizm :mrgreen:

Obrazek

W końcu położyłem pierwszą warstwę bazy. Traktują ją jako "techniczną", na której można dokonywać jeszcze jakiś poprawek gdyby wyszły jakieś babole... Ale nie wyszły... Przynajmniej nie na tyle duże żebym uznał, że trzeba poprawiać...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na tej warstwie pasowałem też wszystkie dodatki...

Obrazek

Żółty kolor dostała też "dolna płyta"... Następnie zaczął się cyrk z maskowaniem na niej różnych mniejszych elementów, co by je malować innym niż żółty... Czyli maskowanie, malowanie, poprawki, maskowanie, malowanie, poprawki :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po zmalowaniu warstwy technicznej bazy maznąłem słupki i resztę "środka" na czarno... Szaleństw w środku nie będzie, bo ma to być i tak przesłonięte przyciemnianymi szybami przez które raczej nic nie będzie widać...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"Baza techniczna" trafiła do przetarcia papierem 4tys. Następnie została zmyta wodą z kranu i przepłukana wodą demineralizowaną. Po zabezpieczeniu wnętrza można było kłaść "bazę główną" Przy okazji do malowania trafiły lusterka i spoiler gdzie dopatrzyłem się jednego babola. Przy okazji spoilera trzeba uważać na "poprzeczki". U mnie jedna pękła ale dało się skleić.

Obrazek

Żółty widzę, żółty widzę :P Przy okazji widać jak kiepsko trzyma nowa taśma tamki... :cry: Dziwne... Kolor na fotkach wychodzi strasznie blady :shock:

Obrazek

Obrazek

"Główna baza" na miejscu. Nie wiem czy to moje wrażenie ale jakoś wydaje mi się, że farby "Zero" przygotowywane bezpośrednio pod aero mają dużo słabszą przyczepność.... Teraz przejadę na mokro 8 i 12 tys. i pójdzie lakier bezbarwny (tradycyjne Gunze GX 100). Nadkoli nie komentuje, bo widać jak Tamka się tutaj popisała...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Karoseria z bazą schnie, więc wziąłem się za zbieranie podwozia do kupy... Elementy jedynie zestawowe, plus gdzieniegdzie jakieś śrubki i nakrętki....

Obrazek

Do zacisków dodałem jedynie śrubki... Blachy przetarłem grafitem ale i tak się trochę za bardzo świecą... Niestety nigdzie nie znalazłem odpowiedniej wielkości czarnych kalek z napisem "Porsche" (albo innym) więc zostaną gołe... Przetrę je jeszcze troszkę metalizerem i finito ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedziemy z podwoziem dalej... Końca nie widać (no może małe światełko w tunelu...)

Obrazek

Obrazek

Gotowe części (lub prawie gotowe) trafiają do wysokiej klasy urządzenia pyłoszczelnego zakupionego od pijanego Góra za znaczną kwotę 5 zł i jedno piwo "Lech".

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Prawie gotowy pod bezbarwny błysk 8-)

Obrazek
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Reklama

Re: Porsche 911 GT3 type 996 (1999) na szybko

Postprzez wuen » wtorek, 21 lipca 2015, 13:37

"Dziwne... Kolor na fotkach wychodzi strasznie blady :shock: "
- zauważyłeś, że blado wychodzi gdy w tle jest ciemno - gdy jest na białym - kolor jest intensywniejszy
* najlepsze tło to jasnoszare lub białe
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: Porsche 911 GT3 type 996 (1999) na szybko

Postprzez Dorotka » wtorek, 21 lipca 2015, 13:39

wuen napisał(a):"Dziwne... Kolor na fotkach wychodzi strasznie blady :shock: "
- zauważyłeś, że blado wychodzi gdy w tle jest ciemno - gdy jest na białym - kolor jest intensywniejszy
* najlepsze tło to jasnoszare lub białe


Ano! Macie racje! Tego będę się trzymał :)
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: Porsche 911 GT3 type 996 (1999) na szybko

Postprzez martalakoma53 » wtorek, 21 lipca 2015, 15:22

Świetnie wygląda.
PS. marzy mi się w realu taka furka :)
Najlepszy w Polsce Poliwęglan komorowy || Sprawdz biedermeier sessel
martalakoma53
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 15 lipca 2015, 08:05

Re: Porsche 911 GT3 type 996 (1999) na szybko

Postprzez levee » wtorek, 21 lipca 2015, 18:33

Dorotka napisał(a):...Dziwne... Kolor na fotkach wychodzi strasznie blady :shock:

Lakier z pewnością blednie w blasku i krasie dorotkowej urody :mrgreen: :lol:

A na poważnie, to tak jak zauważył wuen, na czarnym tle blednie, bo aparat nie ma nic białego do odniesienia balansu bieli. Trzeba by ustawić najpierw balans ustawiając zamiast modelu jakiś biały odnośnik - kawałek karteczki na ten przykład - zapamiętać ustawienia i na nich robić sesję modelu.
Bo moim zdaniem soczysta zółć na czarnym tle będzie dużo lepiej wyglądała niż na białym
levee
 
Posty: 313
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 12:07

Re: Porsche 911 GT3 type 996 (1999) na szybko

Postprzez Dorotka » środa, 22 lipca 2015, 07:35

Dzięki Panowie!

Dostosuje się do sugestii, nie mniej zabawa w poznawanie tajników fotografii nie za bardzo mnie bawi.

Pozdrawiam
:->
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: Porsche 911 GT3 type 996 (1999) na szybko

Postprzez Krocionorzec » środa, 22 lipca 2015, 09:20

Wszystko ładnie, pięknie.
Kończ tego żółtego resoraka i zabieraj się za Abramsa :)
Pozdrawiam, Michał
Kingsajz dla każdego!!!

Obrazek
Avatar użytkownika
Krocionorzec
 
Posty: 340
Dołączył(a): wtorek, 4 marca 2014, 09:33

Re: Porsche 911 GT3 type 996 (1999) na szybko

Postprzez potez » środa, 22 lipca 2015, 10:56

levee napisał(a):Trzeba by ustawić najpierw balans ustawiając zamiast modelu jakiś biały odnośnik - kawałek karteczki na ten przykład - zapamiętać ustawienia i na nich robić sesję modelu.

to sie nazywa szara karta 18% wtedy i balans będzie ok i kolory i ekspozycja 8-)
http://allegro.pl/duza-szara-biala-karta-balans-bieli-2w1-20x25cm-i5466270514.html
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4684
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Porsche 911 GT3 type 996 (1999) na szybko

Postprzez levee » środa, 22 lipca 2015, 11:33

potez napisał(a):
levee napisał(a):Trzeba by ustawić najpierw balans ustawiając zamiast modelu jakiś biały odnośnik - kawałek karteczki na ten przykład - zapamiętać ustawienia i na nich robić sesję modelu.

to sie nazywa szara karta 18% wtedy i balans będzie ok i kolory i ekspozycja 8-)
http://allegro.pl/duza-szara-biala-karta-balans-bieli-2w1-20x25cm-i5466270514.html

O, właśnie o tym myślałem. Dzięki za przypomnienie.
Ale nie "oftopujmy" już gospodarzowi tego wątku, w końcu fotografowanie go nie bawi.
No i nie jest to forum fotograficzne. :lol:
levee
 
Posty: 313
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 12:07

Re: Porsche 911 GT3 type 996 (1999) na szybko

Postprzez Dorotka » środa, 22 lipca 2015, 18:48

;o)

Zgodnie z sugestią przejechałem nadkola czarnym (w instrukcji żółty). Głównie z tego powodu, że zdecydowanie lepiej to maskuje braki w nadkolach. Z bliska i tak jest kicha, ale z daleka może być... Jeszcze chwila i wmówię sobie, że nawet całkiem fajnie jest :shock: :mrgreen: No ale jak z pudła to z pudła :-> Fajnie widać na pierwszym zdjęciu chropawą strukturę nieprzetartej jeszcze na mokro bazy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy okazji zmalowałem też podstawy i trójkąty w lusterkach (na żółty pójdzie jeszcze jedna warstwa). Powoli zaczynam widzieć świat w kolorach czarno-żółtych :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Ponoć największą sztuką jest wiedzieć kiedy powiedzieć dość... Właśnie sobie powiedziałem i zostawiam tę dolną płytę w spokoju. W mojej ocenie dalsze rzeźba - przy fabrycznych nadkolach - to rzeźbienie w g... Czego by się nie zrobiło i tak będzie wyglądać jak wygląda... Na całość oprócz nadkoli pójdzie połysk i składam zawieszenia...

Obrazek
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: Porsche 911 GT3 type 996 (1999) na szybko

Postprzez pawel700 » środa, 22 lipca 2015, 20:56

Według mnie to już nie jest PZP, na konkursie w tej kategorii już by się "nie zmieścił".
Po raz kolejny podoba mi się jak kładziesz lakier bazowy. Widziałem w wielu warsztatach że niektórzy kładą zbyt suchą, prawie sproszkowaną warstwę a potem maskują to grubą warstwą lakieru 2K. A u Ciebie nawet jedna warstwa jakiegoś cienkiego werniksu wodnego nada połysk:).
Mnie te nadkola w tamiyach nie przeszkadzają i też zostawiam.
Ogólnie widzę, że wszystko jest zrobione niesamowicie czysto i starannie, nawet miejsce pracy masz bardzo uporządkowane.
pawel700
 
Posty: 363
Dołączył(a): wtorek, 29 listopada 2011, 20:52
Lokalizacja: Kielce

Re: Porsche 911 GT3 type 996 (1999) na szybko

Postprzez Dorotka » środa, 22 lipca 2015, 21:05

Dzięki Pawle!

Babol umknął zupełnie... Robię na luzie i nie ukrywam, że nawet nie za bardzo się zdjęciom przyglądałem... Ot, wieczorne i z doskoku majsterkowanie. To "przetłoczenie" jest faktycznie po dwóch stronach... Zostawię. Teraz to już po ptakach... Musiałbym zmywać i szpachlować i malować, a chce go kończyć powoli. Płakać z tego powodu nie będę. Ale wielkie dzięki za czujność i wnikliwe przyjrzenie się zdjęciom :!:

Pozdrawiam
:)

P.S. Wywaliłeś poprawkę?
Ostatnio edytowano środa, 22 lipca 2015, 21:06 przez Dorotka, łącznie edytowano 1 raz
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: Porsche 911 GT3 type 996 (1999) na szybko

Postprzez levee » środa, 22 lipca 2015, 21:06

pawel700 napisał(a):Na koniec jeden babol, na żółtym nadal widzę że nie poprawione :evil: Ale teraz nie warto ruszać, może po bezbarwnym stanie się mniej widoczne.
Obrazek

Ale że co? Powinny być czerwone kropki? :lol:
W oryginale też jest mniej więcej takie przetłoczenie:
Obrazek
levee
 
Posty: 313
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 12:07

Re: Porsche 911 GT3 type 996 (1999) na szybko

Postprzez Dorotka » środa, 22 lipca 2015, 21:07

Zamieszanie się zrobiło :mrgreen:
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: Porsche 911 GT3 type 996 (1999) na szybko

Postprzez levee » środa, 22 lipca 2015, 21:11

To ja cytując musiałem wyciąć ten fragment z postu kolegi pawel700 :mrgreen:

Przepraszam
levee
 
Posty: 313
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 12:07

Następna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości