Yoshimura Hayabusa X1 Tamiya 1:12

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Yoshimura Hayabusa X1 Tamiya 1:12

Postprzez Mati_Poland_1234 » czwartek, 5 listopada 2015, 10:48

Witam
W moim pierwszym wątku na forum, chciałbym przedstawić budowę mojego pierwszego modelu motocykla. Większość czasu spędzam z modelami RC, redukcją zajmuję się zimowymi wieczorami, i to jest mój projekt na ten nadchodzący okres. Wybrałe ten model, bo ak wcześniej wspomniałem, jest to mój pierwszy motocykl, więc będę się doświadczał. A po drugie, zawsze chciałem złożyć Hayabusę. I tu chciałbym prosić o pomoc w doborze materiałów, i narzędzi, gdyż chcę złożyć ten model porządnie. Przeglądałem temat o tym modelu na forum, który robił Wuen, i zacząłem szukać tych blaszek, i dupereli. To znalazłem tylko te od Crazy Modeler, niedostępne na Hobby Easy. Sprężynki na wydech, opaski i wszelkie śrubki są dla mnie nie do znalezienia, a już na pewno nie mogę znaleźć ich dostępnych. Czy te firmy i Hobby Desing są w Polsce dostępne "od ręki"? Więc to tak na start. Wieczorem wrzucę zdięcia z inboxu. Narazie nie dodaję żadnego zdięcia, bo musze je wrzucić na hosta.
Avatar użytkownika
Mati_Poland_1234
 
Posty: 39
Dołączył(a): poniedziałek, 29 grudnia 2014, 23:26

Reklama

Re: Yoshimura Hayabusa X1 Tamiya 1:12

Postprzez darkinvaider » czwartek, 5 listopada 2015, 22:00

witam.To twój pierwszy motocykl?Ja na twoim miejscu bym sobie odpusicil te wszystkie dodatki- na początek wystarczy "model z pudła"- jak nie masz doświadczenia z praca z dodatkami- to staną się utrapieniem,wywalona kasa,i słabym efektem końcowym .Fajnie wyglądają te wszystkie detale - ale do tego potrzeba trochę doświadczania. pozdrawiam i powodzenia
Avatar użytkownika
darkinvaider
 
Posty: 57
Dołączył(a): niedziela, 20 października 2013, 22:09
Lokalizacja: Białystok /Dublin

Re: Yoshimura Hayabusa X1 Tamiya 1:12

Postprzez Mati_Poland_1234 » czwartek, 5 listopada 2015, 22:25

Hm, tak, słusznie. Bo ogólne detale, to myślałem coś jak tarcze, bo rzeczy jak łańcuch, to o nie, nie mam cierpliwości :D . Ok, no to robię takiego "zwyklaka". Poprawie tylko kilka rzeczy, jak zaciski. To skoro już piszę, zapytam jakiej farby użyć do zrobienia niebieskawych przebarwień na wydechu? W sensie jaka firma, i może jaki rodzaj farby, czy zwykła, clear, czy może jakaś o której nie mam pojęcia. I jaką szpachlę poleciacie? Dużo rzeczy używam Tamy, bo mam prawie bezpośredni dostęp do niej.
Avatar użytkownika
Mati_Poland_1234
 
Posty: 39
Dołączył(a): poniedziałek, 29 grudnia 2014, 23:26

Re: Yoshimura Hayabusa X1 Tamiya 1:12

Postprzez darkinvaider » czwartek, 5 listopada 2015, 23:26

Do wydechu to np tamiya weathering master -z pomarańczowym, niebieskim i olejowym.zestaw wyglada jak cienie do powiek. Hehehe na stron i e tamiya to nawet jest w tipach jak malować model.
Avatar użytkownika
darkinvaider
 
Posty: 57
Dołączył(a): niedziela, 20 października 2013, 22:09
Lokalizacja: Białystok /Dublin

Re: Yoshimura Hayabusa X1 Tamiya 1:12

Postprzez DarkWing » sobota, 7 listopada 2015, 20:41

darkinvaider napisał(a):Do wydechu to np tamiya weathering master -z pomarańczowym, niebieskim i olejowym.zestaw wyglada jak cienie do powiek. ...


Na początek można stosować w/w specyfiki (sam kiedyś je praktykowałem), jednak o niebo lepszy efekt daje zastosowanie farb transparentnych i aerografu.
Nieskromnie podsyłam swój warsztat z modelem Hondy w którym wydech był malowany takimi właśnie farbami:

viewtopic.php?f=21&t=18045&start=90

Przy okazji tego modelu możesz podpatrzeć jaki efekt daje zastosowanie dodatkowych elementów waloryzujących...
Jeśli jednak zaczynasz przygodę z modelarstwem redukcyjnym zdecydowanie odradzam skok na głęboką wodę. Dobrze sklejony model prosto z pudła i do tego dobrze pomalowany daje równie dobry efekt końcowy.
Życzę powodzenia w budowie i służę pomocą jeśli będzie potrzebna.
Pozdrawiam
Sławek (DarkWing)
Avatar użytkownika
DarkWing

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 757
Dołączył(a): niedziela, 2 października 2011, 14:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Yoshimura Hayabusa X1 Tamiya 1:12

Postprzez Mati_Poland_1234 » niedziela, 8 listopada 2015, 14:11

Nie no, przygody to może nie zaczynam, w redukcji już trochę siedzę, mam za sobą kilkanaście samolotów, i kilka samochodów. Jest to mój pierwszy motor, i jestem ciekaw czy przy robieniu 2 kółek stosuje się może jakieś metody/triki aby model lepiej wyglądał.
Wczoraj wieczorem skleiłem sobie rame, i będę musiał jakoś wykombinować jak dobrać odcień aluminium aby pomalować kilka detali (lipny klej i zgryzł się tu i tam). Chyba że zedrzeć fabryczny kolor, i malować po calości, ale nie wiem jak zrobić taki półmatowy kolor aluminium.
Avatar użytkownika
Mati_Poland_1234
 
Posty: 39
Dołączył(a): poniedziałek, 29 grudnia 2014, 23:26

Re: Yoshimura Hayabusa X1 Tamiya 1:12

Postprzez Mati_Poland_1234 » niedziela, 8 listopada 2015, 16:13

Ok, już znalazłem. TS30 i półmat, tak zrobie. No to jutro do sklepu po farbę lecę :D
Avatar użytkownika
Mati_Poland_1234
 
Posty: 39
Dołączył(a): poniedziałek, 29 grudnia 2014, 23:26

Re: Yoshimura Hayabusa X1 Tamiya 1:12

Postprzez DarkWing » niedziela, 8 listopada 2015, 17:15

Myślę, że niepotrzebnie sobie utrudniasz..... kolor + półmat... po co ????
Nie lepiej od razu TS-17 Aluminium silver ???
Można też taniej.... w Castoramie kupujesz 3-krotnie większą puszkę farby do felg (kolor identyczny to Tamiyowskiej TS-17 a wydajniej)
Pozdrawiam
Sławek (DarkWing)
Avatar użytkownika
DarkWing

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 757
Dołączył(a): niedziela, 2 października 2011, 14:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Yoshimura Hayabusa X1 Tamiya 1:12

Postprzez Mati_Poland_1234 » poniedziałek, 9 listopada 2015, 19:36

Ok, to popatrzę na to i owo, poeksperymentuję.
Wrzucę zdjęcie ramy, żeby nie było że nic się nie dzieje. Połówki oraz wahacz sklejone, reszta na sucho jest. Zacząłem też coś modzić przy wydechu, i jutro jadę po szpachlę, bo te szpary nie dają mi spokoju. To na szczęście umiem robić, doświadczenia nabrałem, jak się łatałem budy w RC :P

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Mati_Poland_1234
 
Posty: 39
Dołączył(a): poniedziałek, 29 grudnia 2014, 23:26

Re: Yoshimura Hayabusa X1 Tamiya 1:12

Postprzez Dorotka » poniedziałek, 9 listopada 2015, 22:28

A ramy i wahacza nie wypełniasz?

8-)
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 10:31

Re: Yoshimura Hayabusa X1 Tamiya 1:12

Postprzez Mati_Poland_1234 » wtorek, 10 listopada 2015, 08:21

Wachacz wypełnię. Co do ramy, to jeszcze nie wiem. Raczej ją też wypełnię
Avatar użytkownika
Mati_Poland_1234
 
Posty: 39
Dołączył(a): poniedziałek, 29 grudnia 2014, 23:26

Re: Yoshimura Hayabusa X1 Tamiya 1:12

Postprzez DarkWing » wtorek, 10 listopada 2015, 13:20

Wypełnianie wahacz jeszcze ma sens bo jest to element dość dobrze widoczny. Jednak rama... po zmontowaniu modelu w całość praktycznie nie widać czy jest to profil zamknięty czy nie...
Oczywiście nie mówię, że to bez sensu - bo jeśli chcemy zadbać o jak największą wierność modelu z oryginałem to OK.
Osobiście jednak uważam, że wypełnianie ramy można sobie odpuścić, a skupić się na innych (dobrze widocznych) detalach.
Ale to tylko i wyłącznie moje zdanie....

Jeszcze wracając do koloru i mojej ostatniego wpisu. Mówiłem że lepiej dać TS-17 bo sugerowałem się tym, że chcesz uzyskać powierzchnię w kolorze aluminium. Jeśli jednak oryginał jest bardziej zbliżony do srebra (ew. polerowane aluminium) to oczywiście zasadny jest TS-30, jednak ma ona zdecydowanie większe ziarno - warto o tym pamiętać. Na wykończenie (po nałożeniu kalkomanii) dałbym jednak lakier bezbarwny połysk a nie półmat.
Pozdrawiam
Sławek (DarkWing)
Avatar użytkownika
DarkWing

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 757
Dołączył(a): niedziela, 2 października 2011, 14:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Yoshimura Hayabusa X1 Tamiya 1:12

Postprzez Mati_Poland_1234 » wtorek, 10 listopada 2015, 15:08

Co do ramy, mój główny plan zakłada że będzie wypełniona. Ale to ustalę, kiedy złoże silnik, i przymierzę panele. Co do tego koloru, no to będę próbował coś dobrać, zacznę od szpreja z castoramy, bo to tańsze niż tamiya. Tamiye obadam, jak znajomy znajdzie w zbiorach, bo mówił że ma jakieś resztki TS17 i 30.
Co do ściągania lakieru, kret czy nitro? Bo nie wiem czy coś nie pożre plastiku
Avatar użytkownika
Mati_Poland_1234
 
Posty: 39
Dołączył(a): poniedziałek, 29 grudnia 2014, 23:26

Re: Yoshimura Hayabusa X1 Tamiya 1:12

Postprzez DarkWing » wtorek, 10 listopada 2015, 15:49

Kret zrobi swoją robotę doskonale...
Pozdrawiam
Sławek (DarkWing)
Avatar użytkownika
DarkWing

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 757
Dołączył(a): niedziela, 2 października 2011, 14:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Yoshimura Hayabusa X1 Tamiya 1:12

Postprzez Coppercat » wtorek, 10 listopada 2015, 16:52

A nitro zeżre i lakier i ..... plastik :twisted:
Z tym, że lakier chyba, raczej, napewno, a plastik napewno.
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): piątek, 5 kwietnia 2013, 23:21
Lokalizacja: Częstochowa

Następna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości