Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez Adas' » czwartek, 17 marca 2016, 22:17

Wymagam bo zwyczajnie staram sie zeby nie bylo widac faktury farby w tej skali. Staram sie zeby jak w Taunusie nawet najwieksze zblizenia byly bez felerow. Na zywo jest calkiem znosnie, na zdjeciach jest raczej lipnie. A co mi z tego ze na zywo jest okay, skoro jestem jedynym ktory widzi ten model w realu?

Pozatym staram sie budowac tak zeby to mialo rece i nogi. Niemam zadnych aluzji co do jakosci moich ulepow, ale skoro widze ze potrafie zrobic ladniej za 33 razem, to zmuszam sie i robie. Widzisz, ten mial byc pzp i trzy druciki, a wyszlo ze nic z tego.
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Reklama

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez Nacktgeboren » piątek, 18 marca 2016, 21:11

Pzp jakoś nie za bardzo chce wychodzić. Zastanawiam się tylko czy wynika to ze stopniowego wzrostu własnych oczekiwań czy pogłębiającego się obłędu ;o)
Pzp miał być MAN którego sobie dłubię na boku, żeby nie oszaleć od drobiazgowości Iła i nawet sam nie wiem kiedy wpadłem na pomysł, by go trochę poprawić :D
Zło zawsze zwycięża, bo dobro jest głupie.
http://grim-jester.deviantart.com/
Avatar użytkownika
Nacktgeboren
 
Posty: 675
Dołączył(a): niedziela, 2 czerwca 2013, 08:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez Adas' » sobota, 19 marca 2016, 21:26

Nacktgeboren napisał(a):Pzp jakoś nie za bardzo chce wychodzić. Zastanawiam się tylko czy wynika to ze stopniowego wzrostu własnych oczekiwań czy pogłębiającego się obłędu ;o)
Pzp miał być MAN którego sobie dłubię na boku, żeby nie oszaleć od drobiazgowości Iła i nawet sam nie wiem kiedy wpadłem na pomysł, by go trochę poprawić :D


To obled. Zobacz te durne kierunkowskazy. Nikt, NIKT poza Siara by nie widzial/wiedzial. Zeby zrobic te uszczelki potrzebowalem 2 godziny prob i kombinacji...
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez Adas' » środa, 30 marca 2016, 10:29

Jak sie jest leniwym to trzeba placic. Pomyslalem sobie ze to raz buduje mojego Citroena, to niech ma swiatla jak mial prawdziwy.
Zamowilem ten debilnie drogi zestaw kalek do Citroena Jamesa Bonda dla czterech elementow z zywicy, spedzilem dwa dni dlubiac nowe reflektory z jakichs resztek chromowanych lamp (bo uwazam ze chocbym nie wiem co, fabryczny chrom zawsze wyglada lepiej i glebiej w lampach niz jakies malowania srebrnym, alclady i cotam jeszcze, pacz Taunusa, Transita, Forda A...) i szlifujac ramki reflektorow bo wydawaly mi sie za duze (nadal nie jestem pewien czy nie za malo oszlifowalem). Pozatym dodalem po kabelku na lampe i musialem dopasowac palak na ktorym sa montowane.
Dosc dlugo trwalo ustawianie swiatelek tak zeby auto sie patrzylo na mnie tak jak sie nalezy. Chyba sie udalo, ale nie jestem pewien.

Naturalnie spartolilem az dwie rzeczy. Po pierwsze, jedna szybka byla wypaczona, chcialem ja wyprostowac we wrzatku i w momencie kiedy ja zanurzylem zywica zmiekla na tyle ze odbila mi sie peseta na elemencie. Na szczescie trzymalem tak jak sa te kreski i trzeba naprawde wiedziec gdzie, i nawet wtedy trzeba naprawde chciec to zobaczyc. Nawet na zywo raczej nikt tego nie wylapie.
Druga rzecz to uszczelka, w prawdziwym aucie uszczelka miedzy szklem a obudowa jest biala, pomalowalem ja Citadelem jak sie nalezy, a szkla wkleilem na... Wikol... Ktory mi podszedl Citadele w jednym miejscu i troche tej malowanej uszczelki "przeszlo" na szkielko. I to widac tylko pod pewnym katem, ale jakos mnie to nie specjalnie pociesza...

Podsumowujac, warto bylo zrobic te lampy prostokatne, bo jednak bardzo zmieniaja "odbior" gracika, ale nie bylo warto placic za nie az tyle kasy, tym bardziej ze mysle ze sa troche przeskalowane... Z drugiej strony, jeszcze dwa lata temu bym te kase w dwa dni przepalil i nie bylo by mi szkoda.

Zdjecia takie sobie. Musze poprosic kumpla zeby mi aparat ustawil, kolor auta jest raczej szarawy, ale nie potrafie tak poustawiac koloru w fotoszopie zeby byl jak w realu, to ze na obu monitorach ktore tu mam podlaczone do maszyny wyglada inaczej tez nie pomaga...

O, podziubalem grilla dla Piotrusia jeszcze raz. Tym razem chyba tak zostanie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez piotr dmitruk » środa, 30 marca 2016, 11:01

Grill cacy!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9931
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez Adas' » środa, 30 marca 2016, 13:34

Jeszcze jedno zdjecie przy swietle dziennym. Chyba najlepiej pokazuje rzeczywisty kolor. Napewno tu najlepiej widac ze zacieki i cale psucie karoserii jest raczej subtelne (na zdjeciach wyzej wydaje mi sie ze jest troche duzo kontrastow miedzy syfem a lakierem)...

Obrazek
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez MasterJanek » środa, 30 marca 2016, 22:01

Twoja kolejna praca od której czuć ducha i historię. Takimi modelami uwieczniasz w skali swoje wspomnienia i przeżyte historie. To musi być świetne uczucie, patrzeć na model i móc dzięki niemu wrócić wspomnieniami na drogę. :->
Podziwiam i kibicuję!

Kontrast pomiędzy brudzeniem a lakierem na np masce faktycznie wyraźny ale przecież jeszcze będziesz robić coś z tym lakierem robić: lakier matowy/pigmenty/cokolwiek? więc kontrast zniknie.
Avatar użytkownika
MasterJanek
 
Posty: 98
Dołączył(a): środa, 28 marca 2012, 19:19

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez Nacktgeboren » czwartek, 31 marca 2016, 20:35

Na mój gust Cytrynka wygląda zdecydowanie lepiej z nowymi światłami. Grill też super.
Zło zawsze zwycięża, bo dobro jest głupie.
http://grim-jester.deviantart.com/
Avatar użytkownika
Nacktgeboren
 
Posty: 675
Dołączył(a): niedziela, 2 czerwca 2013, 08:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez Adas' » piątek, 1 kwietnia 2016, 19:28

Jezu jak ja nienawidze budowac wnetrz. Jeszcze jak to jest jakas skaja albo inna plastikowa skora, to jeszcze jeszcze, ale jak ma byc ze szmaty to nie potrafie sie przemoc. No ale niema wyjscia i sie przemoglem. Siedzenie malowalem chyba ze trzy razy zanim wyszlo na tyle dobze ze je wkleilem na miejsce (zeby juz przy nich nie grzebac).

Pierwsza wersja sie nie udala bo zrobilem "kratke" bylejak i zaczalem to cieniowac i suchopedzlowac. Efekt byl taki ze siedzenia wygladaly jak posmarowane weglem...

Obrazek

Druga wersja dostala boki i oparcia malowane polmatem zeby zrobic imitacje skai, a siedziska dostaly porzadne szlifowanie papierem 150 jak niegdys w moim Hot Rodzie zeby faktura przypominaly szmate z ktorej sa zrobione. Na to poszedl czarny w zaglebieniach, na to matowy szary, dwa-trzy rozjasnienia suchym pedzlem, a dopiero na to poszly paski i kratki. Kratka na prawdziwych siedzeniach jest z wielu bardzo cienkich linii, nie do namalowania, ale jak sie mruzy oczy to widac ze wiele linii sklada sie na wlasnie niebieska kratke na szarym tle, z czerwonymi i zoltymi paskami. Najpierw probowalem to okleic, ale zmarudzilem i namalowalem te paski od reki. Nie wyszly jakos superasnie bo nie potrafie tak malych linii rowno ciagnac pedzlem (jak bylem gotowy to pomyslalem ze moglem je namalowac cienkopisem...).

Siedzenia w moim aucie byly co prawda cale, ale strasznie usyfione. Powcieralem w siedzenia rozne szare pastele i na razie koniec. Pod koniec bede jeszcze troche brudzil. Na tylnym siedzeniu bedzie karton z czesciami, na przednim jakies duperele i korba, nie bedzie widac zbyt wiele z tych kratek...

I tak, widze ze kratki sa koslawe, ale to mi akurat nie robi. O wiele bardziej przeszkadza mi ze linie sa troche nierowne... No, ale jak pisalem, niemam zdrowia, najwyzej zrobie dach zamkniety jak by mi sie nagle to wszystko odwidzialo...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez Mati_Poland_1234 » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 09:08

Wg mnie kratki właśnie wyglądaja dobrze. Że są koślawe, to nieco daje wygląd jakby materiał był pościągany na siedzeniach. A że są tu cieńsze, tam grubsze, to też można zinterpretować jako poniszczony materiał (np koślawe, albo powyciągane przeszycia)
Avatar użytkownika
Mati_Poland_1234
 
Posty: 39
Dołączył(a): poniedziałek, 29 grudnia 2014, 23:26

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 09:20

Ewentualnie można je zrobić z kalkomanii.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9931
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez szpaku86 » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 10:01

Jak dla mnie wyszło niesamowicie !

Pozdrawiam
Krzysztof
Avatar użytkownika
szpaku86
 
Posty: 347
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 17:59

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez Adas' » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 14:00

Mati_Poland_1234 napisał(a):Wg mnie kratki właśnie wyglądaja dobrze. Że są koślawe, to nieco daje wygląd jakby materiał był pościągany na siedzeniach.


Jestes ktoryms z kolei ktory tak to odbiera.

Kalki... Hmm, jak juz to wolal bym wydrukowac te kratki na husteczce higenicznej i przykleic na wikol. Choc nie wiem czy by sie nie rozmazalo. Niemam zbyt dobrych doswiadczen z kalkami na siedzeniach, Nie dosc ze sie lipnie ukladaja, to jeszcze ja nie potrafie ich zmatowic na tyle ze wyglaly by jak material...

Dobze czy niesamowicie, juz tak zostanie. Mialem go skonczyc w 4 tygodnie, a ja sie guzdram. Jak nie skoncze w trzy nastepne tygodnie to lipa... Bedzie lezal przez lata...
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez siara1939 » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 19:30

Ja taka kratke malowalbym przy uzyciu firanki, gazy, siatki do tynkow, cokolwiek w desen kratki.
Daje rowne krateczki.
Testowalem na walizkach.
Obrazek
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 11:19

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez Adas' » czwartek, 1 czerwca 2017, 20:30

Musze cos napksac bo mi watek spadl na trzecia strone.

Nie dotykalem modelu 13 miesiecy, ale wczoraj wyczarowalem dwie godziny i podlubalem troche. Wszystko co ma byc chromowane pokrylem Bare Metal Foil i... Tyle. Na korekty uszczelek w drzwiach juz nie mialem czasu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak przy okazji, oponki zaszly mi jakims bialym nalotem, czym to usunac? WD40? Wazelina? Czernidelko do opon?
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości