Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez Adas' » poniedziałek, 7 marca 2016, 22:24

Dzis niewiele bo zmarudzilem. Nie chce mi sie. No, ale male kroki to tez do przodu.

Pomalowalem lampy i palak na ktorym siedza, na razie beda takie, moze skads wytrzasne te prostokatne za mniej niz 17 funtow.

Zeszlifowalem rozdzielacz i zbudowalem od nowa z roznych okraglych patyczkow, drutu i tasmy. poki co tylko se tam lezy.

Zmontowalem obudowe wiatraka, dodalem od siebie siatke, wmontowalem na swoje miejsce razem z motorem bo obudowa wiatraka ustawia cylindry, te znowu musza byc ustawione tak zeby silnik siedzial w swoim miejscu i... przykleilem to wszystko. A nie mialem jeszcze przyklejac kurka wodna, bo jeszcze musze zdjac jedno kolo i moze byc problem... Z drugiej strony jestem debilem, bo jakbym spasowal wszystkie elementy od poczatku to bym troche inaczej sklejal silnik.

Kanaly cieplne tylko sobie leza na razie, dodalem obejmy i szwy, jutro pomaluje i bedzie cacy. Chce dodac ciegna od pieca, ale juz robi sie strasznie ciasno... Bede musial uzyc ciapki szpachli zeby kolektory wydechowe plynnie przechodzily w pudla kanalow... Pozatym przejscie miedzy obudowa wentylatora a obudowa cylindrow mnie nie zadowala, ale raczej nic tam nie widac, i nie wiem czy przy tym grzebac. W realu to takie wydmuszki, ale pasowaly dosc dobze i ciasno...

Obrazek

Obrazek

Grill dostal koloru a lampy po kabelku...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chyba jednak bedzie otwarty...

Obrazek

Obrazek

Ale zobaczymy. Jeszcze jeden wieczor grzebania pod maska i bede musial skladac wnetrze. Jak ja nie lubie wnetrz...
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 722
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Reklama

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez Coppercat » wtorek, 8 marca 2016, 02:05

Adas' napisał(a):........

Pomalowalem lampy i palak na ktorym siedza, na razie beda takie, moze skads wytrzasne te prostokatne za mniej niz 17 funtow.

...........


Czy chodzi Ci o takie lampy: 007 :?:
Jeżeli tak, proszę o wiadomość. Cena ok. 14 funtów.
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez Adas' » wtorek, 8 marca 2016, 09:42

Tak, dokladnie te. Ale pozwol ze sie jeszcze zastanowie. 14 funtow to tez 20 Euro. Tyle kosztuje caly samochodzik, a wydac to na dwa kawalki zywicy? Nie tyle ze mi brak kasy, ale zastanawiam sie czy nie jest to az nadto debilne kupic takie duperele za tyle forsy.
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 722
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez siara1939 » wtorek, 8 marca 2016, 10:51

Takie lampy mozesz sobie sam spokojnie zrobic.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez Adas' » wtorek, 8 marca 2016, 12:11

Moge, ale nie chce mi sie. Ani troche.
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 722
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez Adas' » środa, 9 marca 2016, 22:35

Costam dlubie. Podmalowalem te kanaly cieplne, pozatym wyrwalem motor, skleilem z obudowa wiatraka i poszpachlowalem. Chcialem zamienic na Revellowska obudowe, bo tej ktora dala Tamiya nigdy nie widzialem (moze jakis special na Japonie?), ale wtedy ani lampy, ani alternator, ani nic by nie siedzialo tam gdzie ma byc. Po obejrzeniu zdjec, to co zasugerowala Tamiya to raczej jeszcze jedna obudowa i z technicznego punktu widzenia raczej mialo by sens/mozna by se zbudowac z kawalka blachy zeby poprowadzic powietrze do wiatraka.

Obrazek

Zaczalem dlubac przy podlodze i boczkach, pozatym zrobilem wewnetrzne obrysowania drzwi z cyny. Nic latwiejszego nie przyszlo mi do glowy. Ale kaczka to w koncy rurki i pare blach, wyglada okay.

Podloge potraktowalem roznymi frezami, w realu jest pod lakierem potraktowana niewiadomo czym. Zrobilem kilka przetloczen, ale nie wszystkie, w moim aucie zawsze walaly sie jakies smieci, kartony z czesciami zamiennymi, nie bede wiecej dziwaczyl nisz musze, auto mialo byc odpoczynkowe i PZP, a ja tu przerabiam i kombinuje... Pomalowane na razie tak, o, zeby zaczac. Wiecej plukanek, filtrow i okruchow pozniej.

Obrazek

Obrazek

Tu jak bylo:

Obrazek

Bede musial przeszlifowac i pomalowac boczki jeszcze raz. Pomalowalem je pedzlem, i wyszlo lipnie... Wygladaja jak z dykty, a jednak byly gladkie...

Obrazek

Stan na dzis:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 722
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez Adas' » środa, 16 marca 2016, 11:56

Cos tam dlubie.

Mysle ze jestem na polmetku, dlatego dzis pare zdjec zrobione Zorka5. Przy Taunusie takie polmetkowe zdjecia nie telefonem, nie przy zoltej zarowce daly mi motywacyjnego kopa i pomogly znalezc miejsc do poprawek, zobaczymy jak bedzie teraz.

Poki co jakos idzie. Raz zmywalem kola bo za dobze chcialem, potem probowalem poprawic i lakier mi skisl. Potem dlugo mi zeszlo zeby je w ogole dotknac, potem malowalem je chyba z 4 wieczory pod rzad. W moim gracie kola byly dosc pordzewiale, mnostwo pryszczy i lakier podszedl w wielu miejcach rdzawym pomaranczem.

Obrazek

Obrazek

Strasznie trudno to uchwycic w modelu. Za duzo nie dobze, za malo bez sensu. Zadrapania robilem chyba z 10 razy wiele razy mieszajac brazy probujac trafic kolorem. Mialem tez problem wymieszania sobie koloru na te pomaranczowe zacieki, pozatym wiele razy polerowalem felgi pomiedzy poszczegolnymi warstwami pedzlem z kropla zabrudzonej syfem z suchych pasteli polerki (brudna polerka zeby bialy felg zzolkl choc troche).
Wieksze plamy staralem sie rozbic drapiac je na drobniejsze kawalki ostrzem skalpela.

Problemow nastreczyla mi rownierz szpara przy obreczy felgi, w kaczkach zbiera sie tam prawie czarny syf, ale nie "ostro" (czytaj, nie tak ze mozna to po prostu ciapnac washem), tylko raczej nierowno, jakby wyciekajac. Probowalem to zmalowac, ale w modelu wyglada to malo ciekawie... Gdzies byla dyskusja o tym ze jak jest w realu to nie znaczy ze w modelu tez bedzie atrakcyjnie...

No, nie jest idealnie. Nie jest tak jak chcialem, ale chyba jest dosc dobze zeby zostawic to w spokoju i moze, ewentualnie wrocic do tematu jak bede czul sie na silach...

Co jeszcze... Kierunkowskazy, chlapacze (sa z czarnego plastiku, dlatego oszlifowalem i tylko je wypolerowalem przed przyklejeniem), zmontowalem kly zderzakow, troche deski rozdzielczej, poprawilem boczki drzwi. Zrobie kanape w tyle i skleje karoserie z podloga, reszte bede doklejal przez dach. Nie chce robic wnetrza po lebkach, ale niemam na razie motywacji zeby tam grzebac.

Zastanawiam sie czy nie psiknac auta matowym klarem tu i tam. Zanim ja dostalem to stala w garazu z 10 lat, ale jeszcze zanim ja odpalilem po raz pierwszy byla umyta i wytarta szmata nasaczona specyfikiem Fluid Film (taki olej/wosk/zabezpieczenie antykorozujne), takze swiecila sie takim specyficznym polmatem...

Tu zaraz po zwaleniu z lawety...

Obrazek

Tu po smarowaniu:

Obrazek

Pozyjemy uwidzimy. Kolor jest jednak chyba troche zbyt wesoly, choc kurka wodna, teraz jak na niego patrze tu na stole przy sloncu to pasuje...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale tak sumie to chyba nie jest zle.
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 722
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez siara1939 » środa, 16 marca 2016, 17:23

Przednie migacze troche przeskalowane.
No i inny ksztalt. W rzeczywistosci sa bardziej sferyczne.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez Adas' » środa, 16 marca 2016, 19:29

Bo Tamiya to inny rocznik niz moj, a Revellowskie sa jeszcze gorsze.
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 722
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez Adas' » czwartek, 17 marca 2016, 13:15

Kurka wodna, ze tez zauwazyles z tymi kierunkami... Przerobilem. Wymalowalem Revelle (ktore sa troche za male), zrobilem z kawalka rurki te "uszczelke" czy obudowe i chyba jest troche leipej. Albo nie wiem czy leipej, ale przynajmniej te nie wygladja jak sutki maciory...

Pozatym obnizylem lampy o jakies 1,5mm, ktos mi wytkna ze sa za wysoko, i rzeczywiscie... Zaczalem robic skladany dach. Jeszcze paski, podsufitka i dopasowanie do reszty auta. I zaczalem deske rozdzielcza, ale tu jeszcze kupa roboty, i chyba bede od nowa robil zegary bo mi sie te co sa teraz nie widza...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 722
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez cooper69 » czwartek, 17 marca 2016, 14:03

Piękna Kaczucha!
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 863
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 17 marca 2016, 15:34

Jeszcze grill- mało delikatny, porównaj z oryginałem.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez Adas' » czwartek, 17 marca 2016, 16:10

Wiem, pocienialem go juz pare razy ale chyba niemam zdrowia zeby wycinac poprzeczki i probowac to zlozyc w kupe... Raczej przyciemnie go troche i bede z nim zyl az mi sie zachce tam dlubac. O ile w ogole.
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 722
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez Adas' » czwartek, 17 marca 2016, 20:13

No dobra. Wymontowalem, pocienilem jeszcze raz. Wiecej/lepiej nie umiem. Raczej narozrabialem bo teraz widac fakture farby, i dookola znaczka jest mydlo, a przedtem nie... Echhh...

Obrazek
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 722
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Citroen 2CV Adasia, TAMIYA/Revell 1:24

Postprzez Nacktgeboren » czwartek, 17 marca 2016, 22:30

A myślałem, że ja jestem dla siebie wymagający :mrgreen:
Jak na mój gust jest fajnie, zwłaszcza brudzenie i rdza dobrze wygląda.
Zło zawsze zwycięża, bo dobro jest głupie.
http://grim-jester.deviantart.com/
Avatar użytkownika
Nacktgeboren
 
Posty: 675
Dołączył(a): niedziela, 2 czerwca 2013, 09:14
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości