'67 Chevy Corvette Gasser 1/12

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

'67 Chevy Corvette Gasser 1/12

Postprzez Mati_Poland_1234 » sobota, 26 marca 2016, 15:08

Witam
Nie mam weny na kończenie Hayabusy niestety, ale brakowało mi dłubania przy plastiku, to wziąłem się za projekt który obmyślam w głowie od dłuższego czasu. Dawno temu na elektrobazarku kupiłem ten model, i to za naprawde śmieszne pieniądze, nie chce mówić konkretnej kwoty, ale ze te pieniądze można kupić zgrzewkę piwa. Potem się okazało że na Ebayu jest po około 100$. Model to Corvetta C2 '67, skala 1/12, niestety Revella, albo jak kto woli, Monograma, bo takie też były. To zestaw exclusive albo coś takiego bo z aero i akcesoriami w komplecie, lecz tu go nie było, ale i tak mi nie byłby potrzebny (mam swój).
No więc tak, powiem krótko, model to dramat i ciut więcej. Wiem że Revell to taki i taki, ale złożyłem już kilka modeli od nich, i tam tylko trzeba było skubnąć coś, a tu? Nic nie pasuje do siebie, wszędzie przerwy, szczeliny, piłować, doklejać, ciąć. Jak ją wyjąłem z pudełka, to po pierwszym próbnym złożeniu już wiedziałem co się święci.
Na początku chciałem zrobić ją na coś w rodzaju rebela z lat 80, ale potem znalazłem to:

Obrazek

I się zakochałem w koncepcji Gassera. Już od dłuższego czasu chciałem zbudować podobny model, ale nie miałem odpowiedniej bazy. Corvetta może jakoś specjalnie do tego nie pasuje, ale mi się bardzo podoba, a ten model ze względu na swoja sporą skale jest łatwy w przeróbce.
Połowę elementów i tak wywale, to skoro mam dłubać, to zrobię większe modyfikacje. Model i tak był już skubnięty, ale rzeczy typu złożone połówki silnika, złożony kompresor. Dołożyłem kabelki, ale muszę poprawić to tu i tam, i odmalować skrzynie, bo niechcący użyłem zważonej farby. Musze jeszcze przerobić pasek napędzający sprężarke, bo fabryczny jest element jest za krótki, (tak jest za niski, i nie sięga do ośki sprężarki)

Obrazek

W ciągu ostatnich 2 dni zrobiłem przednie resory, i kombinuje jeszcze nad wieszakami.

Obrazek

Obrazek

Tak wygląda złożone na sucho

Obrazek

Starłem trochę opony, i je podrapałem, żeby wyglądały na bardziej zużyte.

Obrazek

Na samym początku jak ją kupiłem, zacząłem robić pełną klatkę, bo to i tak chciałem dać. Ale coś mi strzeliło do głowy robić ja z aluminiowych rurek, zamiast z hipsu. Pewnie jej nie użyję, ale to sie zobaczy.

Obrazek
Avatar użytkownika
Mati_Poland_1234
 
Posty: 39
Dołączył(a): poniedziałek, 29 grudnia 2014, 23:26

Reklama

Re: '67 Chevy Corvette Gasser 1/12

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 26 marca 2016, 16:13

Nie zazdroszczę Monogama, sporo się przy takim nadłubałem.
Ale ciekaw jestem efektu końcowego.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9931
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: '67 Chevy Corvette Gasser 1/12

Postprzez Browarek90 » niedziela, 27 marca 2016, 20:16

Ciekawy projekt będę śledził i dopingował :-)
Avatar użytkownika
Browarek90
 
Posty: 56
Dołączył(a): sobota, 23 maja 2015, 17:49

Re: '67 Chevy Corvette Gasser 1/12

Postprzez Mati_Poland_1234 » niedziela, 27 marca 2016, 22:41

Dzięki za miłe komenty. ;o)
Dziś mniej robótki, bo święta. Wyrzeźbiłem zwrotnice z hipsu i części od starego zawieszenia. Wyszło coś moim zdaniem ładnego, jak na pierwszy raz kiedy robię prawie całe elementy z hipsu.

Obrazek

I przerobiłem pasek, teraz pasuje do silnika jak powinien.

Obrazek

Klatke postanowiłem wywalić, za bardzo to sobie skomplikowałem. Zrobie zwykłą, sześcio punktową, bo jest łatwa, i dobrze wygląda.
http://www.griffinracecraft.com/images/ ... T_CAGE.jpg

Teraz wyprawa do sklepu po kilka bibelotów, jak rurki itp, trochę drobnicy do skończenia, i biore się za bude.
Avatar użytkownika
Mati_Poland_1234
 
Posty: 39
Dołączył(a): poniedziałek, 29 grudnia 2014, 23:26

Re: '67 Chevy Corvette Gasser 1/12

Postprzez Mati_Poland_1234 » czwartek, 31 marca 2016, 07:52

Mam niewielki dylemat - jaki napis dać na oponach? Bo fabrycznie jest na nich wybite Good Year Eagle, ale ten napis jest malutki. Wiec pomyślałem że go zetre, zrobie szablon, i farba zrobie nowy. Tylko jaki? Zostać przy Good Year, czy może Hoosier?
Avatar użytkownika
Mati_Poland_1234
 
Posty: 39
Dołączył(a): poniedziałek, 29 grudnia 2014, 23:26

Re: '67 Chevy Corvette Gasser 1/12

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 31 marca 2016, 11:44

Wszyscy mają Gudjera, zrób inny.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9931
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: '67 Chevy Corvette Gasser 1/12

Postprzez Mati_Poland_1234 » piątek, 1 kwietnia 2016, 09:38

pawel700 napisał(a):W tym wszystkim nie podoba mi się tylko czerwona pęseta z supermarketu....


Mi się z nią dobrze pracuje. Wg mnie nie liczy się marka, ani gdzie się kupuje narzędzia, ważne jak się z nimi pracuje
Avatar użytkownika
Mati_Poland_1234
 
Posty: 39
Dołączył(a): poniedziałek, 29 grudnia 2014, 23:26

Re: '67 Chevy Corvette Gasser 1/12

Postprzez Mati_Poland_1234 » czwartek, 14 kwietnia 2016, 21:04

Była mała przerwa, ale właściwie każdego wieczoru coś dłubałem

Dłuższy czas zajmowałem się przednimi felgami, gdyż chciałem zmniejszyć im głębokość (offset), aby lepiej pasowały do wąskich opon. Druga rzecz to musiałem im zwiększyć średnice, bo były przystosowane do nieco mniejszych opon, niż te które użyję w modelu. Chciałem zrobić je jakoś "klasycznie", czyli w stylu jak WELD, albo inne felgi do dragu. No i zrobiłem je na wzór felg Center Line. Nie są kubek w kubek, tylko na wzór

Obrazek

Efekt jest moim zdaniem niezły. Obok jest kilka rzeczy z malowania

Obrazek

Kończe też przednie zawieszenie. Zostały do zrobienia amortyzatory

Obrazek

Złożone nieco do kupy wygląda tak:

Obrazek

Porównując go do wzorca (http://www.superchevy.com/features/vemp ... /#photo-02) doszedłem do wniosku że przydałoby się podnieść nieco tył, ale to z kolei znowu trochę modzenia. Zastanowię się nad tą opcją jeszcze, bo oznacza to rozkuwanie zawieszenia i w zasadzie zrobienie go od podstaw.
Z dalszych postępów, wymodziłem klatkę. Po godzinie mierzenia, godzinie robienia elementów "składowych", i pół godzinie sklejania tak żeby pasowała, okazała się idealnie nie pasująca i krzywa :P Więc jutro spróbuję zrobić nową, bo tą za bardzo przygrzałem i się nadpaliła. Na moje oko szkody niestety nie do odratowania.
Avatar użytkownika
Mati_Poland_1234
 
Posty: 39
Dołączył(a): poniedziałek, 29 grudnia 2014, 23:26

Re: '67 Chevy Corvette Gasser 1/12

Postprzez karambolis8 » sobota, 16 kwietnia 2016, 07:06

Z przyjemnością podglądam :-)
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 07:24

Re: '67 Chevy Corvette Gasser 1/12

Postprzez Mati_Poland_1234 » czwartek, 5 maja 2016, 23:59

Raport:
Klatka skończona, teraz idzie do malowania. Zastanawiam się nad pomalowaniem jej na chrom, ale muszę przetestować jedną farbę do tego
Dalej, złożyłem przód silnika, czyli koła od pompy wody, alternatora i założony pasek sprężarki. Myślę że wygląda git :D

Obrazek

Teraz kombinuję wlot/chwyt powietrza do sprężarki. Sugerowałem się tymi wymiarami, odpowiednio zeskalowanymi. Podstawowy wymiar jest dobry, tylko proporcje nieco mi się rozjechały :P

Obrazek

Wyszło coś takiego

Obrazek

Powoli, ale do przodu
Avatar użytkownika
Mati_Poland_1234
 
Posty: 39
Dołączył(a): poniedziałek, 29 grudnia 2014, 23:26

Re: '67 Chevy Corvette Gasser 1/12

Postprzez Mati_Poland_1234 » niedziela, 16 października 2016, 21:21

Więc tak, prace nieco zwolniły, ale żeby nie było że nic się nie dzieje, to po troszku sobie dłubie. Obmyśliłem już sobie plan, że zrobię wycinek toru z choinką na starcie, a Corvetta będzie w stopklatce startu, kiedy podnosi przód :twisted: Do tego celu potrzebuje kierowcy. Za dużo figurek kierowców samochodów w 1/12 nie ma, w zasadzie znalazłem tylko jeden zestaw Tamiyki mechaników F1, ale w stylu brytoli z lat '70, więc odpada (plus w zestawie nie ma tak naprawdę kierowcy). Więc muszę rzeźbić. Na szczęście Tamiya robi kilka figurek motocyklistów w 1/12. Kupiłem taką, która pozycją najbardziej odpowiada kierowcy. Więc:

Obrazek

Tak wstępnie to wygląda. Prawa noga przeszła operację, i ułożyłem ją w miarę równolegle z lewą. Siedzi w pozycji jakby energicznie wcisną gaz i puścił sprzęgło :P A poza tym, ta figurka to obłędna lipa. Jakbym robił ją do motoru, bez szpachli by się nie obyło. Dużo szpachli.
Przy okazji tak jakoś postawiłem silnik corvetty obok Hayabusy, i uświadomiłem sobie jak olbrzymie jest te 7.2 lita :shock:

Obrazek

Stay tuned, robota idzie :D

Ps: Odkryłem zaletę Monograma - fantastycznie formuje się go na gorąco
Avatar użytkownika
Mati_Poland_1234
 
Posty: 39
Dołączył(a): poniedziałek, 29 grudnia 2014, 23:26

Re: '67 Chevy Corvette Gasser 1/12

Postprzez Mati_Poland_1234 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 22:21

Słuchajcie, jak bezinwazyjnie wyczyścić model z kurzu? :mrgreen:

Proszę, nie dawajcie bana za odkop, ja tylko chcę skończyć co zacząłem :P
Avatar użytkownika
Mati_Poland_1234
 
Posty: 39
Dołączył(a): poniedziałek, 29 grudnia 2014, 23:26


Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości