VW GOLF GTI mk2 Revell

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

VW GOLF GTI mk2 Revell

Postprzez isz007 » czwartek, 15 września 2016, 17:33

Dzień dobry :)

Chciałbym przedstawić Wam moje zmagania z popularnym modelem na forum, a mianowicie VW GOLF GTI

Wstępnie oszlifowana kasta:

Obrazek

A tak prezentuje się obecnie deska rozdzielcza:

Obrazek
Avatar użytkownika
isz007
 
Posty: 164
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2012, 18:04
Lokalizacja: lubin

Reklama

Re: VW GOLF GTI mk2 Revell

Postprzez isz007 » czwartek, 15 września 2016, 21:17

c.d.
Wywierciłem otwory na przelot w felgach, co zdecydowanie poprawiło ich wygląd, a także ujednoliciłem deskę podkładem 1200, jeszcze będę nad nią pracował....

Obrazek
Avatar użytkownika
isz007
 
Posty: 164
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2012, 18:04
Lokalizacja: lubin

Re: VW GOLF GTI mk2 Revell

Postprzez isz007 » poniedziałek, 19 września 2016, 17:21

c.d.
Nie wiele... ale się dzieje ;)
Wycinanie, szlifowanie, szpachlowanie... jednym słowem Revell...
Patrzyłem sobie trochę na te golfy... i trochę nie mogę się połapać, jaki fotel Revell miał na myśli... Volkswagena "sportowy" czy Recaro, głownie chodzi mi o różnicę w zagłówku miedzy tymi fotelami...
Może ktoś ma jakieś dobre zdjęcia vw golfa mk2 GTI w originale...?

Obrazek
Avatar użytkownika
isz007
 
Posty: 164
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2012, 18:04
Lokalizacja: lubin

Re: VW GOLF GTI mk2 Revell

Postprzez pawel700 » środa, 21 września 2016, 13:35

Mam ten model w swoich zbiorach, więc będę obserwował Twój warsztat. Mnie się trzy rzeczy nie podobają w tym modelu. Koła, a w szczególności opony. Daszki nad lampami wewnętrznymi. Mam też wrażenie że model ma coś skopane z proporcjami/wymiarami nadwozia, jednak tego już się nie poprawi.
Kupiłem go tylko dlatego bo był w promocji w Lidlu :)
pawel700
 
Posty: 363
Dołączył(a): wtorek, 29 listopada 2011, 19:52
Lokalizacja: Kielce

Re: VW GOLF GTI mk2 Revell

Postprzez isz007 » środa, 21 września 2016, 16:43

pawel700 napisał(a):Mam ten model w swoich zbiorach, więc będę obserwował Twój warsztat. Mnie się trzy rzeczy nie podobają w tym modelu. Koła, a w szczególności opony. Daszki nad lampami wewnętrznymi. Mam też wrażenie że model ma coś skopane z proporcjami/wymiarami nadwozia, jednak tego już się nie poprawi.
Kupiłem go tylko dlatego bo był w promocji w Lidlu :)


Model ma wiele wad, ale można je starać się poprawić na tyle, na ile pozwalają umiejętności i cierpliwości ;o)
Z tymi proporcjami to nie wiem..., w każdym bądź razie, Golfa przypomina.... ;o)
Avatar użytkownika
isz007
 
Posty: 164
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2012, 18:04
Lokalizacja: lubin

Re: VW GOLF GTI mk2 Revell

Postprzez isz007 » środa, 21 września 2016, 22:21

c.d.

"Walka" z Revell-em trwa, staram się robić jak najlepiej potrafię, czasem wyjdzie trochę lepiej, czasem gorzej... i znów muszę coś poprawić...elementy na zdjęciu niżej, jak widać jeszcze muszę dopracować...

Obrazek

A może by mu tak wstawić V8? .... ;o) ;o) ;o)

Obrazek
Avatar użytkownika
isz007
 
Posty: 164
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2012, 18:04
Lokalizacja: lubin

Re: VW GOLF GTI mk2 Revell

Postprzez isz007 » czwartek, 22 września 2016, 21:13

c.d.

Spróbuje poprawić nieco fotele, a dokładnie zagłówki, a dokładnie :) ich mocowanie do fotela...
Powalczę również trochę z "lampo-grilem"

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
isz007
 
Posty: 164
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2012, 18:04
Lokalizacja: lubin

Re: VW GOLF GTI mk2 Revell

Postprzez isz007 » piątek, 23 września 2016, 21:11

Zmierzam w tym kierunku, przynajmniej mam takie niepoprawne marzenie... ;o)
Oczywiście kierownica zostaje na swoim miejscu, w tym przypadku brexitu nie będzie...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
isz007
 
Posty: 164
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2012, 18:04
Lokalizacja: lubin

Re: VW GOLF GTI mk2 Revell

Postprzez pawel700 » czwartek, 29 września 2016, 16:36

Zacząłem wczoraj swojego golfa. Na podwoziu napis: made in china 1987. No nie nieźle:)
Wyciąłem kilka głównych elementów karoserii. Szyba nawet pasuje.
Potem był grill i maska. Z tym będzie ciężko żeby to równo połączyć. Ja się chyba zdecyduję"zaspawać" maskę silnika, bo jest lekko wygięta.
pawel700
 
Posty: 363
Dołączył(a): wtorek, 29 listopada 2011, 19:52
Lokalizacja: Kielce

Re: VW GOLF GTI mk2 Revell

Postprzez isz007 » piątek, 30 września 2016, 01:55

pawel700 napisał(a):Zacząłem wczoraj swojego golfa. Na podwoziu napis: made in china 1987. No nie nieźle:)
Wyciąłem kilka głównych elementów karoserii. Szyba nawet pasuje.
Potem był grill i maska. Z tym będzie ciężko żeby to równo połączyć. Ja się chyba zdecyduję"zaspawać" maskę silnika, bo jest lekko wygięta.


Ja usunąłem ten napis, grill w tym modelu to masakra, w ogóle nie pasuje do reszty, ponadto lampy halogenowe są za małe...będę się starał to zmienić, maski nie będę "spawał" u mnie leży całkiem nieźle.
Avatar użytkownika
isz007
 
Posty: 164
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2012, 18:04
Lokalizacja: lubin

Re: VW GOLF GTI mk2 Revell

Postprzez isz007 » piątek, 30 września 2016, 12:35

c.d.

Z maską trochę mnie poniosło, za duży optymizm we mnie wstąpił, chciałem poprawić użebrowanie, ale wyszło nieciekawie, pozostało tylko to usunąć, teraz się zastanawiam co z tym zrobić.... :shock:
Środkowy tunel w miejscu lewarka skrzyni biegów również usunąłem, jest tam "półeczka" na drobne przedmioty... która w wykonaniu revella wyjątkowo mnie się nie podobała...


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
isz007
 
Posty: 164
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2012, 18:04
Lokalizacja: lubin

Re: VW GOLF GTI mk2 Revell

Postprzez pawel700 » sobota, 1 października 2016, 03:17

Ja się teraz męczę przy zderzakach. Są za krótkie, nie stykają się z nadkolami. Trzeba było doklejać kawałki plastiku.
Znalazłem też fajne felgi od... mitsubishi fto, ktorego mam na złomie.
Co do wlotów powietrza, w latach 80 popularne były nakładki na wloty, takie " zadaszenie" co zbiera powietrze i wpycha do środka. Na przykład w Polonezach się pojawiały. To rozwiązanie jak ostatecznie nic się nie uda i trzeba będzie zakryć, zamaskować.
pawel700
 
Posty: 363
Dołączył(a): wtorek, 29 listopada 2011, 19:52
Lokalizacja: Kielce

Re: VW GOLF GTI mk2 Revell

Postprzez isz007 » sobota, 1 października 2016, 11:50

pawel700 napisał(a):Co do wlotów powietrza, w latach 80 popularne były nakładki na wloty, takie " zadaszenie" co zbiera powietrze i wpycha do środka. Na przykład w Polonezach się pojawiały. To rozwiązanie jak ostatecznie nic się nie uda i trzeba będzie zakryć, zamaskować.


O! To jest myśl! :)
Super pomysł.
Avatar użytkownika
isz007
 
Posty: 164
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2012, 18:04
Lokalizacja: lubin

Re: VW GOLF GTI mk2 Revell

Postprzez isz007 » wtorek, 1 listopada 2016, 18:57

Minimalne postępy, usunąłem klamki, teraz muszę wykombinować czy poprawiać te seryjne, czy wykonać jakieś zupełnie nowe, wypełniłem otwór we wnętrzu, na maskę nie mam dobrego pomysłu..., muszę znaleźć odpowiednią blaszkę i wypełnić te dziury.
Popsułem zderzaki, które Revell moim zdaniem wykonał wyjątkowo źle.
Myślałem żeby kupić takie:
http://www.scaleproduction.de/product_info.php?info=p177_v-w-golf-2-gl-stossstangen.html
ale wtedy musiał bym przerabiać kastę, czyli boczna szyba lusterka...itp
Szukałem innych akcesoryjnych zderzaków, ale nic nie znalazłem, zależy mi na wąskich zderzakach..., może ktoś się z takimi spotkał? Fujimi ma takie, ale czy da się kupić wybrane części? Raczej nie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
isz007
 
Posty: 164
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2012, 18:04
Lokalizacja: lubin

Re: VW GOLF GTI mk2 Revell

Postprzez isz007 » niedziela, 13 listopada 2016, 20:58

Golf cd.

Poprawiłem nieco silnik, usunąłem "stare" świece, na ich miejsce wstawiłem nowe, do tego dojdą jeszcze przewody, pewnie z drutu,

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kombinuje też z elementem który możemy nazwać jako całość kolektorem snącym, tutaj też będę chciał wykonać przewody wtrysku paliwa z drutu, te które były razem z odlewem usunąłem, jak również dolną część kolektora ssącego, ale narazie nie mam pomysłu jak go zrobić/dorobić na nowo, coś wymyślę,

Obrazek

Obrazek

Poprawiłem zagłówki w fotelach..., drugi się klei ponieważ wierciłem na szwie i pod wpływem oporu wiertła się trochę rozkleił,

Obrazek

Drobnica...

Obrazek

Dziękuję, cdn.
Avatar użytkownika
isz007
 
Posty: 164
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2012, 18:04
Lokalizacja: lubin

Następna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości