CITROEN DS3 WRC | K. Meeke | 2015 lub 2016

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

CITROEN DS3 WRC | K. Meeke | 2015 lub 2016

Postprzez powerpablo » niedziela, 11 grudnia 2016, 17:58

Witam serdecznie...

Na warsztat całkiem przypadkiem trafił kolejny model. Tym razem padło na Citroena DS3 firmy Heller.....powodem takiej decyzji...po części jest, iż jest mało części, a ponadto nie mam jeszcze tego modelu na półce.

Nie wiem jeszcze do końca z jakiego rajdu i roku powstanie replika auta Krisa Meeke, ale to w późniejszym czasie się rozstrzygnie.

75% za tym projektem:

Obrazek
zródlo internet

35% za tym projektem....

Obrazek
zródlo internet

Do budowy auta posłuży mi model Hellera Citroen DS3 WRC 2013 oraz zestaw żywiczny, który powstał dzięki firmie MF-ZONE przy współpracy PABLO DESIGN:

ver 1:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ver 2:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Myślę, iż w kolejnej aktualizacji podejmę decyzje co do wersji modelu.

pozdrawiam
Pawel
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 20:41
Lokalizacja: Łomża

Reklama

Re: CITROEN DS3 WRC | K. Meeke | 2015 lub 2016

Postprzez Coppercat » poniedziałek, 12 grudnia 2016, 01:37

Czy ver.1 od ver.2 różni się tylko kolorowymi bazgrołami wymalowanymi na kaście ?
Czym różni się waloryzacja żywiczna od transkitów oferowanych np. przez firmę Renaissance-models ?

Bardzo szanuję Twoją pracę, Pawle. Śledzę wszystkie Twoje warsztaty.
Próbuję zrozumieć fakt fascynacji modelami samochodów rajdowych ......

Póki co modele te są dla mnie zniekształconymi wersjami samochodów tzw. drogowych, "ozdobionymi" reklamami sponsorów.
Bardzo rzadko eksponuje się w nich silniki, a to chyba najciekawszy element ......
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): piątek, 5 kwietnia 2013, 23:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: CITROEN DS3 WRC | K. Meeke | 2015 lub 2016

Postprzez karambolis8 » wtorek, 13 grudnia 2016, 08:24

Mi akurat bardzo łatwo zrozumieć fascynację WRC ;) Co do prezentacji, to też uważam że fajnie by było zobaczyć model z wyeksponowanym zawieszeniem czy silnikiem.
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 07:24

Re: CITROEN DS3 WRC | K. Meeke | 2015 lub 2016

Postprzez powerpablo » czwartek, 15 grudnia 2016, 18:31

Coppercat napisał(a):Czy ver.1 od ver.2 różni się tylko kolorowymi bazgrołami wymalowanymi na kaście ?
Czym różni się waloryzacja żywiczna od transkitów oferowanych np. przez firmę Renaissance-models ?

Bardzo szanuję Twoją pracę, Pawle. Śledzę wszystkie Twoje warsztaty.
Próbuję zrozumieć fakt fascynacji modelami samochodów rajdowych ......

Póki co modele te są dla mnie zniekształconymi wersjami samochodów tzw. drogowych, "ozdobionymi" reklamami sponsorów.
Bardzo rzadko eksponuje się w nich silniki, a to chyba najciekawszy element ......


Każdy ma jakiegoś bzika....bardzo lubię auta rajdowe.....ale tylko rajdowe.....wyścigowe już mniej lub wcale mnie nie interesują. Przy modelu auta rajdowego jest znacznie więcej do zrobienia niż przy modelu cywilnym, których mam tez sporo w magazynie.

A jaka jest różnica między zestawem żywicznym a transkitem firmy Renaissance-models lub innego producenta....raczej żadna, gdyż wszystkie takie transkity to nic innego jak żywica.

Fakt takie zestawy modeli faktycznie nie mają wyprasek z silnikiem czy innymi elementami lecz zawsze można go dokupić czy do Subaru lub Mitsubishi takie zestawy są na rynku. A pod maską uwierz mi jest ubogo i mniej tego znajdziesz niż w cywilach.....mam w magazynie zestaw Mitsubishi Lancera WRC EVO VII z zestawem silnika dedykowanym do rajdówki........może kiedyś pokażę w warsztacie.....

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 20:41
Lokalizacja: Łomża

Re: CITROEN DS3 WRC | K. Meeke | 2015 lub 2016

Postprzez Coppercat » czwartek, 15 grudnia 2016, 18:57

Dzięki Pawle za wyjaśnienia 8-)
To co napisałeś nie zdziwiło mnie specjalnie :mrgreen: . Należało się tego spodziewać.
Polemizował bym na temat silników. Zawsze myślałem, że silniki rajdówek są bogatszymi wersjami cywilnych jednostek.
Dodatkowe turbiny, inny wydech, inne filtry itp.
Jest inaczej ?
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): piątek, 5 kwietnia 2013, 23:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: CITROEN DS3 WRC | K. Meeke | 2015 lub 2016

Postprzez powerpablo » czwartek, 15 grudnia 2016, 21:08

Witam.....

Jacku masz rację silniczki są bogatsze w niektóre elementy, ale otwierając maskę do góry to tak porównując to co się dzieje w cywilnym aucie to wygląda to jednak ubogo.
Komora silnikowa nie jest tak oprzyrządowana jak w cywilach i wypchana różnymi zespołami elektryki itp.....ale wracamy do tematu.

mały InBox czyli co pudełko kryje w środku

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Heller nie rozpieszcza nas dużą ilością elementów ale jakość wyprasek jest na dobrym poziomie. Uproszczona jest podłoga zawieszenie itp....ale jakoś sobie poradzimy.

InBox dodatków waloryzacji:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

kalki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wstępna obróbka żywicy i tu zaskoczenie.....bardzo dobrze się obrabia, jest sztywniejsze i twardsze i mam wrażenie kruchości ale nie jest żle, mogę powiedzieć że jest dobrze.

Obrazek
Obrazek

odcięty przód od fabrycznej kasty i również wstępnie pogłębione linie podziału i usunięte spinki tylnej klapy.

Obrazek
Obrazek


No i przymiarka na sucho....jak to pasuję....

Obrazek
Obrazek

Tragedii nie ma i się do szpachluje, przeszlifuje coś zaklei i będzie cacy.

C.D.N.

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 20:41
Lokalizacja: Łomża

Re: CITROEN DS3 WRC | K. Meeke | 2015 lub 2016

Postprzez PawełMT » środa, 28 grudnia 2016, 00:29

Czy połączenie żywicy z plastikiem kiedyś ci nie pęknie? Czy sklejałeś już jakiś model taką metodą? Jeśli tak to czy coś się dzieje w tym miejscu po kilku latach? ;o)

P.S. Zdecydowanie pierwsza wersja malowania ;o)
Avatar użytkownika
PawełMT
 
Posty: 256
Dołączył(a): niedziela, 1 lipca 2012, 02:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: CITROEN DS3 WRC | K. Meeke | 2015 lub 2016

Postprzez powerpablo » sobota, 11 marca 2017, 21:01

Witam....

mała skąpa aktualizacja....części dużo model nie posiada to więcej postępu widać. To co mi się udało zrobić to skleić budę z żywicą - przodem.
Ponawiercałem otworki pod nity w zderzaku oraz w miejsce zaślepek pod halogeny....no i położony podkład szary tradycyjnie by wychwycić miejsca do poprawki.
Ponadto koła prawie gotowe....w zapasie ponawiercane otwory na szpilki i rozwiercony otwór pod piastę....w zawieszeniu....amorkach pozbyłem się fabrycznych nędznych sprężyn i zamieniłem je na drucik 0,5 mm oraz dodałem blaszki z zestawu tarcze itp....chłodnica też dostała blaszki...
deska rozdzielcza w docelowym szarym a'la flocku....

oto efekt dotychczasowych prac....

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

w najbliższym wolnym czasie bedę pieścił karoserię pod docelowy biały podkład....szlifowanie szpachlowanie itp....

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 20:41
Lokalizacja: Łomża

Re: CITROEN DS3 WRC | K. Meeke | 2015 lub 2016

Postprzez powerpablo » poniedziałek, 27 marca 2017, 20:29

Hello...small update...

Powoli i do przodu takie tam małe malowanie itp. Wstępne bo wstępne jeszcze trochę retuszu i przygotowanie pod oklejenie kalkami carbon.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na razie to tyle c.d.n....

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 20:41
Lokalizacja: Łomża

Re: CITROEN DS3 WRC | K. Meeke | 2015 lub 2016

Postprzez powerpablo » niedziela, 23 kwietnia 2017, 21:35

Sorki Panowie, że post pod postem....ale jakieś tam postępy prac chciałem pokazać.
Model dostał kolorki bazowe biały i czarny. Maskowanie nie stanowiło jakiegoś problemu najważniejsze aby wyszło symetrycznie....można powiedzieć że się udało.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po malowaniu przyszedł czas powoli na kładzenia kalkomanii i zacząłem od tych największych. Kalki bardzo ładnie się kładą lecz nie proponuje używać płynów pod kalkę, tylko jedynie wodę z płynem do swobodnego przemieszczenia kalki po kaście. Kalki są grube i na przetłoczeniach - klamki miałem trudności i musiałem naciąć ale ładnie reagują na płyn zmiękczający.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Może kolejny wolny wieczór i skończę oklejenie kasty, wówczas w weekend prysnę bezbarwnym.

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 20:41
Lokalizacja: Łomża

Re: CITROEN DS3 WRC | K. Meeke | 2015 lub 2016

Postprzez powerpablo » sobota, 29 kwietnia 2017, 11:20

Mały up date.....karoseria skończona ....prawie skończona gdyż muszę jeszcze lusterka poprawić oraz okleić spojler oraz przedni zderzak kalką carbon. Ale to wszystko przy okazji klejenia boczków itp.
Muszę jeszcze przy retuszować szarą farbą ubytki przy klamkach oraz czarną wnęki przednich reflektorów.

oto efekty zmagań kalkowania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Przymiarka tylnego spojlera....

Obrazek
Obrazek

Czekam na szablony maskujące do szyb i karoserii. Opracowane i poszło do ciecia na ploterze.

C.D.N......
pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 20:41
Lokalizacja: Łomża


Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości