Prośba o poradę- katastrofa ze sprayem tamiya białym

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Prośba o poradę- katastrofa ze sprayem tamiya białym

Postprzez maciek8791 » czwartek, 27 kwietnia 2017, 23:38

Witam,
Koledzy kupiłem sobie do sklejenia zestaw Italeri 1:24, w którym jest przyczepa - chłodnia.
Po raz pierwszy sklejam coś tam wielkiego - przyczepa jest naprawdę ogromna.
Najpierw nałożyłem na nią podkład Tamiya w sprayu i szło nieźle. Następnie próbowałem aero nanosić farbę akrylową tamiyi ze słoiczka - ale słabo szło, z uwagi na tak duży rozmiar przyczepy. Na dużych powierzchniach miałem cienie, podniosłem znacznie ciśnienie żeby szło szybciej ale to niewiele dało. Żeby to przyspieszyć kupiłem dzisiaj biały spray tamiyi. Przed użyciem wstrząsałem solidnie aczkolwiek nie podgrzewałem go. Efekt po naniesieniu - tragednia, farba zalała mi cały model, wszędzie zacieki. Na górnej części naczepy zrobiły się jakieś bąble - po prostu porażka. Właśnie skończyłem myć to wszystko. Czy ktoś mógłby doradzić czym najlepiej pomalować taka powierzchnie i gdzie był błąd? Może nie powinienem najpierw robić aero, a później pojechać sprayem? Na ten moment skłaniam się do kolejnego malowania wszystkego aero i do całkowitego odejścia od sprayów.
pozdrawiam Maciek
maciek8791
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek, 12 listopada 2015, 21:20

Reklama

Re: Prośba o poradę- katastrofa ze sprayem tamiya białym

Postprzez Seweryn » piątek, 28 kwietnia 2017, 06:14

Dałeś acryl tamiya i spraj go ugotował ;)
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2069
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: Prośba o poradę- katastrofa ze sprayem tamiya białym

Postprzez maciek8791 » piątek, 28 kwietnia 2017, 11:48

Nie wiedziałem że to ma na siebie taki wpływ. Mam jeszcze pytanie czy do modeli samochodów, w ogóle stosuje się akryle tamiyi z aero, czy raczej wszyscy jadą na sprayach (bo np. po sprayu lepiej da się wypolerować) ?
maciek8791
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek, 12 listopada 2015, 21:20


Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości