Toyota AE86 Trueno Initial D FUJIMI 1/24

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Toyota AE86 Trueno Initial D FUJIMI 1/24

Postprzez Ziarkoski » piątek, 21 września 2018, 23:22

Lampy miałem właśnie schowane do woreczka razem z karoserią ale chyba je omyłkowo wyrzuciłem jak wyciągnąłem budę. Właśnie na rogach gdzie są kierunkowskazy są zagięte o ok. 90 stopni. Nauczka na przyszłość żeby chować takie rzeczy w jakiś słoiczek który będzie do tego przeznaczony.
Ziarkoski
 
Posty: 14
Dołączył(a): sobota, 18 sierpnia 2018, 00:29
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Toyota AE86 Trueno Initial D FUJIMI 1/24

Postprzez Bichits » sobota, 22 września 2018, 08:29

Skoro 90 stopni to nie będzie problemu. Albo złączysz dwa kawałki w jeden (clear fix) albo nakleisz dwa kawałki na kaste (także clear fix). To będzie dobre wyjście z tej sytuacji
Bichits
 
Posty: 27
Dołączył(a): środa, 23 maja 2018, 20:17

Re: Toyota AE86 Trueno Initial D FUJIMI 1/24

Postprzez Ziarkoski » poniedziałek, 24 września 2018, 21:42

Dzięki za radę, najpierw spróbuje wyciąć z plastikowej butelki a jak to nie pomoże to poszukam właśnie takich arkuszy przeźroczystych i spróbuje je podgrzać i wygiąć. W ostateczności żywica akrylowa.
Ziarkoski
 
Posty: 14
Dołączył(a): sobota, 18 sierpnia 2018, 00:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Toyota AE86 Trueno Initial D FUJIMI 1/24

Postprzez Rafikk222 » niedziela, 30 września 2018, 20:46

Może będzie to głupie, ale kiedyś dorabiałem kawałek klosza z gorącego kleju, przyklej kawałek taśmy i zostaw tylko mały otwór żeby wprowadzić klej, jak wypełnisz klejem do końca to zalep taśmą całość i czekaj aż ostygnie i wtedy pomaluj farbkami, nawet ładne płaskie wychodzą albo kup jakieś coś z pudełeczkiem plastikowym i dorób z tego przezroczystego plastiku, super nie będzie no ale cóż lepiej tak niż puste dziury
Rafikk222
 
Posty: 23
Dołączył(a): piątek, 6 lipca 2018, 00:27

Re: Toyota AE86 Trueno Initial D FUJIMI 1/24

Postprzez Ziarkoski » wtorek, 2 października 2018, 15:50

Ostatnio doszła do mnie przesyłka z Chin, a w niej flock do paznokci i sitko.

Obrazek

Spróbowałem zrobić dywaniki, mi się efekt podoba bo zawsze to lepsze niż czarny plastik.

Obrazek

Obrazek

Później zabrałem się za zrobienie tablic rejestracyjnych, które są zrobione z kalek naniesionych na siebie.

Obrazek

I najważniejsze to zrobiłem w końcu tylne lampy. Wykonałem je z przeźroczystego cienkiego opakowania, dociąłem wszystko na wstępny wymiar i pomalowałem. Lewa jest do poprawy bo brzydko wyszło światło wsteczne. Całość została przyklejona do nadwozia klejem Humbrol Clearfix.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ziarkoski
 
Posty: 14
Dołączył(a): sobota, 18 sierpnia 2018, 00:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Toyota AE86 Trueno Initial D FUJIMI 1/24

Postprzez Bichits » czwartek, 18 października 2018, 21:01

Małe pytanko odnośnie końcówki wydechu:
Zamierzasz rozwiercić w nim wylot czy zostawiasz tak jak jest?
Bichits
 
Posty: 27
Dołączył(a): środa, 23 maja 2018, 20:17

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości