McLaren MP4/4 (Tamiya, 1:20)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

McLaren MP4/4 (Tamiya, 1:20)

Postprzez PiterATS » sobota, 4 maja 2024, 19:22

Witam
Kolejny model ukończony. Tym razem jest to McLaren-Honda MP4/4 z Tamiyi w 1/20. Model przedstawia bolid Alaina Prosta, z wygranego przez niego GP Hiszpanii 1988.

Z ciekawostek, MP4/4 był jednym z najbardziej dominujących bolidów w historii. Kierowcy zespołu (Senna i Prost) wygrali nim łącznie 15 z 16 wyścigów sezonu 1988 i zgarnęli mistrzostwo (Senna) i wicemistrzostwo kierowców (Prost). Zespół McLaren natomiast wygrał oczywiście klasyfikację konstruktorów i sam jeden zebrał praktycznie tyle samo punktów co pozostałe 17 zespołów razem wziętych.

Model jest raczej wymęczony i na pewno najgorzej zrobiony spośród tych, które ostatnio udało się zrobić. Średnio mi się go sklejało, bez zaangażowania i weny, no ale jest. Trochę błędów też jest, ale lepiej nie będzie. Typowa sztuka dla sztuki, modelarski ulep, zrobiony bez zaangażowania i weny które jakoś nie chciały przyjść. Kolejny będzie lepszy :)
McLaren powędruje jeszcze na odpowiednią podstawkę, tak żeby był spójny wizualnie z pozostałymi moimi modelami.

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I kilka zdjęć z budowy:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 797
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: McLaren MP4/4 (Tamiya, 1:20)

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 5 maja 2024, 10:50

Bajeczka, jak zwykle, choć podobno nieudana.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9962
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: McLaren MP4/4 (Tamiya, 1:20)

Postprzez PiterATS » niedziela, 5 maja 2024, 11:08

No nie udany, jeśli porównam sobie z poprzednimi modelami :) Ale na przykład z imitacji pasów skóropodobnej okleiny na fotelu jestem bardzo zadowolony. Uzyskałem taki efekt, jaki sobie zaplanowałem. Pierwszy raz wykorzystałem również drukowane 3D przełączniki ON/OFF, które widać na tablicy wskaźników. Balem się jak to będzie wyglądać po malowaniu, ale jestem bardzo zadowolony z efektu. Tak więc małe plusiki są ;o)
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 797
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: McLaren MP4/4 (Tamiya, 1:20)

Postprzez Łukasz_K » czwartek, 9 maja 2024, 11:10

Rewelacyjny - jak zwykle. Piękna robota.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4843
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: McLaren MP4/4 (Tamiya, 1:20)

Postprzez PiterATS » sobota, 11 maja 2024, 11:31

Dzięki :)
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 797
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: McLaren MP4/4 (Tamiya, 1:20)

Postprzez blueYeti » niedziela, 12 maja 2024, 21:53

Fajny model !
Kalki jakiej firmy? please.
Jeden z must have jak zbierasz F1 :D

Pewnie znasz...https://www.youtube.com/watch?v=xRtjeWsIscc

Zabieram sie za Jordan191, dzieki za inspiracje.
pozdrawiam
blueYeti
blueYeti
 
Posty: 386
Dołączył(a): sobota, 16 listopada 2013, 23:11

Re: McLaren MP4/4 (Tamiya, 1:20)

Postprzez PiterATS » poniedziałek, 13 maja 2024, 00:26

Dzięki :)
Kalki z logotypami Marlboro to zestaw od MSM Creation, dzisiaj już raczej niedostępny lub trudno dostępny. Karbon natomiast to kalki z Tuner Model Manufactory.
Zazdroszczę tego modelu Jordana, chciałbym kiedyś go dorwać.
Za to w zeszłym tygodniu byłem w Kolonii, w prywatnym muzeum Schumachera i spośród wielu jego bolidów, jakimi jeździł i jakie są tam do obejrzenia, jest również Jordan 191. Auto jest przepiękne, a na żywo robi jeszcze większe wrażenie :)
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 797
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość