Lamborghini Diablo VT - Revell 1:24

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Lamborghini Diablo VT - Revell 1:24

Postprzez SkivoPL » czwartek, 7 maja 2015, 23:15

Witam :)
Kolejny ukończony model, tym razem od Revella. Niestety Revell się nie postarał... wpakował jakiś stary model do nowego opakowania i sprzedaje po kosmicznej cenie. Nie posiada nawet skrętnych kół :D Zapłaciłem 110zł a ilością detali jest porównywalny do modeli za 60zł :lol:
Lambo było modelem testowym. Było to pierwsze podejście do polerowania stąd przetarcia w kilku miejscach :oops:
Wszelkie opinie - te pozytywne i te trochę mniej, mile widziane :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano sobota, 9 maja 2015, 20:35 przez SkivoPL, łącznie edytowano 1 raz
SkivoPL
 
Posty: 34
Dołączył(a): poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 19:05

Reklama

Re: Lamborghini Diablo VT - Revell 1:24

Postprzez kashato » piątek, 8 maja 2015, 19:31

Fajny kolor, niezłe panel lines, ale widać niestety że to revell. Mało realistyczne wydechy, silnik i podwozie bym pobrudził, do tego mogę przyczepić się do kalki która leży jak chce (domaga się sola :D) i tego, że wokół świateł nie ma czarnych uszczelek.

Ogólnie model na wielki plus ale jedna rada - następnym razem za te pieniądze kup coś lepszego, sprawdź sobie tokyo-hobby na eBayu :)
Avatar użytkownika
kashato
 
Posty: 631
Dołączył(a): wtorek, 5 czerwca 2012, 11:41
Lokalizacja: Błonie, Warszawa

Re: Lamborghini Diablo VT - Revell 1:24

Postprzez pawel700 » sobota, 9 maja 2015, 18:12

Gratuluję ukończonego modelu Revell. Te stare ich modele ciężko się składa. Pamiętam mój pierwszy model samochodu Revella i w ogóle mój pierwszy model samochodu: Bugatti EB110. Nie udało mi się go ukończyć, a kupiłem aż 3 zestawy! (w tym jeden niekompletny za grosze - na części). W każdym zestawie części karoserii były krzywe, w każdym w inny sposób. A mimo to ciężko było to zebrać w jeden dobry model. Z zawieszeniem też problemy. Teraz żałuję że zacząłem przygodę z tak trudnym modelem, a nie jakąś tamiyą. Bugatti mnie wymęczył i nawet na jakiś czas zaprzestałem sklejać.
pawel700
 
Posty: 363
Dołączył(a): wtorek, 29 listopada 2011, 20:52
Lokalizacja: Kielce

Re: Lamborghini Diablo VT - Revell 1:24

Postprzez SkivoPL » sobota, 9 maja 2015, 20:10

kashato Dzięki :D Nie brudziłem go (poza silnikiem bo wyglądał ohydnie), bo był to model testowy. Leżał ma półce i patrząc na niego aż nie chciało mi się go sklejać :? Niedawno kupiłem Hayabusę (będzie warsztat) i chciałem popróbować polerki. Nie wyszło najlepiej, ale jestem bogatszy o trochę wiedzy w tym temacie.

pawel700 Na szczęście nie było większych problemów z tym Lambo. Poza ilością detali wszystko było ok. Nawet spasowanie było dobre co mnie trochę zdziwiło :shock:
SkivoPL
 
Posty: 34
Dołączył(a): poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 19:05

Re: Lamborghini Diablo VT - Revell 1:24

Postprzez pawel700 » niedziela, 10 maja 2015, 11:56

Patrzyłem w instrukcje tego Diablo i rzeczywiście jest całkiem inny niż EB110. Wahacze odlane razem z podłogą dużo ułatwiają z geometrią zawieszenia. Trochę głupio zrobili tarcze hamulcowe: dwie połówki połączone po przekątnej. A myślałem że nic głupszego nie wymyślą po dwu-częściowych oponach:)
Dobrze że dałeś zdjęcia w świetle dziennym. Lakier wygląda na nich znakomicie. Robiłeś tak jak w instrukcji ? Czyli srebrny, potem clear pomarańczowy i na to bezbarwny ?
pawel700
 
Posty: 363
Dołączył(a): wtorek, 29 listopada 2011, 20:52
Lokalizacja: Kielce

Re: Lamborghini Diablo VT - Revell 1:24

Postprzez SkivoPL » niedziela, 10 maja 2015, 12:12

O dwuczęściowych oponach jeszcze nie słyszałem :D. Lambo malowałem sprayem TS-12 Orange i na to TS-13 Clear. Potem pasty Tamiya - Coarse, Fine i Finish ;o).
SkivoPL
 
Posty: 34
Dołączył(a): poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 19:05

Re: Lamborghini Diablo VT - Revell 1:24

Postprzez StigModelarz » poniedziałek, 15 czerwca 2015, 21:08

Jakby dokleić naklejkę SV na boku to byłoby diablo z NFS Hot pursuit ale i tak wygląda super. Nie lubię diablo ale modelik super.
StigModelarz
 
Posty: 12
Dołączył(a): sobota, 28 lutego 2015, 11:30


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości