Nissan GT-R R35 - Tamiya 1/24

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Nissan GT-R R35 - Tamiya 1/24

Postprzez kierkus » sobota, 17 lipca 2010, 21:26

Witam serdecznie na forum . To jest mój pierwszy post w galerii. Mam na imię Marcin i sklejam modele głównie aut od lat dziecięcych. Miałem parę sporych przerw w modelarstwie.Oprócz aut czasem robię pancerkę a od niedawna zacząłem zbierać samoloty. Przez kilkanaście lat w magazynie zgormadziłem ok 90 modele więc będę was dręczył moja twórczością :mrgreen: Modele które teraz chciałem zaprezentować są zbudowane po przerwie około 8 letniej.

Skyline r35. Powstawał z przerwami około 5miesięcy. Baza jak i klar pochodzą z mieszalni lakierów samochodowych. Baza z palety nissana. Model bez waloryzacji, prosto z pudła. Tablice czekają na zamontowanie. Klamki zostawiłem w kolorze nadwozia. Jak sądzicie malować tak jak w oryginale a może czarne , czy zostawić tak jak jest ?

Miłego oglądania
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Ostatnio edytowano poniedziałek, 19 lipca 2010, 17:27 przez kierkus, łącznie edytowano 2 razy
kierkus
 
Posty: 33
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 13:07

Reklama

Re: Nissan GT-R R35 - Tamiya 1/24

Postprzez Macio4ever » niedziela, 18 lipca 2010, 16:29

Bardzo ładnie położony lakier, czysto wykonany model. Nie rzuciły mi się w oczy żadne "buły".

Przy następnym modelu koniecznie wrzuć warsztat!
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nissan GT-R R35 - Tamiya 1/24

Postprzez Mr. Headshok » niedziela, 18 lipca 2010, 20:07

Bardzo czysto wykonany model. Ładnie położony lakier. Polerowałeś? Czym?
Jest szansa na fotki wnętrza?
Pozdrawiam,
Tomasz Koebsch
Avatar użytkownika
Mr. Headshok
 
Posty: 1335
Dołączył(a): wtorek, 30 października 2007, 20:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Nissan GT-R R35 - Tamiya 1/24

Postprzez kierkus » wtorek, 20 lipca 2010, 17:29

Mr. Headshok napisał(a):Bardzo czysto wykonany model. Ładnie położony lakier. Polerowałeś? Czym?
Jest szansa na fotki wnętrza?


A więc po lakierowaniu przetarłem papierem 2000-3000 , następnie polerowałem pastami samochodowymi drobno-średnio-gruboziarnistą . Pomagałem sobie także pastami polerskimi gunze i tamiya , jednak nie dawały takich efektów jak samochodowe.
Trochę boję się ściągać karoserię. Wnętrze jednokolorowe czarne matt+półmat. Nie flockowałem
kierkus
 
Posty: 33
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 13:07

Re: Nissan GT-R R35 - Tamiya 1/24

Postprzez Tommy » wtorek, 20 lipca 2010, 17:50

Z tego co mi wiadomo, to polerkę zaczyna się grubo-, a kończy dronoziarnistą pastą :->

Model na wysokim poziomie, dorób panel lines.

PS. to nie Skyline ;o)
nicotine, valium, vicodin, marijuana, ecstacy and alcohol
Obrazek
Tommy
 
Posty: 67
Dołączył(a): środa, 23 września 2009, 17:43

Re: Nissan GT-R R35 - Tamiya 1/24

Postprzez powerpablo » wtorek, 20 lipca 2010, 19:43

Witam.
Mi również podoba się ten modelik. Bardzo ładnie położony lakierek, jeśli to z palety Nissana to jaki dokładnie to lakier (nazwa lub kod?). Ja też teraz mam na warsztacie GT-R'a z tą różnicą że mój jest z AOSHIMY.
Tylko takie małe pytanko i zarazem uwaga czy te tylne koło na pierwszej fotce nie ucieka do tyłu za bardzo :(
No i dołączam się do przedmówców o fotki wnętrza.

pozdrawiam
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: Nissan GT-R R35 - Tamiya 1/24

Postprzez kierkus » niedziela, 25 lipca 2010, 13:13

Tommy napisał(a):Z tego co mi wiadomo, to polerkę zaczyna się grubo-, a kończy dronoziarnistą pastą :->

Model na wysokim poziomie, dorób panel lines.

PS. to nie Skyline ;o)


Tak owszem zaczyna się grubo a kończy drobnoziarnistą i było tak robione. Po co czepianie się słówek?
kierkus
 
Posty: 33
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 13:07

Re: Nissan GT-R R35 - Tamiya 1/24

Postprzez Tommy » wtorek, 27 lipca 2010, 11:32

Przed edycją napisałeś inną, niewłaściwą kolejność, przez co zrozumiałem, że tak właśnie polerowałeś model. Nie miałem zamiaru się czepiać.
nicotine, valium, vicodin, marijuana, ecstacy and alcohol
Obrazek
Tommy
 
Posty: 67
Dołączył(a): środa, 23 września 2009, 17:43


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości