Mercedes Unimog 1:35 Revell + MRModellbau

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Mercedes Unimog 1:35 Revell + MRModellbau

Postprzez klajus » poniedziałek, 10 stycznia 2011, 18:54

Skończony dawno temu ale nie było sposobności do fotografowania...
Doszło kilka listków, paleta, deski i śmieci.
Może się spodoba.
Warsztat tutaj: viewtopic.php?f=21&t=12274
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A tutaj z afrykańskim czarownikiem :mrgreen:
Obrazek
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Reklama

Re: Mercedes Unimog 1:35 Revell + MRModellbau

Postprzez kitt94 » poniedziałek, 10 stycznia 2011, 19:30

Nie wiem dalzcego, ale ten czerwony, pomarańczowy kurz na modelach nigdy mi nie podchodzi. Ale to widocznie kwestia mojego gustu, po model mi się bardzo podoba. Ma klimat, to chyba przez tą betoniarkę :)

A nie zastanawiałeś się, czy zamiast malować lusterek nie lepiej byłoby użyć srebrnego papieru samoprzylepnego? Chociaż jakaś lepsza imitacja :)

P.S.: obejrzałem pierwsze zdjęcia z "Warsztatu" i doszedłem do wniosku, że moja mata modelarska wygląda przy Twojej jak spod igły :P
A już myślałem, że gorszje nie ma :P
kitt94
 

Re: Mercedes Unimog 1:35 Revell + MRModellbau

Postprzez klajus » poniedziałek, 10 stycznia 2011, 20:04

kitt94 napisał(a):Nie wiem dalzcego, ale ten czerwony, pomarańczowy kurz na modelach nigdy mi nie podchodzi. Ale to widocznie kwestia mojego gustu, po model mi się bardzo podoba. Ma klimat, to chyba przez tą betoniarkę :)

Kurz/błotko nie są pomarańczowe... zdjęcia trochę przekłamują... Powinien być piaskowo-kurzowy.
kitt94 napisał(a):A nie zastanawiałeś się, czy zamiast malować lusterek nie lepiej byłoby użyć srebrnego papieru samoprzylepnego? Chociaż jakaś lepsza imitacja :)

Myślałem, nawet Echelon robi takie wkłady do różnych pojazdów i myślałem aby coś podpasować.
kitt94 napisał(a):P.S.: obejrzałem pierwsze zdjęcia z "Warsztatu" i doszedłem do wniosku, że moja mata modelarska wygląda przy Twojej jak spod igły :P
A już myślałem, że gorszje nie ma :P

Mata Olfy służy jako podkład w warsztacie, nie jako tło do robienia zdjęć jak u niektórych... :mrgreen:
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Mercedes Unimog 1:35 Revell + MRModellbau

Postprzez warjat » poniedziałek, 10 stycznia 2011, 20:32

Betoniarka wymiata :D Model jak dla mnie za bardzo w jednym kolorze ale wykonanie ładne:)
Pozdrawiam, Mateusz
Avatar użytkownika
warjat
 
Posty: 107
Dołączył(a): sobota, 25 grudnia 2010, 19:33

Re: Mercedes Unimog 1:35 Revell + MRModellbau

Postprzez klajus » poniedziałek, 10 stycznia 2011, 20:43

warjat napisał(a):Betoniarka wymiata :D Model jak dla mnie za bardzo w jednym kolorze ale wykonanie ładne:)

Dzięki! Starałem się.
Jak to za bardzo w jednym kolorze?
Jaki ma być? W kamuflażu?
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Mercedes Unimog 1:35 Revell + MRModellbau

Postprzez kitt94 » poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:07

klajus napisał(a):Kurz/błotko nie są pomarańczowe... zdjęcia trochę przekłamują... Powinien być piaskowo-kurzowy.

Zwracam honor ;)

klajus napisał(a):Myślałem, nawet Echelon robi takie wkłady do różnych pojazdów i myślałem aby coś podpasować.

Faktycznie, tylko, że mają one ustalony kształt. ALe jeśli się da, można poucinać.
A jak nie to tańsza i niestety trochę gorsza alternatywa- papier kolorowy ze srebrnym arkuszem dostępny w sklepach papierniczych. Chyba nawet mam go naklejonego na któryś z moich samochodów w 1/18, jeśli wypatrzę tą sztukę, a może być trudno, pokażę, jak to wygląda. ;)

klajus napisał(a):Mata Olfy służy jako podkład w warsztacie, nie jako tło do robienia zdjęć jak u niektórych... :mrgreen:

Ot co :mrgreen:
kitt94
 

Re: Mercedes Unimog 1:35 Revell + MRModellbau

Postprzez Radek Filipek » wtorek, 11 stycznia 2011, 00:40

kitt94 napisał(a):A nie zastanawiałeś się, czy zamiast malować lusterek nie lepiej byłoby użyć srebrnego papieru samoprzylepnego? Chociaż jakaś lepsza imitacja :)

klajus napisał(a):Myślałem, nawet Echelon robi takie wkłady do różnych pojazdów i myślałem aby coś podpasować.

kitt94 napisał(a):Faktycznie, tylko, że mają one ustalony kształt. ALe jeśli się da, można poucinać.A jak nie to tańsza i niestety trochę gorsza alternatywa- papier kolorowy ze srebrnym arkuszem dostępny w sklepach papierniczych. Chyba nawet mam go naklejonego na któryś z moich samochodów w 1/18, jeśli wypatrzę tą sztukę, a może być trudno, pokażę, jak to wygląda. ;)


Panowie! Kupujecie w Tesco na dziale z artykułami urodzinowo/okolicznościowymi konfetti za circa 1,80 zł. Wyciągacie duże srebrne kółeczka, a kolorowe dajecie dzieciom, albo trzymacie na sylwestra, urodziny czy innego śledzika. Wszyscy są zadowoleni, rodzina szczęśliwa jak na reklamie, a kółka z konfetti (przynajmniej z tych z tesco) są na tyle duże, że robiłem z nich lusterka do leoparda 2A4 w 1/35, więc spokojnie nadają się do skali, ładnie odblaskują, łatwo je przyciąć i są stosunkowo cienkie, więc polecam przetestować. Pomysł stary, nie mój- chyba kogoś z MW- ale działa ;o)
Avatar użytkownika
Radek Filipek
 
Posty: 76
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 11:36

Re: Mercedes Unimog 1:35 Revell + MRModellbau

Postprzez klajus » wtorek, 11 stycznia 2011, 10:21

Bardzo dobry pomysł! Dzięki!
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Mercedes Unimog 1:35 Revell + MRModellbau

Postprzez kitt94 » wtorek, 11 stycznia 2011, 15:44

To ciekawe, też o tym pomyślę :D
Dzięki Radek! :)
kitt94
 

Re: Mercedes Unimog 1:35 Revell + MRModellbau

Postprzez warjat » środa, 12 stycznia 2011, 21:17

klajus napisał(a):Jak to za bardzo w jednym kolorze? Jaki ma być? W kamuflażu?


W takim kolorze jest dobrze, chodziło mi tylko o to, że wszystko jest takie pomarańczowate ale z tego co mówiłeś to brudzenia troszkę zdjęcia zmieniały i w rzeczywistości tak to właśnie wygląda ale to trochę nie mój klimat chyba :D modeł wykonany na najwyższym poziomie;p
Pozdrawiam, Mateusz
Avatar użytkownika
warjat
 
Posty: 107
Dołączył(a): sobota, 25 grudnia 2010, 19:33

Re: Mercedes Unimog 1:35 Revell + MRModellbau

Postprzez klajus » czwartek, 13 stycznia 2011, 10:01

warjat napisał(a):
klajus napisał(a):Jak to za bardzo w jednym kolorze? Jaki ma być? W kamuflażu?


W takim kolorze jest dobrze, chodziło mi tylko o to, że wszystko jest takie pomarańczowate ale z tego co mówiłeś to brudzenia troszkę zdjęcia zmieniały i w rzeczywistości tak to właśnie wygląda ale to trochę nie mój klimat chyba :D modeł wykonany na najwyższym poziomie;p


Ostatnie zdjęcia są zrobione innym aparatem i trochę przekłamują...
Dzięki za dobre słowo!
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Mercedes Unimog 1:35 Revell + MRModellbau

Postprzez Macio4ever » czwartek, 13 stycznia 2011, 11:54

Ładny, przyjemny model wyszedł, nie da się też ukryć, że koleżanka betoniarka dostaje Oscara za rolę drugoplanową :)
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mercedes Unimog 1:35 Revell + MRModellbau

Postprzez spiton » czwartek, 28 kwietnia 2011, 15:39

Bardzo fajny model, ale foty do bani. Nie ostre, kiepsko skadrowane. A model niezwykłej urody !!
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Mercedes Unimog 1:35 Revell + MRModellbau

Postprzez klajus » czwartek, 28 kwietnia 2011, 15:43

spiton napisał(a):Bardzo fajny model, ale foty do bani. Nie ostre, kiepsko skadrowane. A model niezwykłej urody !!


Co do zdjęć: "nic dodać nic ująć".
Te z końca warsztatu są chyba lepsze...
Mercedesik jest faktycznie ciekawą konstrukcją i pewnie popełnię jeszcze kiedyś jakiegoś w fajnym malowaniu.
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości