HONDA CBR 1100XX BLACKBIRD

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

HONDA CBR 1100XX BLACKBIRD

Postprzez zmorka » środa, 26 stycznia 2011, 18:44

Witam serdecznie:)
Słowo wyjaśnienia ode mnie się należy :oops: , jest to mój drugi model , a pierwszy motocykl, starałem się jak mogłem ,przeczytałem co się dało i wykończyłem wuen-a , któremu serdecznie dziękuję za wszystkie wskazówki i porady (bezcenne), natomiast jeśli chodzi o model to jak wszyscy widzicie posiada całe mnóstwo błędów, których nie wybacza "oko" aparatu, babole są zarówno na wydechach z którymi walczyłem tygodniami, połamałem rączkę pasażera, którą też w miare możliwości starałem się odtworzyć, poza tym niezadowolony jestem z łańcucha, hamulców, lusterek, ale póki co to max moich możliwości, teraz już wiem co mogłem zrobić lepiej (wash jest dla mnie czarną magią), a na koniec fotki, cóż to chyba tez max moich możliwości , postaram się o jakieś lepsze zaplecze nastepnym razem.
Zapraszam do komentarzy, zarówno tych na plus jak i minus.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 28 stycznia 2011, 11:30 przez zmorka, łącznie edytowano 1 raz
zmorka
 
Posty: 467
Dołączył(a): poniedziałek, 1 lutego 2010, 22:33

Reklama

Re: HONDA CBR 1100XX BLACKBIRD

Postprzez Mr. Headshok » środa, 26 stycznia 2011, 19:29

Pozwolę skomentować sobie Twoją pracę jako pierwszy :)

Mam do tego modelu pewien sentyment, gdyż swojego czasu również był on moim pierwszym w karierze jednośladem. Ale zapewniam Cie, że tak ładnie jak Twój to on nie wyglądał.

Gratulacje!!! Model klasa!!! Czysto poskładany, pięknie pomalowany/polakierowany; śrubki, nity, zapinki, otwory w tarczach - ja musiałem popsuć kilka modeli, żeby dojść do takiego poziomu jaki Ty reprezentujesz w swoim motocyklu.
Poprawiłbym jedynie korek wlewu paliwa - jest zdecydowanie za gruby, wystaje sporo poza krawędź baku. I faktycznie coś jest ''nie halo'' z tłumikami... co to za kolor? Coś z nowych ''przypalanych'' Alcladów?
Pozdrawiam,
Tomasz Koebsch
Avatar użytkownika
Mr. Headshok
 
Posty: 1335
Dołączył(a): wtorek, 30 października 2007, 20:04
Lokalizacja: Poznań

Re: HONDA CBR 1100XX BLACKBIRD

Postprzez zmorka » środa, 26 stycznia 2011, 20:33

Mr. Headshok dzięki za komentarz :) co do korka to przyznaje, ale było już niestety po wszystkim nim zdążyłem się zorientować, natomiast jeśli chodzi o ten dziwny chrom to nie jest Alclad, próbowałem z nim ale zupełnie mi to nie szło, próbowałem z super metalizerami Gunze i też mi nie szło, natomiast to "coś" co widać to jest ten Kosutte Ginsan w proszku, za nic nie mogłem uzyskać efektu chromu, na czarnej jest tak jak na zdjęciach, na białej farbie wychodził za "żółty" więc poddałem się i wybrałem mniejsze zło, nie wiem może ktoś wie cos więcej jak się poprawnie ochodzić z tym specyfikiem, bo ja nie mam pojęcia.
zmorka
 
Posty: 467
Dołączył(a): poniedziałek, 1 lutego 2010, 22:33

Re: HONDA CBR 1100XX BLACKBIRD

Postprzez Macio4ever » środa, 26 stycznia 2011, 20:58

No, kolejny modelarz, który wybrał model jedynie słusznej marki ;o)
Co do modelu, to tym razem nie będę szukał dziury w całym, ponieważ moim zdaniem osiągnąłeś bardzo dobry efekt, a to dopiero drugi model. Gratulacje!
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: HONDA CBR 1100XX BLACKBIRD

Postprzez wuen » środa, 26 stycznia 2011, 21:38

Zostałem "wywołany do tablicy" więc wypada skomentować.
Wielkich zasług nie mam w efekcie końcowym - podpowiadałem co i jak na podstawie nabytego doświadczenia przy budowie swoich modeli i cieszę się, że rady nie poszły do kosza.
Jak inni zauważyli - jak na drugi model to więcej niż dobrze. Są i pewne niedociągnięcia ale wynikające z braku doświadczenia a nie kiepskich umiejętności lub nie brania do serca rad innych poprzez czytanie relacji z budowy różnych modeli.
Co do niedociągnięć to "na pierwszy ogień idą" rury wydechowe.
Według mnie przyczyna tkwi w niedostatecznym odtłuszczeniu elementów przed wcieraniem proszku - minimalna ilość tłuszczu nie pozwala uzyskać pożądanego efektu - zbyt mała ilość specyfiku przywarła i czarny przebija spod cienkiej warstewki sproszkowanego aluminium.
Poza tym same plusy - lakier ładnie wypolerowany, model zrobiony czysto - oby tak dalej.
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: HONDA CBR 1100XX BLACKBIRD

Postprzez powerpablo » środa, 26 stycznia 2011, 22:00

Ogólnie nie gustuję w jednośladach......ale lubię popatrzeć jak koledzy modelarze wyciskają z nich niezłe "cacuszka", a ten Twój motocykl jest klasą samą w sobie.
Skoro piszesz że jest to dopiero drugi model i pierwszy jednoślad to tylko pogratulować.
Aż strach pomyśleć jaki będziesz prezentował poziom przy następnych modelach.

Bardzo ładnie podoba mi się i życzę powodzenia w następnych budowach

pozdrawiam
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: HONDA CBR 1100XX BLACKBIRD

Postprzez zmorka » czwartek, 27 stycznia 2011, 14:11

Dziękuje za opinie i komentarze (fajnie się czyta :) ) i postanawiam się troszkę poprawić następnym razem, a będzie to Yamaha R1 w cywilnych barwach :) .
zmorka
 
Posty: 467
Dołączył(a): poniedziałek, 1 lutego 2010, 22:33

Re: HONDA CBR 1100XX BLACKBIRD

Postprzez Mr. Headshok » czwartek, 27 stycznia 2011, 18:25

zmorka napisał(a):...będzie to Yamaha R1...


Ooo, ekstra! Czekam na warsztat :)
Pozdrawiam,
Tomasz Koebsch
Avatar użytkownika
Mr. Headshok
 
Posty: 1335
Dołączył(a): wtorek, 30 października 2007, 20:04
Lokalizacja: Poznań

Re: HONDA CBR 1100XX BLACKBIRD

Postprzez spiton » czwartek, 27 stycznia 2011, 20:54

Bardzo mi się podoba, że czernie na zdjęciach, są takie "niedociągnięte". Daje to bardzo przyjemny- wytrawny klimacik.
Ciekaw są też kadry, choć brak im doskonałości. Niemniej ciekawie kombinujesz.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: HONDA CBR 1100XX BLACKBIRD

Postprzez zmorka » czwartek, 27 stycznia 2011, 21:11

spiton dzięki za zainteresowanie moimi zdjęciami, choc przyznam ,że brakowało mi oświetlenia i musiałem improwizować, niemniej jednak chętnie uwzgledniłbym Twoje rady jesli takowych bys był uprzejmy mi udzielic podczas kolejnych "sesji" ;o)
zmorka
 
Posty: 467
Dołączył(a): poniedziałek, 1 lutego 2010, 22:33

Re: HONDA CBR 1100XX BLACKBIRD

Postprzez spiton » czwartek, 27 stycznia 2011, 21:36

zmorka napisał(a):spiton dzięki za zainteresowanie moimi zdjęciami, choc przyznam ,że brakowało mi oświetlenia i musiałem improwizować, niemniej jednak chętnie uwzgledniłbym Twoje rady jesli takowych bys był uprzejmy mi udzielic podczas kolejnych "sesji" ;o)

Nie mam rad. Nie potrafiłbym zrobić tych zdjęć lepiej.
No, może taka jedna. Ustawiaj dużą przesłonę, bo brakuje Ci trochę głębi ostrości.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: HONDA CBR 1100XX BLACKBIRD

Postprzez TomekWnęk » czwartek, 3 lutego 2011, 23:03

Mr. Headshok napisał(a):
zmorka napisał(a):...będzie to Yamaha R1...
Ooo, ekstra! Czekam na warsztat :)
Ja też, zwłaszcza że
zmorka napisał(a):w cywilnych barwach
A hornet kiedy?
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:00
Lokalizacja: Rzeszów

Re: HONDA CBR 1100XX BLACKBIRD

Postprzez siara1939 » czwartek, 3 lutego 2011, 23:47

Jak na drugi model, to jest lepiej niz dobrze.
Z przyjemnoscia popatrze na Twoje nastepne modele- miejmy nadzieje, ze na forum.
Co do zdjec, to widzialem juz duzo gorsze.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: HONDA CBR 1100XX BLACKBIRD

Postprzez zmorka » piątek, 4 lutego 2011, 09:44

Ja też, zwłaszcza że
zmorka napisał(a):w cywilnych barwach
A hornet kiedy?

Nad R1 juz prace ruszyły, eksperymentuje z super metalizerami od Gunze na ramie, a co do horneta - moge do niego jedynie powzdychać :)
siara1939 napisał(a):Jak na drugi model, to jest lepiej niz dobrze.
Z przyjemnoscia popatrze na Twoje nastepne modele- miejmy nadzieje, ze na forum.
Co do zdjec, to widzialem juz duzo gorsze.

Oczywiście założe wątek warsztatowy, ale póki co wszystkie oczy skierowane są na konkurs, bo tam się oj dzieje :!:
Co do zdjęć to przyznaje, problem nie tkwi w samym aparacie, a mam podstawowe pstrykadełko oczywiście z możliwością manualnego ustawienia parametrów , ale w oświetleniu którego mi brakowało, stąd też słaba głębia ostrości no i reszta, ale oczywiscie postaram sie to wszystko poprawić.
zmorka
 
Posty: 467
Dołączył(a): poniedziałek, 1 lutego 2010, 22:33

Re: HONDA CBR 1100XX BLACKBIRD

Postprzez TomekWnęk » piątek, 4 lutego 2011, 10:32

zmorka napisał(a):co do horneta - moge do niego jedynie powzdychać :)
Wiosna podobno już niedługo ma przyjść.
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:00
Lokalizacja: Rzeszów

Następna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości