Porsche 911 i 914

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Porsche 911 i 914

Postprzez portalus » środa, 19 września 2007, 23:59

Około 2 lata temu zakupiłem na eBay'u BMW M12 NAZCA, jednak sprzedający zrobił mi gwiazdkowy prezent i dołożył do paczki trzy Porsche: 911, 914 i 928 Revella; był to taki amerykański revellowski trzypak. Zacząłem te modele od razu sklejać, jednak były tak wykonane, że od razu tak jak zacząłem tak mi przeszło. Teraz po około 2 latach skończyłem dwa, trzeci 928 ma już gotową kastę, brakuje tylko wnętrza i części podwozia, wszystko pomalowane tylko składać.
Modele te to totalna kicha, nie polecam ich nikomu, maksymalne uproszczenie detali (są silniki, ale takie na niby, są co prawda otwierane maski, opony składają się z dwóch elementów gumowych), brak wycieraczek, niektórych migaczy, fatalnie wykonane światła. O większość elementów można powiedzieć tylko, że mniej więcej pasują. Modele te były tak stare, że kalki do niczego się nie nadawały a szyby były całe porysowane.
Od początku potraktowałem je jako poligony doświadczalne (prosto z pudełka na półkę). Na 911 trenowałem zabawę z podkładem Tamiya i reakcją na malowanie innymi farbami, głównie Testorsa, malowanie żółtym połyskiem i zabawę z paroma innymi technikami. 914 to zabawa z Humbrolem i folią Bare Metall, 928 to przede wszystkim farby Revella.
Poniżej kilka zdjęć przedstawiających co z tego wyszło. 928 w takim tępie skończę może na gwiazdkę.
Jedyne elementy, które dorabiałem to siatka we wlocie w 911 i rury wydechowe u wszystkich. Wycieraczki mam zamiar dorobić kiedyś przy okazji, bo teraz mi się nie chce.
Jedyny plus tych modeli to chyba tylko to, że są prezentują rzadkie wersje, ale nie jestem tego taki pewien bo Porsche to nie jest to, co lubię najbardziej.
Zapomniałem, wszystko skala 1/24.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Reklama

Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości