HONDA CB750F -- tamiya 1:12

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

HONDA CB750F -- tamiya 1:12

Postprzez warjat » sobota, 5 marca 2011, 14:26

Po dwóch miesiącach pracy nad modelem w końcu go ukończyłem.
Wszystkie części są z pudełka oprócz "zadupka", który musiałem dorobić sam, ponieważ zgubiłem gdzieś ową część :lol:
Mimo iż model jest wykonany bez rewelacji podobnie jak zdjęcia za co serdecznie przepraszam jestem z niego zadowolony, ponieważ spędziłem przy jego budowie na prawdę miłe chwile. Jest to mój pierwszy model i każdy kolejny powinien być lepszy :P
Proszę o ocenę modelu :)

Edit: wstawiłem troszkę lepsze fotki, ale nadal nie jestem z nich zadowolony. Sprzęt mi na więcej nie pozwala chyba :oops:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Mateusz
Avatar użytkownika
warjat
 
Posty: 107
Dołączył(a): sobota, 25 grudnia 2010, 19:33

Reklama

Re: HONDA CB750F -- tamiya 1:12

Postprzez warjat » poniedziałek, 7 marca 2011, 17:41

Nie wiem czy tak można ale po dodaniu pierwszej sesji zdjęć stwierdziłem, że nigdy tak paskudnych nie widziałem i dodałem minimalnie lepsze. Przy kolejnej galerii postaram się mieć już lepsze zaplecze i lepszy sprzęt do pstrykania. Pozdrawiam
Pozdrawiam, Mateusz
Avatar użytkownika
warjat
 
Posty: 107
Dołączył(a): sobota, 25 grudnia 2010, 19:33

Re: HONDA CB750F -- tamiya 1:12

Postprzez Macio4ever » poniedziałek, 7 marca 2011, 18:13

Pierwsze koty za płoty ;o) Gratulacje!

Myślę, że miałeś bardzo trudne zadanie aby zrobić cywila pędzlem i to za pierwszym podejściem. Z drugiej strony osobiście uważam, że każdy skończony model, to fajny model.

Za największy plus uznałbym też to, że jesteś otwarty na sugestie i uwagi innych, które moim zdaniem przyniosą fajne efekty przy następnym modelu, i w tym wniosły wiele zmian na lepsze.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: HONDA CB750F -- tamiya 1:12

Postprzez MWALLO » poniedziałek, 7 marca 2011, 18:27

Choć sam motocykl nie jest w moim guście to jego wykonanie jest super, kawał dobrej roboty- Tak trzymaj!!


Pozdrawiam
Michał
MWALLO
 
Posty: 142
Dołączył(a): wtorek, 26 lutego 2008, 15:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: HONDA CB750F -- tamiya 1:12

Postprzez warjat » poniedziałek, 7 marca 2011, 20:59

Dzięki wielkie za dobre słowa ;o)

Macio4ever napisał(a):Za największy plus uznałbym też to, że jesteś otwarty na sugestie i uwagi innych, które moim zdaniem przyniosą fajne efekty przy następnym modelu, i w tym wniosły wiele zmian na lepsze.


No i oby tych sugestii i uwag było jak najwięcej bo bez tego ani rusz :lol: No a jakieś efekty tego czego się już nauczyłem być może zobaczymy już niedługo bo w tym tygodniu zaczynam kolejny warsztat, w którym mam zamiar nauczyć się więcej niż w poprzednim :P
Pozdrawiam, Mateusz
Avatar użytkownika
warjat
 
Posty: 107
Dołączył(a): sobota, 25 grudnia 2010, 19:33

Re: HONDA CB750F -- tamiya 1:12

Postprzez Kazik » poniedziałek, 7 marca 2011, 21:19

Pierwsze koty za płoty - dokładnie.
Z daleka nie jest źle ;o)
A tak na serio to powtórzę to, co już kiedyś powiedziałem. Motor na pierwszy model wbrew pozorom to nie jest łatwy wybór, bo wszystko 2 razy większe, czemu malowanie pędzlem nie służy a na dodatek metalizerów mnogo.

Jestem przekonany, że przy kolejnym będzie dużo lepiej, bo masz dobre podejście do tematu!
Trzymam kciuki i powodzenia!
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: HONDA CB750F -- tamiya 1:12

Postprzez warjat » piątek, 11 marca 2011, 20:13

Dzięki wszystkim za wiarę we mnie, postaram się nie zawieść :P
Pozdrawiam, Mateusz
Avatar użytkownika
warjat
 
Posty: 107
Dołączył(a): sobota, 25 grudnia 2010, 19:33

Re: HONDA CB750F -- tamiya 1:12

Postprzez Jajacek » środa, 30 marca 2011, 11:47

Model nieźle wykonany, ale mam jedno zastrzeżenie co do malowania. Użyłeś za gęstej farby (czerwonej, na karoserii) i nie rozpłynęła się dobrze po tryśnięciu aerografem. Farba do aerografu powinna być rzadziutka, o konsystencji mleka. Poza tą jedną uwagą - super.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Jajacek
 
Posty: 273
Dołączył(a): piątek, 18 marca 2011, 14:27
Lokalizacja: Kłodzko

Re: HONDA CB750F -- tamiya 1:12

Postprzez Kazik » środa, 30 marca 2011, 12:04

Warto zaglądać do warsztatu. Była mowa na ten temat.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: HONDA CB750F -- tamiya 1:12

Postprzez warjat » piątek, 1 kwietnia 2011, 17:11

Jajacek napisał(a):Model nieźle wykonany, ale mam jedno zastrzeżenie co do malowania. Użyłeś za gęstej farby (czerwonej, na karoserii) i nie rozpłynęła się dobrze po tryśnięciu aerografem. Farba do aerografu powinna być rzadziutka, o konsystencji mleka. Poza tą jedną uwagą - super.


Model był malowany sprayem, bo niestety nie miałem aero :P Bardzo dziękuję za pochwałę :lol:
Pozdrawiam, Mateusz
Avatar użytkownika
warjat
 
Posty: 107
Dołączył(a): sobota, 25 grudnia 2010, 19:33


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości