Fire Jeep Italeri 1:24

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Fire Jeep Italeri 1:24

Postprzez PsyhoSpider » niedziela, 27 marca 2011, 19:52

Mój pierwszy pojazd. Na początku miał być czyścioch, jednak później pomyślałem aby go jednak ubłocić. W końcu to Jeep. Błędów na pewno sporo, człowiek w końcu uczy się na błędach i mam nadzieje że kolejne będą lepsze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wiem że jeszcze mi daleko do waszego poziomu, ale się na razie nie zrażam ;o)
Ostatnio edytowano niedziela, 27 marca 2011, 20:28 przez PsyhoSpider, łącznie edytowano 1 raz
Warsztat Obrazek
Avatar użytkownika
PsyhoSpider
 
Posty: 230
Dołączył(a): poniedziałek, 16 listopada 2009, 18:57
Lokalizacja: Nysa

Reklama

Re: Fire Jeep Italeri 1:24

Postprzez wuen » niedziela, 27 marca 2011, 20:10

Czy możesz napisać co jest na fotkach? Nie mam monitora 42 calowego tylko 17-tkę i mogę jedynie domyślać się co przedstawiają...
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: Fire Jeep Italeri 1:24

Postprzez robson » poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 09:49

Chyba wrócił z akcji :)
Avatar użytkownika
robson
 
Posty: 95
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 14:50
Lokalizacja: KM Rozbitek Rędziny

Re: Fire Jeep Italeri 1:24

Postprzez Macio4ever » poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 14:32

Odnosząc się czysto merytorycznie:

1. Obudowa wyciągarki ma szef po łączeniu form. Myślę, że przy kolejnej pracy warto zadbać przede wszystkim o podstawy - czyli właśnie idelane przygotowanie modelu przed malowaniem
2. Niedokładne malowanie narzędzi na boku, butli z tyłu pojazdu
3. Całe malowanie sprawia wrażenie przylanego
4. Brudzenie nie podnosi realizmu modelu
Więcej ciężko jest ocenić ze względu na jakość zdjęć. Każdy z nas zaczynał i nie zawsze te foty wychodziły i wychodzą. Spróbuj następnym razem aby przynajmniej ta część kadru miała ostrość, którą chcesz zaprezentować.

Powodzenia przy następnym modelu!
Ostatnio edytowano wtorek, 5 kwietnia 2011, 15:32 przez Macio4ever, łącznie edytowano 1 raz
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fire Jeep Italeri 1:24

Postprzez PsyhoSpider » wtorek, 5 kwietnia 2011, 14:58

Macio4ever napisał(a):Odnosząc się czysto merytorycznie:

1. Obudowa wyciągarki ma szef po łączeniu form. Myślę, że przy kolejnej pracy warto zadbać przede wszystkim o podstawy - czyli właśnie idelane przygotowanie modelu pzred malowaniem
2. Niedokładne malowanie narzędzi na boku, butli z tyłu pojazdu
3. Całe malowanie sprawia wrażenie przylanego
4. Brudzenie nie podnosi realizmu modelu
Więcej ciężko jest ocenić ze względu na jakość zdjęć. Każdy z nas zaczynał i nie zawsze te foty wychodziły i wychodzą. Spróbuj następnym razem aby pzrynajmniej część kadru miała ostrość, ta którą chcesz zaprezentować.

Powodzenia przy następnym modelu!


Jak już pisałem wiem że model jest raczej słaby. Człowiek musi się w końcu na czymś uczyć. Brudzenie wykonywałem pierwszy raz i wiem że skopałem na całej linii. Zdjęcia w moim wykonaniu to porażka. Próbowałem różnych ustawień aparatu i te które zamieściłem były najlepsze. Jestem przykładem antytaleńcia fotograficznego. Spróbuję następnym razem zrobić zdjęcia z większej odległości i później wykadrować to co będę chciał pokazać.
Warsztat Obrazek
Avatar użytkownika
PsyhoSpider
 
Posty: 230
Dołączył(a): poniedziałek, 16 listopada 2009, 18:57
Lokalizacja: Nysa

Re: Fire Jeep Italeri 1:24

Postprzez Macio4ever » wtorek, 5 kwietnia 2011, 15:31

No ale rozumiem, że wstawiłeś go tu aby uzyskać potencjalnie cenne info. Zrób aparatem na statywie lub postaw go na czymś i odpal samowyzwalaczem. Jeżeli nie masz możliwości ustwawień manulanych czasu i przesłony to ustaw auto i dobrze oświetl model.

Może masz ustawienie z kwatkiem (ala makro) lub portret - spróbuj z tym i traśnij kilkanaście fotek - wtedy łatwiej wybierzesz taką, która będzie w miarę ok.

W razie czego pytaj o kwestie modelarskie, bo od foto są tutaj znacznie lepsi fachowcy. Wstaw warsztat w cywilach, chętnie pomożemy.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fire Jeep Italeri 1:24

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 5 kwietnia 2011, 15:53

Mam niejasne wrażenie, że obiektyw aparatu jest zabrudzony, ponieważ wszystkie zdjęcia mają mgiełkę, niezależnie od ostrości, zwłaszcza po lewej.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9951
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fire Jeep Italeri 1:24

Postprzez PsyhoSpider » wtorek, 5 kwietnia 2011, 18:35

piotr dmitruk napisał(a):Mam niejasne wrażenie, że obiektyw aparatu jest zabrudzony, ponieważ wszystkie zdjęcia mają mgiełkę, niezależnie od ostrości, zwłaszcza po lewej.


Teraz to się najem wstydu. Na usprawiedliwienie mogę tylko napisać że moja córeczka lubi sobie biegać i robić fotki wszystkiemu. Jej paluszki idealnie pasują do obiektywu. Zrobiłem na próbę nowe fotki, chyba troszkę lepsze, bo i więcej błędów na modelu widać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Warsztat Obrazek
Avatar użytkownika
PsyhoSpider
 
Posty: 230
Dołączył(a): poniedziałek, 16 listopada 2009, 18:57
Lokalizacja: Nysa

Re: Fire Jeep Italeri 1:24

Postprzez Macio4ever » wtorek, 5 kwietnia 2011, 20:14

No od razu lepiej! Może nie całkiem dla samego modelu :P ale już znacznie więcej widać.

Na zdjęciu wnętrza chyba masz za wysokie ISO (pewnie automat) z powodu za słabego światła. Ustaw jak się da na stałe, maks 400 wtedy nie powinno być tylu artefaktów.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fire Jeep Italeri 1:24

Postprzez SHERMAN222 » poniedziałek, 4 lipca 2011, 17:03

EE nie jest tragicznie :mrgreen:
Rdza i wgniecenia+anatomia cywili http://www.accidenti-a-me.com/
trochę zdjęć : http://www.panzerpunkt.info/index.html
http://www.youtube.com/watch?v=InRDF_0l ... re=related
☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭
Avatar użytkownika
SHERMAN222
 
Posty: 355
Dołączył(a): piątek, 24 czerwca 2011, 18:37
Lokalizacja: Bobrek


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości