Audi R8 - Revell - 1:24 - Standard

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Audi R8 - Revell - 1:24 - Standard

Postprzez darkies » piątek, 29 kwietnia 2011, 15:52

Dzisiaj skończyłem model, dzisiaj zrobiłem galerię. Zapraszam do oglądania i komentowania.
Link do wątku warsztatowego: viewtopic.php?f=244&t=14626

Obrazek

Audi obfotografowane na podjeździe w świetle naturalnym.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A te już z warsztatu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Powiedzieli mi żebym się tutaj zarejestrował i powiedział conieco o światłach...
Pozdrawiam wszystkich modelarzy klejących cywilkę - Maciej Rembisz.
Avatar użytkownika
darkies
 
Posty: 184
Dołączył(a): niedziela, 28 września 2008, 20:43
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

Re: Audi R8 - Revell - 1:24 - Standard

Postprzez Macio4ever » piątek, 29 kwietnia 2011, 20:18

Myślę, że to model z najlepszym lakierem wśród Twoich prac. To na co osobiście zwróciłbym uwagę to bardziej precyzyjne maskowanie przy malowaniu uszczelek szyb.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Audi R8 - Revell - 1:24 - Standard

Postprzez Fred-k2 » piątek, 29 kwietnia 2011, 22:25

Również zgodzę się z Maćkiem, od siebie dodam tylko, że warto by przyciemnić linie blach, co dodałoby realizmu.
pozdrawiam Fryderyk, modelarz ambitny lecz leniwy
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Fred-k2
 
Posty: 1488
Dołączył(a): środa, 20 maja 2009, 22:17
Lokalizacja: Poznań

Re: Audi R8 - Revell - 1:24 - Standard

Postprzez Kazik » piątek, 29 kwietnia 2011, 23:05

Jak dla mnie trochę mdławo wyszła ta R8.
Ten wózek w rzeczywistości ma charakter, styl i agresję a u Ciebie wygląda trochę jak nieudana replika z włókien szklanych.
Aż się prosi przynajmniej o carbon na panelu za drzwiami (albo chociaż ciemniejszy kolor) i delikatne zaznaczenie linii podziału.
W samym wykonaniu widać trochę pośpiech. Na lakierze gdzieniegdzie widać poprzyklejane paproszki, kiepsko pomalowane klosze i szyby, otwory w wydechu nierówne, wnętrzu przydał by się lekki łosz żeby nie było aż tak jednolite.
Modelarstwo to nie wyścigi i wydaje mi się że szkoda trochę kasy na odwalanie kolejnych modeli na sztuki. Takie moje prywatne zdanie.
Podsumowując nie jest źle ale jest trochę rzeczy do poprawy.
Powodzenia i pozdrawiam.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Audi R8 - Revell - 1:24 - Standard

Postprzez portalus » sobota, 30 kwietnia 2011, 22:17

Według mnie całkiem przyjemnie się ten wóz prezentuje w żółtym, kolorowe panele oczywiście nadały by agresji ale jest jak jest.
Szkoda tylko, że się tak pospieszyłeś na koniec - wiem, też tak mam, że chcę już skończyć model bo mnie nudzi po tych kilku miesiącach ale można w ten sposób go tylko zepsuć.
Gdybyś wykończył karoserię odrobinę bardziej precyzyjnie to byłoby super, poniżej lista elementów, które można jeszcze wg mnie poprawić, a które powinny poprawić wrażenia ogólne:
- czarne parapety pod oknami (górne załamanie poszycia drzwi)
- czarne trójkąty przy słupku A
- wyrównanie postrzępionych malowań końcówek rur wydechowych.

W związku z tym, że wkrótce przyjdzie mi w udziale ocenić ten model na zakończenie konkursu pozwolę sobie już dzisiaj dać kilka odpowiedzi na przyszłość:
- malowanie prostych krawędzi najlepiej robić od maski z taśmy klejącej (przy szybach zostaw sobie tylko do wyprowadzenia od ręki narożniki)
- wymaluj na kloszach lamp ramki czarne lub pod kolor karoserii - nie ma wtedy takich nienaturalnych białych krawędzi zdradzających min. ich grubość
- lakieruj budę bez lusterek i innych dodatków - łatwiej jest polerować
- wklejaj klosze i szyby na np. kleje typu wikol lub dwuskładnikowe bezbarwne żywice
Z reszta radzisz sobie całkiem nieźle i trzymam kciuki za Twoje postępy.
Pozostałe triki przyjdą z czasem.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości