Subaru Impreza TypeR MY'00 [1:24] - FUJIMI - Standard

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Subaru Impreza TypeR MY'00 [1:24] - FUJIMI - Standard

Postprzez krzysiekk » wtorek, 3 maja 2011, 16:38

Na wstępie chciałbym podziękować za przedłużenie konkursu, bo dzięki temu mam przyjemność zaprezentować skończoną Imprezę.

Sam model prosty i nieskomplikowany, a w wielu miejscach nawet zbyt uproszczony. Postarałem się wyciągnąć z niego maksimum - w niektórych miejscach się udało, w innych niekoniecznie.

Zmienione zostało:
- hamulce przód - nawiercone otwory;
- hamulce tył - zmniejszona średnica tarczy , zmienione zaciski;
- nawiercone wloty w zderzaku;
- wycięte wloty w masce i wklejona siatka;
- zmodyfikowane łączenie dokładek przedniego i tylnego zderzaka;
- wytrasowane linie podziału materiału na fotelach i dopasowanie malowania do oryginału

Model malowany podkładem, lakierem (TS) i bezbarwnymi (Mr. Hobby) z puszki, a reszta pędzlem - głównie Humbrole.

Z części rzeczy jestem bardzo zadowolony, z innych mniej. Niestety wyszła skórka pomarańczy na lakierze, której nie udało mi się opanować. Fotele też pozostawiają sporo do życzenie, ale w pewnym momencie myślałem, że będzie gorzej.

Koniec gadania - czas na zdjęcia :) Miłego oglądania!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wnętrze:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podwozie:

Obrazek
krzysiekk
 

Reklama

Re: Subaru Impreza TypeR MY'00 [1:24] - FUJIMI - Standard

Postprzez Kazik » wtorek, 3 maja 2011, 17:21

Na pierwszych fotach prawie nie widać tego "pomarańcza". Dopiero na zbliżeniach rzuca się w oczy. Wnętrze równie smutne jak w prawdziwych subarynach więc nie jest źle ;o)
Generalnie czysto i schludnie.
Wystarczy w przyszłości popracować trochę nad lakierowaniem.

I tak przy okazji, masz matrycę do lekkiego czyszczenia w aparacie.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Subaru Impreza TypeR MY'00 [1:24] - FUJIMI - Standard

Postprzez Macio4ever » wtorek, 3 maja 2011, 17:46

Fajnie, że udało Ci się zdążyć przed końcem konkursu. Lubię tę generację Subaru i ten charakterystyczny kolor. Pewnie przy następnym warto popracować nad lakierem.

To co mogę jeszcze podpowiedzieć, to przy maskowaniu szyb (czarna ramka) gdzie brzeg jest zaznaczony (zmatowiony) lepiej wyjechać z maską w przestrzeń szyby niż odwrotnie. Wtedy unika się takich jasnych linii przy czarnej krawędzi, co trochę widać na przedniej szybie.

Teraz czekamy na kolejny warsztat ;o)
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Subaru Impreza TypeR MY'00 [1:24] - FUJIMI - Standard

Postprzez Fred-k2 » wtorek, 3 maja 2011, 18:31

Świetnie, że skończyłeś w terminie, gratuluję modelu. Jak z reguły unikam malowania pędzlem ile się da bo nie jestem w tym za dobry ale muszę przyznać, że wyszło Ci to dobrze. Model zrobiony schludnie, głównym minusem jest skórka pomarańczy, szkoda ze nie udało się jej wypolerować. Teraz czekamy na kolejny warsztat!
pozdrawiam Fryderyk, modelarz ambitny lecz leniwy
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Fred-k2
 
Posty: 1488
Dołączył(a): środa, 20 maja 2009, 22:17
Lokalizacja: Poznań

Re: Subaru Impreza TypeR MY'00 [1:24] - FUJIMI - Standard

Postprzez krzysiekk » wtorek, 3 maja 2011, 21:48

Dzięki za pozytywną ocenę :)

Skórki pewnie można było uniknąć, ale nie było już teraz czasu na walkę. Próbowałem zeszlifować ile się dało, ale miejscami zacząłem przecierać się do podkładu, a tego na pewno w terminie bym nie wyciągnął.

Model traktowałem bardziej jako zbieranie doświadczeń więc mam nadzieję, że kolejne będą już lepsze :)

Kolejny warsztat już dawno zaczęty. Będę próbował skończyć rozgrzebanego Caymana S. Ale po tym modelu widzę, że bez aero długo nie pociągnę :)
krzysiekk
 


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości