YAMAHA YZF-R1 TAMIYA 1/12

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

YAMAHA YZF-R1 TAMIYA 1/12

Postprzez zmorka » niedziela, 12 czerwca 2011, 20:13

I przy następnym obiecuję się poprawić :oops: O błędach pisałem w wątku warsztatowym, z pewnością znajdziecie ich więcej, wysłucham, brakujące śruby z owiewek uzupełnie jutro. Wydech robiłem karbonowy ale za mocno go ściemniłem mr.color black clear, jak zwykle Alclad mi nie wyszedł.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
zmorka
 
Posty: 467
Dołączył(a): poniedziałek, 1 lutego 2010, 22:33

Reklama

Re: YAMAHA YZF-R1 TAMIYA 1/12

Postprzez daddycustomizer » niedziela, 12 czerwca 2011, 20:41

Bardzo czysto, ładny lakier.Osobiście dodałbym brudzenie łańcucha i przejechanie papierem ściernym opon.
daddycustomizer
 
Posty: 215
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 13:02

Re: YAMAHA YZF-R1 TAMIYA 1/12

Postprzez powerpablo » niedziela, 12 czerwca 2011, 22:05

Powiem szczerze, że nie gustuje w jednośladach, ale jak patrze na te modele co koledzy robią i ten Twój to nachodzi mnie myśl żeby kiedyś spróbować skleić taki lub inny motorek.
A teraz na temat samego modelu to naprawdę kawał wspaniałej roboty, lakier bardzo ładnie położony i wypolerowany.
Jednym słowem bardzo mi się podoba.
Tak trzymać

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: YAMAHA YZF-R1 TAMIYA 1/12

Postprzez Kazik » niedziela, 12 czerwca 2011, 22:32

Zdjęcia trochę lipne i nie widać dokładnie detali, ale generalnie nie jest źle tak jak piszesz.
Sklejony bardzo czysto.
Świeci się w każdym miejscu ;o) opony mogły by się mniej świecić.
No i w zasadzie ... ja nic tu więcej z błędów nie widzę.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: YAMAHA YZF-R1 TAMIYA 1/12

Postprzez Fred-k2 » niedziela, 12 czerwca 2011, 23:20

To samo co Marek napisał. Myślę, że spanikowałeś bez potrzeby ;o) Chętnie bym go ustawił koło mojej Yamahy 8-)
pozdrawiam Fryderyk, modelarz ambitny lecz leniwy
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Fred-k2
 
Posty: 1488
Dołączył(a): środa, 20 maja 2009, 22:17
Lokalizacja: Poznań

Re: YAMAHA YZF-R1 TAMIYA 1/12

Postprzez zmorka » niedziela, 12 czerwca 2011, 23:42

Dzięki za miłe słowa. Niestety Marek ma racje, zdjęcia celowo tak robiłem (bez retuszowania) żeby troszkę poprawić ogólny widok, tutaj kilka małodoskonałych detali :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać w dalszym ciągu problemy z Alcladem, tłumik z karbonem też nie za ładnie, przednie zawieszenie z błedami np. uszczelki przy lagach. Po raz pierwszy robiłem blaszki itd itd.

PS. Marek,dzięki za łańcuch, Waldek dzięki za porady :) .
zmorka
 
Posty: 467
Dołączył(a): poniedziałek, 1 lutego 2010, 22:33

Re: YAMAHA YZF-R1 TAMIYA 1/12

Postprzez Kazik » poniedziałek, 13 czerwca 2011, 00:40

Grzesiek,
coś mi się wydaje że za wiele od siebie wymagasz.
Nie wiem jakie masz oczekiwania ale jak na takie powiększenia jak teraz wrzuciłeś to to i tak wygląda całkiem nieźle.
Fajnie że masz trochę samokrytycyzmu ale ja bym nie przesadzał. Podziel się nim z innymi. Przydało by się.
Gdybyś wrzucił fotki bez tych uwag to nikt by nic nie powiedział a usłyszał byś tylko same dobre słowa.
Karbonowi na puszkach wg. mnie nic nie można zarzucić, blaszki ok. można było tylko tarcze przytrzeć troszkę dalej i klika pierścieni nie centrycznie się przykleiło. Z alcladem też nie wiem o co komon bo wygląda niczego sobie.
Generalnie strach pomyśleć jak to będzie jak powiesz że model Ci wyszedł i jesteś zadowolony.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: YAMAHA YZF-R1 TAMIYA 1/12

Postprzez Macio4ever » poniedziałek, 13 czerwca 2011, 08:48

Ładnie i czysto wykonany model. Przychylam się do słów Marka - przy takich powiększeniach to należy być ostrożnym z samobiczowaniem :)

Co do Alcalda - to domyślam się, że chodzi o brak efektu chromu np na tłoczysku amortyzatora. Jedyne co mogę z własnego doświadczenia powiedzieć, to że, wszelkie niedoskonałości są pochodną niewystarczajaco przygotowanej powierzchni. Najłatwiej to sprawdzić malujać chromem po powierzchni pociągniętej 2K. Zawsze wyjdzie lustro :)

No ale wracając do modelu. Gaiowy lakier wygląda zacnie aż mnie to denerwuje, że mi tak nie wychodzi :) Karbon - też nie wie o co kaman?
Opony zdecydowanie - nawet teraz lekko przetarłbym papierem.

Fotkom brakuje głębi - trzeba by następnym razem robić na większej pzrysłonie.

Podsumowując - gratulacje, czekamy na następny ;o)
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: YAMAHA YZF-R1 TAMIYA 1/12

Postprzez zmorka » poniedziałek, 13 czerwca 2011, 10:33

Już nie będę marudził :) , za niedługo wezmę się za Honde RC211V którą chcę zrobić w barwach Camela :mrgreen: no i oczywiście popracować przy niej nad jakością :!:
Jeszcze raz dziękuję za miłe słowa :) .
zmorka
 
Posty: 467
Dołączył(a): poniedziałek, 1 lutego 2010, 22:33


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości