Lancia Stratos - Revell 1:24

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Lancia Stratos - Revell 1:24

Postprzez lucaso27 » niedziela, 17 lipca 2011, 18:28

Postanowilem pokazać model lancii, który sklejałem przez ok 5 lat, właściwie to go męczyłem. Rozpocząłem przed wózkiem widłowym, odłożyłem do pudła i dopiero całkiem niedawno dokończyłem. W ramach rozgrzewki modelarskiej po dłuższej przerwie. Warsztatu właściwie nie było, zrobiłem w międzyczasie tylko kilka fotek. Model w zasadzie bez przeróbek, jedynie wzbogacony paroma blaszkami Eduard'a. Kolorki na kaście to ts-26 i lakier bezbarwny Gunze. W kilku miejscach kalki lekko podżarło po przykryciu lakierem.

Z błędów to na pewno niedorobiona deska rozdzielcza, zwichrowany model ( przednie lewe koło jest wyżej), źle zrobione retusze na zielonym. Jeszcze coś pewnie się znajdzie.

Wykorzystując słoneczko i chwilę wolnego czasu zrobiłem te zdjęcia w ramach prób. Fotki pomniejszone w programie graficznym i wyostrzone ( ok 25 % względem możliwości jakie oferował program ) Moim aparatem nie jestem w stanie lepszej ostrości osiągnąć. Tylko nie wiem czy to ze mną tak źle czy z aparatem. W każdym razie ustawiłem aparat na priorytet przysłony, stosowałem F6,5 i F8. Ogólnie, to fotki wg mnie najgorsze nie są, jednak nie wiem jak osiągnąć w tej kwestii więcej i chętnie opinii Waszych poczytam. Wybaczcie ale fotografem to ja nie jestem i momentami to czarna magia jak dla mnie ;o)



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam, Łukasz Krzywda

Obrazek
lucaso27
 
Posty: 40
Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 13:23
Lokalizacja: Chojnów - DL

Reklama

Re: Lancia Stratos - Revell 1:24

Postprzez Macio4ever » niedziela, 17 lipca 2011, 18:59

Ale klasyk! Jest kilka błędów, grube sam wskazałeś. Akurat deska rozdzielcza to mi się osobiście podoba :)
Koło rzeczywiście wyżej ale ogólne wrażenie jest bardzo dobre.

Foty całkiem niezłe, choć ja akurat autorytetem w tej dziedzinie nie jestem... Spróbowałbym jeszcze z wyższą wartością przysłony i bez programowego wyostrzania.

Mam nadzieję, że zobaczymy Twoje kolejne warsztaty.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lancia Stratos - Revell 1:24

Postprzez Fred-k2 » niedziela, 17 lipca 2011, 19:38

Jedno z moich ulubionych samochodów, dodatkowo w pięknym malowaniu ;o) Gdybym nie był taki leniwy to bym wziął go na warsztat razem z Deltą Integrale. Poza tym co napisał Macio dodam tylko, że dodałbym lekkiego washa na kołach i przy dupsku gdzie jest wydech, same rury też bym osmolił.
pozdrawiam Fryderyk, modelarz ambitny lecz leniwy
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Fred-k2
 
Posty: 1488
Dołączył(a): środa, 20 maja 2009, 22:17
Lokalizacja: Poznań

Re: Lancia Stratos - Revell 1:24

Postprzez skwarciu21 » niedziela, 17 lipca 2011, 20:07

Bardzo ładnie zrobiony model ;o)
Avatar użytkownika
skwarciu21
 
Posty: 205
Dołączył(a): poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 21:40
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Lancia Stratos - Revell 1:24

Postprzez Kazik » niedziela, 17 lipca 2011, 21:01

Ta Lancia to piękna paskuda jest, jak oni się tym ścigali.

Tak jak wspomniał Fred "osmolić" trochę wydech i będzie super.
Bardzo ładna maszyna.

Takie małe OT choć lekko w temacie.
Słyszeliście że jeden bogatszy koleś z Niemiec zlecił Pinifarinie zbudowanie nowego Stratosa na bazie Ferrari 430 Scuderia.

http://www.lanciastory.pl/wp-content/ga ... atos-1.jpg
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lancia Stratos - Revell 1:24

Postprzez lucaso27 » niedziela, 17 lipca 2011, 22:36

Kazik napisał(a):....
Słyszeliście że jeden bogatszy koleś z Niemiec zlecił Pinifarinie zbudowanie nowego Stratosa na bazie Ferrari 430 Scuderia.


moim zdaniem to najpiękniejsze auto obecnych czasów. Nie wiem czy komuś innemu udałoby się oddać tak wiernie charakter pierwowzoru. Jedyne zastrzeżenia mam do reflektorów, nie pasują do tego auta.

Macio4ever napisał(a):.... Akurat deska rozdzielcza to mi się osobiście podoba :)
....


właściwie nie udało mi się uchwycić tego co chciałem pokazać, mianowicie szkła zegarów z robiłem używając "clear fix" humbrola. Natomiast wyraźnie widać niedomalowane obwódki zegarów i przekaźniki pod deską, tego już nie zmienię.
pozdrawiam, Łukasz Krzywda

Obrazek
lucaso27
 
Posty: 40
Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 13:23
Lokalizacja: Chojnów - DL

Re: Lancia Stratos - Revell 1:24

Postprzez Bartek.X » poniedziałek, 18 lipca 2011, 13:21

Tej Lancii na bazie Ferrari 430 powstało 25 sztuk i to auta kolekcjonerksie, tak czytałem w bodajże Top Gear. ;o)
Avatar użytkownika
Bartek.X
 
Posty: 88
Dołączył(a): niedziela, 8 marca 2009, 21:00
Lokalizacja: Świdnica

Re: Lancia Stratos - Revell 1:24

Postprzez wuen » poniedziałek, 18 lipca 2011, 15:43

Bardzo fajnie prezentujący się model - aż nabrałem ochoty aby zrobić swoją - mam Fujimi Enthusiast w wersji nierajdowej.
"Rajdówka" z dodatkowymi reflektorami i wielobarwnym malowaniem wygląda extra - tak w oryginale jak i w Twoim wykonaniu. Drobnymi niedociągnięciami nie przejmuj się - które możesz - popraw, o reszcie zapomnij - wyeliminujesz przy następnym modelu.
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: Lancia Stratos - Revell 1:24

Postprzez woocasch » poniedziałek, 18 lipca 2011, 20:53

Bartek.X napisał(a):Tej Lancii na bazie Ferrari 430 powstało 25 sztuk i to auta kolekcjonerksie, tak czytałem w bodajże Top Gear. ;o)

A mi się wydaje, że do tej pory powstała tylko jedna sztuka, ale narzędzia i formy pozwalają na stworzenie 25 sztuk. Są plany, żeby zrobić taką krótką serię, ale decyzja chyba jeszcze nie zapadła.

A wracając do modelu, to piękna sztuka. Klasyczna rajdówka w bardzo fajnym wykonaniu :)
woocasch
 
Posty: 62
Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 12:12

Re: Lancia Stratos - Revell 1:24

Postprzez Kazik » poniedziałek, 18 lipca 2011, 21:02

woocasch napisał(a):A mi się wydaje, że do tej pory powstała tylko jedna sztuka, ale narzędzia i formy pozwalają na stworzenie 25 sztuk. Są plany, żeby zrobić taką krótką serię, ale decyzja chyba jeszcze nie zapadła.

Dokładnie!
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lancia Stratos - Revell 1:24

Postprzez Fred-k2 » poniedziałek, 18 lipca 2011, 21:59

Kazik napisał(a): woocasch napisał(a):A mi się wydaje, że do tej pory powstała tylko jedna sztuka, ale narzędzia i formy pozwalają na stworzenie 25 sztuk. Są plany, żeby zrobić taką krótką serię, ale decyzja chyba jeszcze nie zapadła.


Dokładnie!

Niestety

link do artykułu
pozdrawiam Fryderyk, modelarz ambitny lecz leniwy
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Fred-k2
 
Posty: 1488
Dołączył(a): środa, 20 maja 2009, 22:17
Lokalizacja: Poznań

Re: Lancia Stratos - Revell 1:24

Postprzez Kazik » poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:38

Jakby dostali konkretną działe ;o) to może, chociaż pewnie i też nie koniecznie.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lancia Stratos - Revell 1:24

Postprzez Bartek.X » wtorek, 19 lipca 2011, 12:38

woocasch napisał(a):
Bartek.X napisał(a):Tej Lancii na bazie Ferrari 430 powstało 25 sztuk i to auta kolekcjonerksie, tak czytałem w bodajże Top Gear. ;o)

A mi się wydaje, że do tej pory powstała tylko jedna sztuka, ale narzędzia i formy pozwalają na stworzenie 25 sztuk. Są plany, żeby zrobić taką krótką serię, ale decyzja chyba jeszcze nie zapadła.

A wracając do modelu, to piękna sztuka. Klasyczna rajdówka w bardzo fajnym wykonaniu :)

Masz rację, wczoraj znalazłem tę gazetę i wyszło na to, że źle przeczytałem :oops: .
Avatar użytkownika
Bartek.X
 
Posty: 88
Dołączył(a): niedziela, 8 marca 2009, 21:00
Lokalizacja: Świdnica


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości