Kastoom - Honda Super Cub, Fujimi 1/12

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Kastoom - Honda Super Cub, Fujimi 1/12

Postprzez Kazik » piątek, 23 września 2011, 21:32

Obrazek

Oto galeria mojej wariacji na temat niezniszczalnego skuterka, motorynki pod tytułem Honda Super Cub.

Tak jak wiecie z warsztatu wzorowałem się na sztuce przerobionej gdzieś na Tajwanie jednak dysponowałem tylko pięcioma fotkami i niestety wszystkie zostały zrobione tylko z prawej strony motorka tak wiec nie jest to wierna kopia.
Co przerobiłem?
Chyba łatwiej wymienić co nie zostało tknięte, na ale dobra spróbuję:
- rama - została oczyszczona, usunięte zostało dodatkowe mocowanie silnika, wycięte zostały boczne pojemniki znajdujące się pod siedzeniem, zmienione zostało mocowanie siedzenia (jest niżej) i lekko został przeprofilowany kształt ramy pod siedzeniem, wycięta została osłona łańcucha oraz kolek oleju na silniku, skrócony został tylny błotnik, sunięte zostały wszystkie plastikowe śruby i nakrętki, zmieniony wlew paliwa do zbiornika paliwa, dorobione wzmocnienia ramy przy główce ramy;
- silnik - usunięte zostały wszystkie plastikowe nakrętki i śruby, dorobiona została świeca oraz przewód olejowy wraz z przyłączami,
- gaźnik - został zmodyfikowany o "trąbkę" przy gaźniku, dodane zostały mocowania do przewodów oraz metalowe śruby i nakrętki mocujące gaźnik do silnika;
- przedni widelec - został oszlifowany i zmieniony został jego sposób mocowania do ramy, usunięte zostały wszystkie plastikowe śruby i nakrętki, dorobiona wewnętrzna część widelca oraz imitacje spawów;
- tylny wahacz - został odcięty od ramy i przerobiony na skręcany, dorobione zostały wewnętrzne części ramion wahacza, amortyzatory zostały skrócone i zostały odcięte plastikowe śruby a mocowanie zostało zmienione na dokręcane na śrubki i nakrętki w odpowiedniej skali;
- koła - wycięte zostały "pudełkowe" szprychy i zastosowane zostały dedykowane do tego modelu blaszki fototrawione imitujące szprychy, dodane wentyle metalowe;
- hamulec tylny - wycięta plastikowa linka hamulca zastąpiona cieńszym pręcikiem stalowym, dorobiony został odbój dźwigni hamulca oraz sprężynka;
- kopka startera - zmieniony sposób mocowania i osadzenie;
to są te rzeczy które przerobiłem z wykorzystaniem elementów z pudełka a teraz to co dorobiłem sam:
- siedzenie - wykonane z blaszki mosiężnej, masy Magic Sculp i drucika cynowego;
- wskaźnik paliwa - wykonany z polutowanych rurek i drucików mosiężnych oraz przeźroczystej rurki plastikowej;
- napęd - wykonana na zamówienie zębatka (Macio, ukłony!), łańcuch zaadoptowany z innego modelu i dostosowany do zębatki;
- wydech - wykonany od podstaw z kombinacji rurki mosiężnej oraz pręcików polistyrenowych, mocowanie wydechu dorobione z przylutowanej blaszki mosiężnej, całość przykręcana do ramy przy pomocy stalowej śrubki i nakrętki ;
- stopka - wykonana z rurek, pręcików i blachy mosiężnej z zastosowaniem sprężynki stalowej (dzięki Waldek!) z zestawu do spinania wydechów, skręcana śrubkami i nakrętkami mosiężnymi;
- pokrywy pod siedzeniem - wykonane w całości z polistyrenu;
- kierownica - wygięta z pręta mosiężnego, mocowanie zlutowane z rurek mosiężnych całość dokręcana do blaszki z alpaki całość dokręcana do widelca śrubą wykonaną z druta mosiężnego i blaszki mosiężnej, gwint wykonany mikro narzynką i gwintownikiem;
- przednia lampa - wykona z "pstryczka" od długopisu, odbłyśnik i szybka z zestawu, mocowanie lampy wykonane z blaszki mosiężnej;
- korek wlewu paliwa - wykonany z pręcików polistyrenowych, element dekoracyjny na korku odlany z żywicy na wzór końcówki do przykręcania śrub z łbem torx;
- korek oleju ;o) - wykonany z okrągłego pręcika polistyrenowego oraz kawałeczka arkuszu polistyrenu;
- mocowanie kół przerobione na skręcane na śruby wykonane z drutu i blaszki mosiężnej, gwintowanie mikro narzynką i gwintownikiem, nakrętki wycięte z polistyrenowego okrągłego pręta (Macio, ukłony!).
Ponad dodane śrubki i nakrętki metalowe, wężyki i kabelki.

Całość malowana farbkami takich producentów jak Gaia, Gunze rodzaj C, Gunze Super Metallic, Alclad, Tamiya, Model Master.
Być może o czym zapomniałem to pewnie jest w warsztacie viewtopic.php?f=21&t=15877.

Jest kilka baboli których jestem świadom ale zostawię je dla tych co lubią je wyszukiwać :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Kastoom - Honda Super Cub, Fujimi 1/12

Postprzez shivadog » piątek, 23 września 2011, 21:40

Model zjawiskowy, ale ze zdjęciami to się tym razem nie popisałeś - prosimy o poprawę!
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Kastoom - Honda Super Cub, Fujimi 1/12

Postprzez wuen » piątek, 23 września 2011, 22:13

No nie... brakuje tylko "przepraszam za fotki" - proszę o "normalną" galerię a nie wyrób galeriopodobny :twisted:
Model widziałem "na żywo" i te fotki ni jak nie odzwierciedlają stanu faktycznego.
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: Kastoom - Honda Super Cub, Fujimi 1/12

Postprzez powerpablo » piątek, 23 września 2011, 22:45

Model na prawdę zjawiskowy jak kolega "wuen" wspomniał.
Ale te fotki niczym nie przypominają tych, którymi nas rozpieszczasz.
Mam wrażenie że to taki wstęp :D

czekamy....

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: Kastoom - Honda Super Cub, Fujimi 1/12

Postprzez Mr. Headshok » piątek, 23 września 2011, 23:33

shivadog napisał(a):Model zjawiskowy, ale ze zdjęciami to się tym razem nie popisałeś...


Właśnie!!! Czekam na prawdziwą galerię.
Pozdrawiam,
Tomasz Koebsch
Avatar użytkownika
Mr. Headshok
 
Posty: 1335
Dołączył(a): wtorek, 30 października 2007, 20:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Kastoom - Honda Super Cub, Fujimi 1/12

Postprzez Macio4ever » sobota, 24 września 2011, 00:27

Podpuszcza nas na bank. Dawaj Marek normalne fotki, bo nie mam nad czym pomarudzić. Chciałbym zobaczyć w makro, jak są pomalowane raszki :P :mrgreen:
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kastoom - Honda Super Cub, Fujimi 1/12

Postprzez Kazik » sobota, 24 września 2011, 00:51

Nie wiem co Wy chcecie od tych fotek.
Przecież wszystko widać. Dwa źródła światła, w miarę jednolite tło :mrgreen: :lol:

Fotki już są tylko z retuszowaniem w PS raszek zejdzie mi się całą noc więc dorzucę je jutro.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kastoom - Honda Super Cub, Fujimi 1/12

Postprzez Kazik » sobota, 24 września 2011, 11:43

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kilka ujęć z detalami (chociaż trochę strach się tak obnażać :D )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i jeszcze fotka dla oddania skali jakie to to jest wielkie

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kastoom - Honda Super Cub, Fujimi 1/12

Postprzez marder » sobota, 24 września 2011, 12:09

Choć to nie moja branża, to model niesamowicie mi się podoba, coś pięknego, detale i szczegóły wręcz powalające.
Gratuluję samozaparcia, piękna praca.
Rafał B - Entuzjasta HIPS-u
marder
 
Posty: 648
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 20:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Kastoom - Honda Super Cub, Fujimi 1/12

Postprzez powerpablo » sobota, 24 września 2011, 12:22

Nooooo.... właśnie :D
Nie ujmując Twoim fotkom z początku wątku to te bardziej mi się podobają.
Nie gustuję w jedno śladach ale muszę przyznać że ta "motorynka" mnie się podobać ;o)

Tak jak już wcześniej wspomniałem w jednym z wątków warsztatowych, to najchętniej wszystkie te cztery (jak się nie mylę) Hondy widziałbym na wspólnej sesji foto :P
To dopiero było by co oglądać....zjazd Cubusiów :P

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: Kastoom - Honda Super Cub, Fujimi 1/12

Postprzez Macio4ever » sobota, 24 września 2011, 13:12

Tiaaa, fotki ciut lepsze :P .

Najbardziej podoba mi się konsekwentne odtworzenie konkretnego egzemplarza, w sumie bardzo różniącego się od wersji fabrycznej. Myślę, że wszystkie charakterystyczne elementy zostały odtworzone. Brawa za kierownicę, siodełko i przedni reflektor, które wyszły rewelacyjnie.
Co do kół, wyglądają lżej optycznie niż fabryczne ale też nie są idealne – ale o tym to już gadaliśmy.

Co do elementów, które uważam, że można by jeszcze podrasować to wykończenie tylnej zębatki, początek wydechu (od strony silnika) no i te poprawiane w PS raszki na bokach :P
Bardzo fajny model, raz jeszcze gratuluję i mama nadzieję, że będzie Cieszył Twoje oko.

Co od próśb oglądaczy, to galeria Kastooma ze Ślicznotą jest do zrobienia...

Obrazek
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kastoom - Honda Super Cub, Fujimi 1/12

Postprzez Kazik » sobota, 24 września 2011, 13:16

Raszki zostawione specjalnie dla Ciebie :P ;o)
Myślę że galeria wspólna jest do zrobienia.
Fajnie by było gdyby pojawiło się więcej Cubusiów ale kiedy to może nastąpić znają odpowiedź pozostali koledzy :)

Dziękuję za komentarze i dobre słowo.
Ostatnio edytowano sobota, 24 września 2011, 13:49 przez Kazik, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kastoom - Honda Super Cub, Fujimi 1/12

Postprzez skwarciu21 » sobota, 24 września 2011, 13:44

Jest piękny, i tyle chyba wystarczy i oby więcej starszych motorków na forum ;o)
Avatar użytkownika
skwarciu21
 
Posty: 205
Dołączył(a): poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 21:40
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Kastoom - Honda Super Cub, Fujimi 1/12

Postprzez zmorka » sobota, 24 września 2011, 17:11

Co tutaj można powiedzieć, jedynie że świetny model, pięknie wykonany i super galeria.
zmorka
 
Posty: 467
Dołączył(a): poniedziałek, 1 lutego 2010, 22:33

Re: Kastoom - Honda Super Cub, Fujimi 1/12

Postprzez Korowiow » sobota, 24 września 2011, 17:31

Gratuluję, naprawdę świetny model. Taki "kastom" to ma cos w sobie.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Następna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości