Mercedes SLS Safety Car 1/24 -Fujimi + zestaw HD

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Mercedes SLS Safety Car 1/24 -Fujimi + zestaw HD

Postprzez Kazik » czwartek, 15 marca 2012, 22:28

dinsdeyl napisał(a):Mogłeś też dać carbon na elementy z niego wykonane jak kogut

Przecież tam jest carbon. Wystarczy się lepiej przyjrzeć.
Piotrek daj jakieś zbliżenie na koguta dla niedowiarków.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Mercedes SLS Safety Car 1/24 -Fujimi + zestaw HD

Postprzez Seweryn » czwartek, 15 marca 2012, 22:31

Model świetny, bardzo przypadł mi do gustu. Panowie fachowcy od skórek pomarańczy dajcie spokój, bez przesady ;o)
dinsdeyl napisał(a):Jestem zawiedziony. Po modelach, które oglądało się z przyjemnością, szczególnie Ferrari 250 TR gdzie każdy szczegół był robiony z najwyższą starannością ten model jest zrobiony po łebkach. Zupełnie takiego podejścia nie rozumiem, skoro masz sprzęt i możesz go użyć, a tego nie robisz.


Ogólnie jakoś mniej się starałeś przy tym modelu. Szkoda.

Pokaż swoje model robione na full wypas ;)
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2074
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: Mercedes SLS Safety Car 1/24 -Fujimi + zestaw HD

Postprzez zmorka » czwartek, 15 marca 2012, 22:51

draz napisał(a):A mnie, tak dla odmiany, model się podoba. I czepaić się nie będę.

Co do wszystkich opisywanych mankamentów - powiem, że na siłę staracie się do czegoś dopierdzielić.

Jeśli o lakier chodzi - ten typ tak ma, u portalusa (o ile pamięć nie myli) chyba też kiedyś wyszło podobnie, że na fotach pod klarem taka drobna kasza była widoczna. Choć na żywo tego nie było widać.



Ale nikt nie powiedział, że model się nie podoba, mi nie podoba się lakier i tyle, o reszcie pisałem , nikt na siłę się nie dopierdziela.
Seweryn napisał(a):Model świetny, bardzo przypadł mi do gustu. Panowie fachowcy od skórek pomarańczy dajcie spokój, bez przesady ;o)

Pokaż swoje model robione na full wypas ;)

Nie lubię skórek od pomarańczy.
zmorka
 
Posty: 467
Dołączył(a): poniedziałek, 1 lutego 2010, 22:33

Re: Mercedes SLS Safety Car 1/24 -Fujimi + zestaw HD

Postprzez Kazik » czwartek, 15 marca 2012, 22:53

Grzesiek ale tam nie ma skórki pomarańczowej.
Zrobiłeś kiedyś metalikiem skórkę pomarańczową tym bardziej ze to był Super Metallic Gunze. Mi się nigdy nie udało. To się tak cienko układa.
On po prostu ma taką fakturę.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mercedes SLS Safety Car 1/24 -Fujimi + zestaw HD

Postprzez zmorka » czwartek, 15 marca 2012, 22:56

Marek, ale ja nie pisałem, że tam jest skórka !!! Ja tylko napisałem, że jej nie lubię i tyle. Nie podoba mi się lakier i tyle, a może nie może mi się podobać :?:
zmorka
 
Posty: 467
Dołączył(a): poniedziałek, 1 lutego 2010, 22:33

Re: Mercedes SLS Safety Car 1/24 -Fujimi + zestaw HD

Postprzez Sanders » czwartek, 15 marca 2012, 23:00

Miałam okazję przyjrzeć się wszystkim zdjęciom bardzo dokładnie i na spokojnie. Nie wiem jak Wy, ale ja na kogucie bez problemu dostrzegłam karbon.
Myślałam, że model będzie miał więcej zwolenników, ale trudno.
Wg mnie Cayman wydobył z zestawu Fujimi wszystko co najlepsze. Już czytając warsztat przekonałam się, że model fujimi to jakiś kiepski żart. Może i lakier bazowy wydaje się wykazywać jakaś granulacje, ale osobiście uważam, że nie powinno to przesłaniać pracy, jaką autor musiał włożyć chociażby w maskowanie każdej raszki po kolei, by pokryć je alcladem i samego efektu. Gdyby Cayman tego nie ujął w poście- myślałabym, że raszki to dodatkowe elementy z tworzywa, a samo wykończenie lakierem bezbarwnym jest na najwyższym poziomie, co na pewno widać po połysku.
Kalka na tylnej szybie i kolor klamki się nie zgadzają, to fakt. Ale czy rozpatrywałabym to w kategoriach błędu? Na pewno nie. Prędzej nieścisłości. Nie wiem, na jaki stopień odwzorowania stawiał Cayman, ale technicznie i kalka świetnie jest położona i klamka leży w sam raz.
Miałam okazję szlifować czarny metalik samochodowy- nigdy więcej.
Gdybym mogła jeszcze dorzucić coś od siebie na temat samych zdjęć- przydałoby się troszkę więcej "powietrza", są dość ciasno skadrowane.
Pozdrawiam
Rysunki, obrazy, prace na zamówienie
http://www.sandersk.deviantart.com
Sanders
 
Posty: 110
Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 14:38

Re: Mercedes SLS Safety Car 1/24 -Fujimi + zestaw HD

Postprzez Macio4ever » czwartek, 15 marca 2012, 23:12

draz napisał(a):A mnie, tak dla odmiany, model się podoba. I czepaić się nie będę.

Co do wszystkich opisywanych mankamentów - powiem, że na siłę staracie się do czegoś dopierdzielić.

(...)


Draz ale o co kaman? Piotrek ustawił wysoko poprzeczkę swoim Ferrari więc uwagi naturalną koleją rzeczy dotyczą szczegółów i co w tym w sumie zdrożnego? Dotyczą szczegółów również z racji tego, że model jest technicznie wykonany (środek, buda, koła) na wysokim poziomie.

Sam często robię PZP i lubię taką konwencję ale też nie widzę powodu aby unikać dyskusji na temat tego, co ewentualnie można zrobić inaczej, czego zabrakło lub ewentualnie co można zrobić lepiej (patrz np. uwagi do mojej VFR-ki).

Co do skórki, to chyba nikt tego nie podnosił, bo na modelu takowej nie ma.

Seweryn: Uważam, że nie trzeba mieć na półce modelu zrobionego równie dobrze lub lepiej aby móc wyrazić opinię. Co najwyżej, taka opinia może być mniej miarodajna lub wiarygodna.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mercedes SLS Safety Car 1/24 -Fujimi + zestaw HD

Postprzez zmorka » czwartek, 15 marca 2012, 23:20

Wreszcie ktoś mnie zrozumiał, dzięki Maciek.
zmorka
 
Posty: 467
Dołączył(a): poniedziałek, 1 lutego 2010, 22:33

Re: Mercedes SLS Safety Car 1/24 -Fujimi + zestaw HD

Postprzez cayman » czwartek, 15 marca 2012, 23:36

Jutro Panowie zrobię fotki zwykłym obiektywem na białym tle to ukaże się połysk i znikną mikro babole.
W oryginale ten kolor nazywa się silver alubeam (dopłata tylko 60000 zł) i też jest taki nijaki, przygaszony.

Lakierów samochodowych nie powinno się używać do modeli bo efekt może być odwrotny od zamierzonego i może nastąpić lekkie zdziwienie :shock: nawet po paru miesiącach i później a przede wszystkim pękanie lakieru i wtedy cała praca i kombinacje wraz z modelem trafiają do kosza na śmieci albo na koniec półki lub witryny. :(

Efektu skórki pomarańczy na tym modelu nigdzie nie ma .

Kolor srebrny w autach nigdy nie będzie się świecił jak inne kolory metaliczne i bazowe niemetaliczne i jeżeli któryś z Kolegów ma auto w kolorze srebrnym to jak jutro dojdzie do swojego auta i popatrzy na kolor to przyzna mi rację i pierwsze o czym pomyśli to:muszę zrobić polerkę!!!

Ja osobiście nie lubię koloru srebrnego w autach bo w srebrnym kolorze jest największy bałagan.
To tyle.
Pozdrawiam Piotrek

A kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
cayman

Carbon Master
 
Posty: 820
Dołączył(a): czwartek, 20 października 2011, 02:30

Re: Mercedes SLS Safety Car 1/24 -Fujimi + zestaw HD

Postprzez PiterATS » czwartek, 15 marca 2012, 23:48

cayman napisał(a):Lakierów samochodowych nie powinno się używać do modeli bo efekt może być odwrotny od zamierzonego i może nastąpić lekkie zdziwienie :shock: nawet po paru miesiącach i później a przede wszystkim pękanie lakieru i wtedy cała praca i kombinacje wraz z modelem trafiają do kosza na śmieci albo na koniec półki lub witryny. :(


Całkowita bzdura. Nawet lakier położony na modelu kartonowym nie pęka i nie odłazi, a papier w jakimś tam stopniu pracuje- wiem to z własnego doświadczenia. Tym bardziej na plastiku nic się nie powinno wydarzyć.
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 791
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mercedes SLS Safety Car 1/24 -Fujimi + zestaw HD

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 15 marca 2012, 23:59

Ładna maszyna!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9951
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mercedes SLS Safety Car 1/24 -Fujimi + zestaw HD

Postprzez cayman » piątek, 16 marca 2012, 00:05

PiterATS napisał(a):
cayman napisał(a):Lakierów samochodowych nie powinno się używać do modeli bo efekt może być odwrotny od zamierzonego i może nastąpić lekkie zdziwienie :shock: nawet po paru miesiącach i później a przede wszystkim pękanie lakieru i wtedy cała praca i kombinacje wraz z modelem trafiają do kosza na śmieci albo na koniec półki lub witryny. :(


Całkowita bzdura. Nawet lakier położony na modelu kartonowym nie pęka i nie odłazi, a papier w jakimś tam stopniu pracuje- wiem to z własnego doświadczenia. Tym bardziej na plastiku nic się nie powinno wydarzyć.


Bzdur to ja się w życiu nasłuchałem i na oglądałem a ja napisałem "że nie powinno się używać" a nie" nie używać".
Wejdź na AF i poczytaj o lakierach i przykrych doświadczeniach z tym związanych.
Pozdrawiam Piotrek

A kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
cayman

Carbon Master
 
Posty: 820
Dołączył(a): czwartek, 20 października 2011, 02:30

Re: Mercedes SLS Safety Car 1/24 -Fujimi + zestaw HD

Postprzez PiterATS » piątek, 16 marca 2012, 00:09

To się oczywiście może zdarzać, nie przeczę, bo albo partia lakieru może być trefna, albo lakier może być źle położony na źle przygotowaną powierzchnię itp. Ale nie jest to regułą, powtarzającą się notorycznie.
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 791
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mercedes SLS Safety Car 1/24 -Fujimi + zestaw HD

Postprzez wuen » piątek, 16 marca 2012, 00:24

Wtrącę przysłowiowe "3 grosze" - nie wskazane jest używanie do malowania modeli lakierów samochodowych metalicznych. Mają "ziarna" pigmentu zbyt duże do skali 1:24 - efekt końcowy jest taki, że model wygląda jakby był obsypany brokatem.
W farbach modelarskich pigment jest dużo mniejszy ale i tak trzeba odpowiednio malować - doświadczyłem tego podczas malowania silnika Porsche 356 - zbyt duża ilość farby powoduje klejenie się pigmentu i efekt końcowy przypomina słynną na forum "skórkę pomarańczy", której lakier bezbarwny nie zniweluje.
Bardzo gładka powierzchnia pokryta cienką warstwą farby to jedyny sposób na uniknięcie efektu widocznego w omawianym modelu.
Ostatnio edytowano piątek, 16 marca 2012, 00:26 przez wuen, łącznie edytowano 1 raz
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: Mercedes SLS Safety Car 1/24 -Fujimi + zestaw HD

Postprzez Soris000 » piątek, 16 marca 2012, 00:25

Od wielu lat używam przy modelach statków lakierów samochodowych i jak do tej pory nie zanotowałem jakichkolwiek reklamacji. Model bardzo ładny, ale może lepszy efekt dałby ten srebrny którego użyłeś na felgach. Tam jest chyba mniejsze "ziarno". Na zbliżeniu(6 zdjęcie), samo koło wygląda jak prawdziwe.
Avatar użytkownika
Soris000
 
Posty: 1405
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 14:18
Lokalizacja: Sopot

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości